POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Środa [17.05.2017, 16:21:34] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w Międzyzdrojach. Na ulicy Gryfa Pomorskiego dzik zaatakował psa! Jak udało nam się ustalić, locha z młodymi wciągnęła zwierzę za siatkę ogrodzenia. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę weterynarza. Czytelnik informuje nas, że było podejrzenie, że właścicielka psa na skutek tych dramatycznych wydarzeń dostała zawału. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta w wieku około 60- lat, trafiła pod opiekę lekarzy z gryfickiego szpitala.



Do zdarzenia doszło w środę, tuż przed godziną 16:00.

- Pacjentka była pobudzona, była reakcja sytuacyjna na stres. Mieliśmy trochę problemów, żeby nad nią zapanować. Z tego co wiem, pacjentka trafi do szpitala w Gryficach, to kobieta w wieku około 60- lat- mówi rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Elżbieta Sochanowska.

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Informacje o tym zdarzeniu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników na kontakt@ikamien.pl

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Czytelnik

- Dzik wskoczył za ogrodzenie i zaatakował psa. Właścicielka w panice prawdopodobnie dostała zawału. Locha z małymi szła, a pies wbiegł na wydmy- tak sytuację opisuje Czytelnik.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:35] • [IP: 31.0.44.***]

Zdrowia życzę dla właścicielki i psa. Locha broniła młodych to naturalna reakcja obronna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 08:49:34] • [IP: 94.254.130.***]

a pies nie był na smyczy i pewnie ujadał

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:25:25] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 22:19:52] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 17:34:55] • [IP: 87.174.210.***]

Jeśli miałby ktoś informacje czy piesek przeżył proszę napisać

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:30:13] • [IP: 79.186.70.***]

Gdy nadejdzie fala muzułmańska, wszystkie psy i dziki zostaną radykalnie eksterminowane co do jednego. Oni mają niezawodne sposoby. Później wezmą się za mieszkańców.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:09:43] • [IP: 46.215.157.***]

Dzik jest dziki, dzik jest zły.Dzik ma bardzo duże kły! Locha zachowała się jak prawdziwa matka!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 13:16:18] • [IP: 176.221.110.***]

Dobrze, jak przeżyje to się nauczy ze" pafcinka" trzeba na smyczy prowadzić. dla dzika nie ma znaczenia czy pies jest mały czy duży; jest zapach drapieżnika, więc atakuje, tym bardziej jak ma młode.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:32:21] • [IP: 91.233.18.***]

Bardzo współczuję pieskowi - to chyba akurat jego ratował weterynarz bo nie mógł wyjść, gdy chciałam kupić karmę - i właścicielce życzę zdrowia. Straszne przeżycie. Ale trochę w obronie dzików - w M-jach przy pralni na ul.Polnej w niedzielę pasło się stado dzików - matka, 6 małych i dwa większe. Stałam 5-6 m od nich i patrzyłam, a one spokojnie sobie chrupały mlecz i trawkę. W aucie miałam pieska - nie widział ich, bo mógłby szczekać i pewnie dziki by się zdenerwowały. A na spacerki wychodzi na smyczy.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:45] • [IP: 31.0.39.**]

A gdzie te biedne dziki maja sie wyniesc? Wsxystkie lasy wycinane, czlowiek wchodzi z buciorami w ich naturalne srodowisko. I to jest smutne!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:16:14] • [IP: 95.48.250.***]

To jest właśnie karmienie dzików, ludzie nie rozumieją że nie wolno tego robić bo przyciąga się te stworzenia, tak samo w Świnoujściu w kierunku promów na Karsib. powinny być siatki aby dziki nie wychodziły. Ludzie je wręcz dotykają i robią sobie z nimi zdjęcia.

Gość • Środa [17.05.2017, 22:12:08] • [IP: 83.11.177.***]

Dzików to jest mnóstwo w tym roku od Łukęcina przez Dziwnówek aż po Dziwnów. Często spacerując nawet w dzień można je spotkać.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:40] • [IP: 37.248.154.***]

Psiaka szkoda ale pies ma być na smyczy - a turystom wydaje się, że w lesie to może biegać luzem...słyszałem już, że żyjemy z turystów i nie należy im zwracać uwagi...

Gość • Środa [17.05.2017, 20:42:47] • [IP: 31.2.90.***]

Już w tamtym roku w tej okolicy kilka razy te dziki zaatakowały psy. Często chodzą tu te dziki więc trzeba zachowywać ostrożność a zwłaszcza z psem. Nauczka na przyszłość to trzymać psa na smyczy. Szkoda pieska, mam nadzieje że przeżył.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:21:06] • [IP: 31.2.29.**]

A gdzie była smycz.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:55:36] • [IP: 5.60.86.**]

Przede wszystkim pies powinien być prowadzony na smyczy !! Las, to dom dzikich zwierząt, z którego człowiek go wyrzuca i dlatego chodzi po ulicach !! Skoro wy włazicie do jego domu, nie szanujecie lasów, śmiecicie na szlakach, wjeżdżacie samochodami, rozpalacie ogniska, grille, włazicie na szlaki Parku Narodowego z psami, drącymi się dziećmi, to czemu oburza Was, że dzika zwierzyna chodzi po ulicach ? Przeszkadza Wam to ? Dzikiej zwierzynie też !! Ludzie boją się dzików, a dziki bestii na dwóch nogach. ..człowieka. Dla przypomnienia PSY NALEŻY PROWADZIĆ NA SMYCZY !! NIE WCHODZIĆ Z PSEM DO LASU, SZCZEGÓLNIE TERAZ, GDY SĄ MŁODE !! DZIK NIE ZAATAKUJE BEZ POWODU !! Nie doszłoby do tego zdarzenia, gdyby pani pieska trochę pomyślała.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:45:24] • [IP: 37.248.156.***]

Jak znam życie to pewnie dzik bedzie tym najgorszym a kundel napewno pierwszy zaatakował

Gość • Środa [17.05.2017, 18:53:59] • [IP: 188.146.14.*]

Czekać tylko jak rzuca się na ludzi. Oczywiście nic z tym nie zrobią nasze szanowne władze?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:43:19] • [IP: 37.47.175.***]

Tej sytuacji winna jest każda osoba, która dokarmia dziki lub rozrzuca jedzenie po mieście - gdyby nie to, dzików w ogóle by w obszarze miejskim nie było. Do ludzi miejcie pretensje, nie do zwierząt. Zwierze to zwierze.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:32:58] • [IP: 83.11.65.***]

Przestańcie karmić to sie wyniosą.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:44] • [IP: 31.0.123.***]

władze chyba czekają aż dzik zmasakruje człowieka, wtedy może coś z tym problemem zrobią, chociaż mocno w to wątpię

Gość • Środa [17.05.2017, 17:42:25] • [IP: 83.11.225.***]

Tak, zlinczować dzika. W okolicach ul.Kolejowej tak już się rozpanoszyły, że spacerują sobie po ulicy w biały dzień.i co w sytuacji spotkania?Poprosić grzecznie, żeby sobie łaskawie poszły?Miasto to nie miejsce dla dzikich zwierząt, niestety.

Gość • Środa [17.05.2017, 17:27:33] • [IP: 83.11.167.**]

biedny pies

Gość • Środa [17.05.2017, 17:03:51] • [IP: 188.146.84.***]

każdy dzik zaatakuje psa w obronie młodych. dlaczego psy biegają luzem ? ostatnio też głośno było w mediach lokalnych Mje w innej sprawie. pies kontra pies.

Gość • Środa [17.05.2017, 16:48:57] • [IP: 83.8.36.**]

pies nie wygląda za dobrze ciekawe czy przezył...masakra

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■