POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Środa [17.05.2017, 16:21:34] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w Międzyzdrojach. Na ulicy Gryfa Pomorskiego dzik zaatakował psa! Jak udało nam się ustalić, locha z młodymi wciągnęła zwierzę za siatkę ogrodzenia. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę weterynarza. Czytelnik informuje nas, że było podejrzenie, że właścicielka psa na skutek tych dramatycznych wydarzeń dostała zawału. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta w wieku około 60- lat, trafiła pod opiekę lekarzy z gryfickiego szpitala.



Do zdarzenia doszło w środę, tuż przed godziną 16:00.

- Pacjentka była pobudzona, była reakcja sytuacyjna na stres. Mieliśmy trochę problemów, żeby nad nią zapanować. Z tego co wiem, pacjentka trafi do szpitala w Gryficach, to kobieta w wieku około 60- lat- mówi rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Elżbieta Sochanowska.

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Informacje o tym zdarzeniu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników na kontakt@ikamien.pl

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Czytelnik

- Dzik wskoczył za ogrodzenie i zaatakował psa. Właścicielka w panice prawdopodobnie dostała zawału. Locha z małymi szła, a pies wbiegł na wydmy- tak sytuację opisuje Czytelnik.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:35] • [IP: 31.0.44.***]

Zdrowia życzę dla właścicielki i psa. Locha broniła młodych to naturalna reakcja obronna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 08:49:34] • [IP: 94.254.130.***]

a pies nie był na smyczy i pewnie ujadał

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:25:25] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 22:19:52] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 17:34:55] • [IP: 87.174.210.***]

Jeśli miałby ktoś informacje czy piesek przeżył proszę napisać

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:30:13] • [IP: 79.186.70.***]

Gdy nadejdzie fala muzułmańska, wszystkie psy i dziki zostaną radykalnie eksterminowane co do jednego. Oni mają niezawodne sposoby. Później wezmą się za mieszkańców.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:09:43] • [IP: 46.215.157.***]

Dzik jest dziki, dzik jest zły.Dzik ma bardzo duże kły! Locha zachowała się jak prawdziwa matka!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 13:16:18] • [IP: 176.221.110.***]

Dobrze, jak przeżyje to się nauczy ze" pafcinka" trzeba na smyczy prowadzić. dla dzika nie ma znaczenia czy pies jest mały czy duży; jest zapach drapieżnika, więc atakuje, tym bardziej jak ma młode.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:32:21] • [IP: 91.233.18.***]

Bardzo współczuję pieskowi - to chyba akurat jego ratował weterynarz bo nie mógł wyjść, gdy chciałam kupić karmę - i właścicielce życzę zdrowia. Straszne przeżycie. Ale trochę w obronie dzików - w M-jach przy pralni na ul.Polnej w niedzielę pasło się stado dzików - matka, 6 małych i dwa większe. Stałam 5-6 m od nich i patrzyłam, a one spokojnie sobie chrupały mlecz i trawkę. W aucie miałam pieska - nie widział ich, bo mógłby szczekać i pewnie dziki by się zdenerwowały. A na spacerki wychodzi na smyczy.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:45] • [IP: 31.0.39.**]

A gdzie te biedne dziki maja sie wyniesc? Wsxystkie lasy wycinane, czlowiek wchodzi z buciorami w ich naturalne srodowisko. I to jest smutne!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:16:14] • [IP: 95.48.250.***]

To jest właśnie karmienie dzików, ludzie nie rozumieją że nie wolno tego robić bo przyciąga się te stworzenia, tak samo w Świnoujściu w kierunku promów na Karsib. powinny być siatki aby dziki nie wychodziły. Ludzie je wręcz dotykają i robią sobie z nimi zdjęcia.

Gość • Środa [17.05.2017, 22:12:08] • [IP: 83.11.177.***]

Dzików to jest mnóstwo w tym roku od Łukęcina przez Dziwnówek aż po Dziwnów. Często spacerując nawet w dzień można je spotkać.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:40] • [IP: 37.248.154.***]

Psiaka szkoda ale pies ma być na smyczy - a turystom wydaje się, że w lesie to może biegać luzem...słyszałem już, że żyjemy z turystów i nie należy im zwracać uwagi...

Gość • Środa [17.05.2017, 20:42:47] • [IP: 31.2.90.***]

Już w tamtym roku w tej okolicy kilka razy te dziki zaatakowały psy. Często chodzą tu te dziki więc trzeba zachowywać ostrożność a zwłaszcza z psem. Nauczka na przyszłość to trzymać psa na smyczy. Szkoda pieska, mam nadzieje że przeżył.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:21:06] • [IP: 31.2.29.**]

A gdzie była smycz.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:55:36] • [IP: 5.60.86.**]

Przede wszystkim pies powinien być prowadzony na smyczy !! Las, to dom dzikich zwierząt, z którego człowiek go wyrzuca i dlatego chodzi po ulicach !! Skoro wy włazicie do jego domu, nie szanujecie lasów, śmiecicie na szlakach, wjeżdżacie samochodami, rozpalacie ogniska, grille, włazicie na szlaki Parku Narodowego z psami, drącymi się dziećmi, to czemu oburza Was, że dzika zwierzyna chodzi po ulicach ? Przeszkadza Wam to ? Dzikiej zwierzynie też !! Ludzie boją się dzików, a dziki bestii na dwóch nogach. ..człowieka. Dla przypomnienia PSY NALEŻY PROWADZIĆ NA SMYCZY !! NIE WCHODZIĆ Z PSEM DO LASU, SZCZEGÓLNIE TERAZ, GDY SĄ MŁODE !! DZIK NIE ZAATAKUJE BEZ POWODU !! Nie doszłoby do tego zdarzenia, gdyby pani pieska trochę pomyślała.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:45:24] • [IP: 37.248.156.***]

Jak znam życie to pewnie dzik bedzie tym najgorszym a kundel napewno pierwszy zaatakował

Gość • Środa [17.05.2017, 18:53:59] • [IP: 188.146.14.*]

Czekać tylko jak rzuca się na ludzi. Oczywiście nic z tym nie zrobią nasze szanowne władze?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:43:19] • [IP: 37.47.175.***]

Tej sytuacji winna jest każda osoba, która dokarmia dziki lub rozrzuca jedzenie po mieście - gdyby nie to, dzików w ogóle by w obszarze miejskim nie było. Do ludzi miejcie pretensje, nie do zwierząt. Zwierze to zwierze.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:32:58] • [IP: 83.11.65.***]

Przestańcie karmić to sie wyniosą.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:44] • [IP: 31.0.123.***]

władze chyba czekają aż dzik zmasakruje człowieka, wtedy może coś z tym problemem zrobią, chociaż mocno w to wątpię

Gość • Środa [17.05.2017, 17:42:25] • [IP: 83.11.225.***]

Tak, zlinczować dzika. W okolicach ul.Kolejowej tak już się rozpanoszyły, że spacerują sobie po ulicy w biały dzień.i co w sytuacji spotkania?Poprosić grzecznie, żeby sobie łaskawie poszły?Miasto to nie miejsce dla dzikich zwierząt, niestety.

Gość • Środa [17.05.2017, 17:27:33] • [IP: 83.11.167.**]

biedny pies

Gość • Środa [17.05.2017, 17:03:51] • [IP: 188.146.84.***]

każdy dzik zaatakuje psa w obronie młodych. dlaczego psy biegają luzem ? ostatnio też głośno było w mediach lokalnych Mje w innej sprawie. pies kontra pies.

Gość • Środa [17.05.2017, 16:48:57] • [IP: 83.8.36.**]

pies nie wygląda za dobrze ciekawe czy przezył...masakra

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Fałszywym szwedzkim prawem jazdy posługiwał się 42 - letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, którego 22 listopada skontrolowali funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia. Mężczyzna chciał przekazać samochód swojemu koledze, więc strażnicy graniczni sprawdzili jego uprawnienia do kierowania. Okazało się, że szwedzkie prawo jazdy 52-latka również było podrobione. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani ■ Na zabawę z konikiem rasy polskiej do Benic. Hipoterapia forma rehabilitacji psycho-ruchowej, do której stosuje się konia. Jest jedną z form rehabilitacji wieloprofilowej, czyli oddziałującej jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Stosowana jest zarówno u dzieci, u młodzieży, jak i u dorosłych ■ Fermy zwierząt futerkowych do likwidacji? To może być początek końca ferm zwierząt futerkowych w Polsce. Projekt ustawy złożyli w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z nim całkowity zakaz hodowli np. norek czy lisów obowiązywałby od 2022 roku ■ Groźny wypadek za Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Dnia 18.11.2017r. od godz.12.00 do godz.18.00 serdecznie zapraszamy na "WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ ", oraz na pyszne domowe wypieki ,które odbędą się w świetlicy w Kołczewie.Pieniążki ze sprzedaży fantów zostaną przekazane do puli pieniędzy na zakup placu zabaw do Punktu Przedszkolnego oraz monitoringu do budynku szkolnego w Kołczewie. Dziękujemy i zapraszamy serdecznie. Rada Rodziców ■ Spotkanie z Romanem Czejarkiem w dziwnowskiej bibliotece. Już 24 listopada 2017r. o godz. 17.00 spotykamy się w Dziwnowie w Bibliotece - ponownie z dziennikarzem, radiowcem, pisarzem, fotografem i podróżnikiem, autorem humorystycznych opowiadań, konferansjerem Romanem CZEJARKIEM ■ Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W Ładzinie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Wolina ■ W czwartek 09 listopada br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2017/2018 ■ 3 część Listów do M w kinie Eva w Międzyzdrojach! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od piątku, 10 listopada w kinie obejrzymy takie produkcje jak: Między nami wampirami 3D, czy kontynuacja hitu kinowego Listy do M.3. ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. W Międzyzdrojach i Kamieniu Pomorskim powstaną nowe atrakcje!■ Edukacyjny Sejmik Krajoznawczy PTTK w Międzyzdrojach ■ Pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, rozpoczęli na terenie 10 powiatów województwa Zachodniopomorskiego cykl bezpłatnych szkoleń dla rolników. W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, ul. Wolińska 7B 8 listopada 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla rolników z powiatu kamieńskiego ■ Nasz Czytelnik, który jest chwilowym opiekunem małego kotka, widocznego na zdjęciu, pragnie znaleźć mu nowy dom. Sam nie może zatrzymać go u siebie, gdyż jest już właścicielem kota oraz psa ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności ■ „Z gliny świat lepimy” to projekt, który polega na stworzeniu przy Kamieńskim Domu Kultury pracowni ceramicznej oraz poszerzeniu możliwości naszego cyklicznego projektu „Artystyczny Kulturobus”. W ramach programu Infrastruktura Domów Kultury otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 35 000 złotych na zakup pieca ceramicznego, przyczepki samochodowej i mebli plenerowych, które będą służyły naszym instruktorom do prowadzenia zajęć poza siedzibą KaDeKu ■ Na drodze krajowej numer 3, na wysokości miejscowości Piaski Wielkie kierowca samochodu ciężarowego uderzył w tył Emilbusa. - Kierowca TiR-a uderzył w tył skręcającego w prawo busa - informuje rzecznik kamieńskiej policji, Izabela Trepko. Na miejsce oprócz policji, wezwano także pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej kobiecie z dzieckiem. Z informacji policji, wynika, że źle się poczuli ■ Śmiertelny wypadek między Wisełką a Międzyzdrojami! Nie żyje 30 - letni kierowca opla! ■ Z inicjatywy radnych nowy plan zagospodarowania przestrzennego Międzyzdrojów uwzględni historyczną zabudowę ■