POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Środa [17.05.2017, 16:21:34] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w Międzyzdrojach. Na ulicy Gryfa Pomorskiego dzik zaatakował psa! Jak udało nam się ustalić, locha z młodymi wciągnęła zwierzę za siatkę ogrodzenia. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę weterynarza. Czytelnik informuje nas, że było podejrzenie, że właścicielka psa na skutek tych dramatycznych wydarzeń dostała zawału. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta w wieku około 60- lat, trafiła pod opiekę lekarzy z gryfickiego szpitala.



Do zdarzenia doszło w środę, tuż przed godziną 16:00.

- Pacjentka była pobudzona, była reakcja sytuacyjna na stres. Mieliśmy trochę problemów, żeby nad nią zapanować. Z tego co wiem, pacjentka trafi do szpitala w Gryficach, to kobieta w wieku około 60- lat- mówi rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Elżbieta Sochanowska.

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Informacje o tym zdarzeniu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników na kontakt@ikamien.pl

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Czytelnik

- Dzik wskoczył za ogrodzenie i zaatakował psa. Właścicielka w panice prawdopodobnie dostała zawału. Locha z małymi szła, a pies wbiegł na wydmy- tak sytuację opisuje Czytelnik.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:35] • [IP: 31.0.44.***]

Zdrowia życzę dla właścicielki i psa. Locha broniła młodych to naturalna reakcja obronna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 08:49:34] • [IP: 94.254.130.***]

a pies nie był na smyczy i pewnie ujadał

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:25:25] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 22:19:52] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 17:34:55] • [IP: 87.174.210.***]

Jeśli miałby ktoś informacje czy piesek przeżył proszę napisać

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:30:13] • [IP: 79.186.70.***]

Gdy nadejdzie fala muzułmańska, wszystkie psy i dziki zostaną radykalnie eksterminowane co do jednego. Oni mają niezawodne sposoby. Później wezmą się za mieszkańców.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:09:43] • [IP: 46.215.157.***]

Dzik jest dziki, dzik jest zły.Dzik ma bardzo duże kły! Locha zachowała się jak prawdziwa matka!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 13:16:18] • [IP: 176.221.110.***]

Dobrze, jak przeżyje to się nauczy ze" pafcinka" trzeba na smyczy prowadzić. dla dzika nie ma znaczenia czy pies jest mały czy duży; jest zapach drapieżnika, więc atakuje, tym bardziej jak ma młode.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:32:21] • [IP: 91.233.18.***]

Bardzo współczuję pieskowi - to chyba akurat jego ratował weterynarz bo nie mógł wyjść, gdy chciałam kupić karmę - i właścicielce życzę zdrowia. Straszne przeżycie. Ale trochę w obronie dzików - w M-jach przy pralni na ul.Polnej w niedzielę pasło się stado dzików - matka, 6 małych i dwa większe. Stałam 5-6 m od nich i patrzyłam, a one spokojnie sobie chrupały mlecz i trawkę. W aucie miałam pieska - nie widział ich, bo mógłby szczekać i pewnie dziki by się zdenerwowały. A na spacerki wychodzi na smyczy.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:45] • [IP: 31.0.39.**]

A gdzie te biedne dziki maja sie wyniesc? Wsxystkie lasy wycinane, czlowiek wchodzi z buciorami w ich naturalne srodowisko. I to jest smutne!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:16:14] • [IP: 95.48.250.***]

To jest właśnie karmienie dzików, ludzie nie rozumieją że nie wolno tego robić bo przyciąga się te stworzenia, tak samo w Świnoujściu w kierunku promów na Karsib. powinny być siatki aby dziki nie wychodziły. Ludzie je wręcz dotykają i robią sobie z nimi zdjęcia.

Gość • Środa [17.05.2017, 22:12:08] • [IP: 83.11.177.***]

Dzików to jest mnóstwo w tym roku od Łukęcina przez Dziwnówek aż po Dziwnów. Często spacerując nawet w dzień można je spotkać.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:40] • [IP: 37.248.154.***]

Psiaka szkoda ale pies ma być na smyczy - a turystom wydaje się, że w lesie to może biegać luzem...słyszałem już, że żyjemy z turystów i nie należy im zwracać uwagi...

Gość • Środa [17.05.2017, 20:42:47] • [IP: 31.2.90.***]

Już w tamtym roku w tej okolicy kilka razy te dziki zaatakowały psy. Często chodzą tu te dziki więc trzeba zachowywać ostrożność a zwłaszcza z psem. Nauczka na przyszłość to trzymać psa na smyczy. Szkoda pieska, mam nadzieje że przeżył.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:21:06] • [IP: 31.2.29.**]

A gdzie była smycz.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:55:36] • [IP: 5.60.86.**]

Przede wszystkim pies powinien być prowadzony na smyczy !! Las, to dom dzikich zwierząt, z którego człowiek go wyrzuca i dlatego chodzi po ulicach !! Skoro wy włazicie do jego domu, nie szanujecie lasów, śmiecicie na szlakach, wjeżdżacie samochodami, rozpalacie ogniska, grille, włazicie na szlaki Parku Narodowego z psami, drącymi się dziećmi, to czemu oburza Was, że dzika zwierzyna chodzi po ulicach ? Przeszkadza Wam to ? Dzikiej zwierzynie też !! Ludzie boją się dzików, a dziki bestii na dwóch nogach. ..człowieka. Dla przypomnienia PSY NALEŻY PROWADZIĆ NA SMYCZY !! NIE WCHODZIĆ Z PSEM DO LASU, SZCZEGÓLNIE TERAZ, GDY SĄ MŁODE !! DZIK NIE ZAATAKUJE BEZ POWODU !! Nie doszłoby do tego zdarzenia, gdyby pani pieska trochę pomyślała.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:45:24] • [IP: 37.248.156.***]

Jak znam życie to pewnie dzik bedzie tym najgorszym a kundel napewno pierwszy zaatakował

Gość • Środa [17.05.2017, 18:53:59] • [IP: 188.146.14.*]

Czekać tylko jak rzuca się na ludzi. Oczywiście nic z tym nie zrobią nasze szanowne władze?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:43:19] • [IP: 37.47.175.***]

Tej sytuacji winna jest każda osoba, która dokarmia dziki lub rozrzuca jedzenie po mieście - gdyby nie to, dzików w ogóle by w obszarze miejskim nie było. Do ludzi miejcie pretensje, nie do zwierząt. Zwierze to zwierze.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:32:58] • [IP: 83.11.65.***]

Przestańcie karmić to sie wyniosą.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:44] • [IP: 31.0.123.***]

władze chyba czekają aż dzik zmasakruje człowieka, wtedy może coś z tym problemem zrobią, chociaż mocno w to wątpię

Gość • Środa [17.05.2017, 17:42:25] • [IP: 83.11.225.***]

Tak, zlinczować dzika. W okolicach ul.Kolejowej tak już się rozpanoszyły, że spacerują sobie po ulicy w biały dzień.i co w sytuacji spotkania?Poprosić grzecznie, żeby sobie łaskawie poszły?Miasto to nie miejsce dla dzikich zwierząt, niestety.

Gość • Środa [17.05.2017, 17:27:33] • [IP: 83.11.167.**]

biedny pies

Gość • Środa [17.05.2017, 17:03:51] • [IP: 188.146.84.***]

każdy dzik zaatakuje psa w obronie młodych. dlaczego psy biegają luzem ? ostatnio też głośno było w mediach lokalnych Mje w innej sprawie. pies kontra pies.

Gość • Środa [17.05.2017, 16:48:57] • [IP: 83.8.36.**]

pies nie wygląda za dobrze ciekawe czy przezył...masakra

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przez pewną chwilę Kamień Pomorski był wymieniany na portalach internetowych, w wydaniach serwisów informacyjnych a niedzielne dyskusje nad rosołem Polacy zaczynali od naszego pięknego miasta. Od tamtej pory minęło jednak już kilka miesięcy. Najwidoczniej Kamień zatęsknił za sławą i blichtrem. Dziś dzięki bratkom rosnącym na drodze w miejscu niezałatanych dziur Kamień wraca do wielkiego świata. Kamieńskie bratki trafiły do TVN 24. TVN24 pisze o niecodzienny sposobie łatania dziur w Kamieni Pomorskim. Znowu jesteśmy sławni! ■ Dyrektor Chochołowski o radnym Dubrawskim: rząd PiSu dopłaca do likwidacji świń. Wersalu w Sejmie już nie będzie... powiedział kiedyś nieżyjący Szef Samoobrony. Potem były już tylko wyzwiska: „siadaj kurduplu”, „bezideowy cham”, „wasze miejsce jest w więzieniu”, „naćpana hołota”, „zdradzieckie mordy”, „zamknij mordę” czy kultowe „spieprzaj dziadu” to tylko niektóre perełki autorstwa polityków z wszystkich partii, od lewej do prawej, których nazwiska z pewnością kojarzy przeciętny obywatel Polski ■ Wypadek miał miejsce na DK nr 3. Wszystko wydarzyło się przy wjeździe do Dargobądza, od strony Świnoujścia. Został potrącony rowerzysta ■ Jak się okazuje głupota ludzka często nie zna granic. Nieopodal oczyszczalni ścieków w Świerznie, ktoś wyrzucił setki pełnych butelek jednodniowych soczków ■ O „dobrej woli” budowy drogi w Gostyniu. Posłuchaj nagrania z sesji! ■ Tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE odbywać się będą akwenie Morza Bałtyckiego na trasach w pobliżu Dziwnowa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28. marca bieżącego roku burmistrz Grzegorz Jóźwiak poinformował radnych, że tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE im. Piotra Waszczenko w dniach od 4 do 5 sierpnia 2018 roku odbywać się będą tylko na akwenie Morza Bałtyckiego, na trasach w pobliżu Dziwnowa. ■ Ponad dwieście osób wzięło udział w Nocy Sów w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach w dniach 23-24 marca 2018r ■ Jak się okazuje po artykule na portalu ikamien.pl złodziejaszka drobiu z Wolina ruszyło sumienie. Sprawca tuż po ukazaniu się artykuły porzucił swoją zdobycz za ekranem drogowym przy zjeździe do Wolina. Na szczęście, w Wolinie nie brakuje ludzi o dobrym sercu, którzy od razu zwrócili uwagę na zagubione ptaki. Z takiego obrotu spraw cieszy się właściciel kurnika. - Szczęśliwe ptaki, 5 kur i 3 kaczki wróciły już do zagrody i mają się świetnie – mówi portalowi ikamien.pl ■ Niedziela: Jarszewo koło Kamienia Pomorskiego, dom jednorodzinny 3 osoby zaczadzone w tym kobieta w ciąży ■ Dnia 20.03.2018r. Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Pań ■ Nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Wszystko wydarzyło się dzisiejszej nocy w centrum Golczewa! ■ W środę po godzinie 16:00 mieszkaniec Dziwnowa natknął się na plaży pomiędzy Międzywodziem a Świętoujściem na topielca wyrzuconego przez morze. Zwłoki mężczyzny były częściowo zanurzone w wodzie ■ Nowy termin zebrania wiejskiego Lubina. Mieszkańcy Lubina, w imieniu własnym i Rady Sołeckiej zapraszam na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 23.03.2018 roku o godzinie 18.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy “Wiklina” w WAPNICY. Tematem zebrania: 1. wybór członków do Rady Sołeckiej2 . wolne wnioski i pytania. Liczymy na liczny udział w zebraniu informuje Sołtys Lubina Jan Radzimski ■ Znaleziono pieska. Błąkał się koło starej jednostki wojskowej w Pobierowie. Ma czarną obrożę, jest oswojony i grzeczny. Obecnie piesek znajduje się w Kamieniu pomorskim. Jeśli ktoś wie do kogo należy psiak proszę o kontakt SMS. ■ 21-letnia matka dwójki dzieci w wieku 2 i 5 lat była bita i poniżana przez swojego męża. Kobieta z obawy o bezpieczeństwo swoje i dzieci przerwała milczenie i o domowej przemocy zawiadomiła policjantów z Kamienia Pomorskiego. Mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności ■