POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Środa [17.05.2017, 16:21:34] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w Międzyzdrojach. Na ulicy Gryfa Pomorskiego dzik zaatakował psa! Jak udało nam się ustalić, locha z młodymi wciągnęła zwierzę za siatkę ogrodzenia. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę weterynarza. Czytelnik informuje nas, że było podejrzenie, że właścicielka psa na skutek tych dramatycznych wydarzeń dostała zawału. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta w wieku około 60- lat, trafiła pod opiekę lekarzy z gryfickiego szpitala.



Do zdarzenia doszło w środę, tuż przed godziną 16:00.

- Pacjentka była pobudzona, była reakcja sytuacyjna na stres. Mieliśmy trochę problemów, żeby nad nią zapanować. Z tego co wiem, pacjentka trafi do szpitala w Gryficach, to kobieta w wieku około 60- lat- mówi rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Elżbieta Sochanowska.

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Informacje o tym zdarzeniu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników na kontakt@ikamien.pl

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Czytelnik

- Dzik wskoczył za ogrodzenie i zaatakował psa. Właścicielka w panice prawdopodobnie dostała zawału. Locha z małymi szła, a pies wbiegł na wydmy- tak sytuację opisuje Czytelnik.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:35] • [IP: 31.0.44.***]

Zdrowia życzę dla właścicielki i psa. Locha broniła młodych to naturalna reakcja obronna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 08:49:34] • [IP: 94.254.130.***]

a pies nie był na smyczy i pewnie ujadał

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:25:25] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 22:19:52] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 17:34:55] • [IP: 87.174.210.***]

Jeśli miałby ktoś informacje czy piesek przeżył proszę napisać

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:30:13] • [IP: 79.186.70.***]

Gdy nadejdzie fala muzułmańska, wszystkie psy i dziki zostaną radykalnie eksterminowane co do jednego. Oni mają niezawodne sposoby. Później wezmą się za mieszkańców.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:09:43] • [IP: 46.215.157.***]

Dzik jest dziki, dzik jest zły.Dzik ma bardzo duże kły! Locha zachowała się jak prawdziwa matka!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 13:16:18] • [IP: 176.221.110.***]

Dobrze, jak przeżyje to się nauczy ze" pafcinka" trzeba na smyczy prowadzić. dla dzika nie ma znaczenia czy pies jest mały czy duży; jest zapach drapieżnika, więc atakuje, tym bardziej jak ma młode.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:32:21] • [IP: 91.233.18.***]

Bardzo współczuję pieskowi - to chyba akurat jego ratował weterynarz bo nie mógł wyjść, gdy chciałam kupić karmę - i właścicielce życzę zdrowia. Straszne przeżycie. Ale trochę w obronie dzików - w M-jach przy pralni na ul.Polnej w niedzielę pasło się stado dzików - matka, 6 małych i dwa większe. Stałam 5-6 m od nich i patrzyłam, a one spokojnie sobie chrupały mlecz i trawkę. W aucie miałam pieska - nie widział ich, bo mógłby szczekać i pewnie dziki by się zdenerwowały. A na spacerki wychodzi na smyczy.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:45] • [IP: 31.0.39.**]

A gdzie te biedne dziki maja sie wyniesc? Wsxystkie lasy wycinane, czlowiek wchodzi z buciorami w ich naturalne srodowisko. I to jest smutne!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:16:14] • [IP: 95.48.250.***]

To jest właśnie karmienie dzików, ludzie nie rozumieją że nie wolno tego robić bo przyciąga się te stworzenia, tak samo w Świnoujściu w kierunku promów na Karsib. powinny być siatki aby dziki nie wychodziły. Ludzie je wręcz dotykają i robią sobie z nimi zdjęcia.

Gość • Środa [17.05.2017, 22:12:08] • [IP: 83.11.177.***]

Dzików to jest mnóstwo w tym roku od Łukęcina przez Dziwnówek aż po Dziwnów. Często spacerując nawet w dzień można je spotkać.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:40] • [IP: 37.248.154.***]

Psiaka szkoda ale pies ma być na smyczy - a turystom wydaje się, że w lesie to może biegać luzem...słyszałem już, że żyjemy z turystów i nie należy im zwracać uwagi...

Gość • Środa [17.05.2017, 20:42:47] • [IP: 31.2.90.***]

Już w tamtym roku w tej okolicy kilka razy te dziki zaatakowały psy. Często chodzą tu te dziki więc trzeba zachowywać ostrożność a zwłaszcza z psem. Nauczka na przyszłość to trzymać psa na smyczy. Szkoda pieska, mam nadzieje że przeżył.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:21:06] • [IP: 31.2.29.**]

A gdzie była smycz.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:55:36] • [IP: 5.60.86.**]

Przede wszystkim pies powinien być prowadzony na smyczy !! Las, to dom dzikich zwierząt, z którego człowiek go wyrzuca i dlatego chodzi po ulicach !! Skoro wy włazicie do jego domu, nie szanujecie lasów, śmiecicie na szlakach, wjeżdżacie samochodami, rozpalacie ogniska, grille, włazicie na szlaki Parku Narodowego z psami, drącymi się dziećmi, to czemu oburza Was, że dzika zwierzyna chodzi po ulicach ? Przeszkadza Wam to ? Dzikiej zwierzynie też !! Ludzie boją się dzików, a dziki bestii na dwóch nogach. ..człowieka. Dla przypomnienia PSY NALEŻY PROWADZIĆ NA SMYCZY !! NIE WCHODZIĆ Z PSEM DO LASU, SZCZEGÓLNIE TERAZ, GDY SĄ MŁODE !! DZIK NIE ZAATAKUJE BEZ POWODU !! Nie doszłoby do tego zdarzenia, gdyby pani pieska trochę pomyślała.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:45:24] • [IP: 37.248.156.***]

Jak znam życie to pewnie dzik bedzie tym najgorszym a kundel napewno pierwszy zaatakował

Gość • Środa [17.05.2017, 18:53:59] • [IP: 188.146.14.*]

Czekać tylko jak rzuca się na ludzi. Oczywiście nic z tym nie zrobią nasze szanowne władze?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:43:19] • [IP: 37.47.175.***]

Tej sytuacji winna jest każda osoba, która dokarmia dziki lub rozrzuca jedzenie po mieście - gdyby nie to, dzików w ogóle by w obszarze miejskim nie było. Do ludzi miejcie pretensje, nie do zwierząt. Zwierze to zwierze.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:32:58] • [IP: 83.11.65.***]

Przestańcie karmić to sie wyniosą.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:44] • [IP: 31.0.123.***]

władze chyba czekają aż dzik zmasakruje człowieka, wtedy może coś z tym problemem zrobią, chociaż mocno w to wątpię

Gość • Środa [17.05.2017, 17:42:25] • [IP: 83.11.225.***]

Tak, zlinczować dzika. W okolicach ul.Kolejowej tak już się rozpanoszyły, że spacerują sobie po ulicy w biały dzień.i co w sytuacji spotkania?Poprosić grzecznie, żeby sobie łaskawie poszły?Miasto to nie miejsce dla dzikich zwierząt, niestety.

Gość • Środa [17.05.2017, 17:27:33] • [IP: 83.11.167.**]

biedny pies

Gość • Środa [17.05.2017, 17:03:51] • [IP: 188.146.84.***]

każdy dzik zaatakuje psa w obronie młodych. dlaczego psy biegają luzem ? ostatnio też głośno było w mediach lokalnych Mje w innej sprawie. pies kontra pies.

Gość • Środa [17.05.2017, 16:48:57] • [IP: 83.8.36.**]

pies nie wygląda za dobrze ciekawe czy przezył...masakra

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gru, Dru i Minionki, Paryż może poczekać oraz Miłość aż po ślub w kinie Eva ■ 27 - letni Ukrainiec odnaleziony cały i zdrowy! Pomogła reakcja mieszkanki gminy Wolin! ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie podczas wakacji już po raz kolejny przykładem roku ubiegłego zaprasza na plażę nad jeziorem Szczuczym, gdzie realizować będzie „Projekt Plaża z GOKiS”. Animatorzy z ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 14:30 zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich golczewskich plażowiczów ■ Pożar pawilonów handlowych w Międzywodziu. We wtorek wieczorem przy ulicy Zwycięstwa w Międzywodziu w gminie Dziwnów spłonęło sześć blaszanych pawilonów handlowych. Około godz. 21.40 straż pożarna poinformowana została o pożarze pawilonów handlowych w Międzywodziu przy ulicy Zwycięstwa. Do gaszenia pożaru przystąpili strażacy z Międzywodzia, Dziwnowa i Kołczewa oraz straż zawodowa Marynarki Wojennej z Dziwnowa i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Kamienia Pomorskiego. Na miejsce pożaru przybył Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa ■ W weekend w Kretlewie odbyła się uroczystość przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej z Kretlewa samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Iveco Magirus podarowanego im przez kolegów, strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie ■ Kobieta ma złamaną nogę, a sprawca gdzieś się ukrywa. Rowerzystka ma złamaną nogę. Po sprawcy zostały fragmenty błotnika i osłon. Sam sprawca? Uciekł. Pomóżcie go schwytać. Do wypadku doszło w Wicku, pod Międzyzdrojami ■ O rozwoju mikroźródeł OZE w Grodnie k. Międzyzdrojów. Jakie są bariery w rozwoju mikroźródeł OZE z perspektywy rolników i mieszkańców obszarów wiejskich oraz jak je pokonywać – to główne tematy poruszane w ramach II. edycji konferencji nt. rozwoju mikroźródeł energii odnawialnej, organizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W dyskusji nt. bieżących problemów stojących przed energetyką prosumencką i rozproszoną, obok Komisarza UE ds. Polityki Klimatycznej i Energetycznej Miguela Ariasa Cañete, udział biorą polscy ministrowie oraz eksperci zajmujący się tematyką OZE. ■ Świnoujście: Horror w Karsiborzu! Dziki zżarły 12 kur! Mieszkańcy boją się o dzieci! Zobacz film! Od kilku tygodni dzieje się coś dziwnego. Zaczynają znikać jej kury. Mieszkanka Karsiborza myślała początkowo, że to sprawka lisa. A potem zobaczyła… dzika ciągnącego jedną za nogę. ■ Uważajcie na swoje auta! W Międzyzdrojach skradziono nowiutką mazdę CX 5!■ Awanturnik nie powrócił do Zakładu Karnego. Został zatrzymany przez dzielnicowych ■ Krzysztof Kozłowski wojewoda zachodniopomorski stwierdził nieważność uchwały Nr 96/397/2017 Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim z dnia 13 kwietnia 2017 r. w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim ■ Dwa lata temu w Międzyzdrojach Irakijczyk został brutalnie pobity. Teraz wandale zdemolowali mu auto. Czy tak wygląda gościnność po polsku? ■ Zespół Szkół Społecznych im prof. Piotra Zaremby Dziwnowie jest najmniejszą w powiecie placówką z klasami gimnazjalnymi i licealnymi. Mimo tego uczennice i uczniowie zajmują znaczące miejsca w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych ■ Rada gminy Golczewo udzieliła Andrzejowi Danielukowi burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Podczas glosowania na sali obecnych było 12 radnych i wszyscy głosowali za udzieleniem absolutorium ■ Kulinaria, rzemiosło, sport, akademia cyrkowa, konkursy, występy artystyczne, koncerty, dyskoteka – te wszystkie atrakcje czekały na odwiedzających Dni Wolina 2017. Dla każdego coś innego – sobota w klimacie rozrywkowym, niedziela w klasycznym ■ Podczas tegorocznych Dni Wolina 24.06.2017r. zostały wręczone statuetki „Uczeń z Pasją 2017”. Jest to wyróżnienie Burmistrza Wolina przyznawane najzdolniejszym uczniom w gminie Wolin, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale przede wszystkim rozwijają swoją pasję i reprezentują gminę na zewnątrz. Pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz wręczył wyróżnionym uczniom statuetki, rodzice natomiast z rąk pana Burmistrza otrzymali List Gratulacyjny ■ Impreza z okazji Dni Wolina i strzelanie o tytuł Króla Bractwa. Współzawodnictwo o nagrody ufundowane przez Burmistrza Wolina: Wyniki: Młodzież Strzelanie z Wiatrówki kal. 4.5 mm do zagadek na dystansie 10 m. I - miejsce - Ewelina Krzos II - miejsce - Orłowska Emilia III - miejsce - Kawiak Ala ■ Niedziela: Po godzinie 10-tej w Łukęcinie w gminie Dziwnów doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: dwa mercedesy oraz ford focus. Jednej z osób biorących udział w zdarzeniu służby medyczne udzieliły pomocy na miejscu. Powodem kolizji była nieostrożność jednego z uczestników ruchu ■ Za oknem deszcz? Idźcie do kina! Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 23 do 29 czerwca w kinie obejrzymy takie filmy jak: Ponad wszystko, Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski oraz Jak dogryźć mafii. ■ ”Idol Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd wybrany! Zgodnie z regulaminem ogłoszonego plebiscytu na „Idola Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach”, w dniu 21 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która dokonała kontroli prawidłowości przeprowadzonego plebiscytu. Łącznie w plebiscycie oddano 9 429 głosów w tym 144 głosów uznano za nieważne. Zwycięzcą plebiscytu została Zofia Zborowska, która uzyskała w głosowaniu internautów 4 041 głosów. Zgodnie z regulaminem konkursu wśród głosujących rozlosowano nagrody ufundowane przez gestorów branży turystycznej. ■ Waldemar Dubrawski, radny powiatu kamieńskiego zwrócił się z wnioskiem do burmistrza Wolina o udostępnienie kopii faktur za utrzymanie świetlic wiejskich, bibliotek oraz instytucji kultury działających na terenie gminy Wolin. Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz odmówił. Twierdzi, że na przygotowanie tej informacji pracownik gminy musiałby poświęcić prawie 8 dni roboczych. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego ■