░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

Agnieszka Puszcz • Środa [17.05.2017, 16:21:34] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w Międzyzdrojach. Na ulicy Gryfa Pomorskiego dzik zaatakował psa! Jak udało nam się ustalić, locha z młodymi wciągnęła zwierzę za siatkę ogrodzenia. Pies w ciężkim stanie trafił pod opiekę weterynarza. Czytelnik informuje nas, że było podejrzenie, że właścicielka psa na skutek tych dramatycznych wydarzeń dostała zawału. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta w wieku około 60- lat, trafiła pod opiekę lekarzy z gryfickiego szpitala.



Do zdarzenia doszło w środę, tuż przed godziną 16:00.

- Pacjentka była pobudzona, była reakcja sytuacyjna na stres. Mieliśmy trochę problemów, żeby nad nią zapanować. Z tego co wiem, pacjentka trafi do szpitala w Gryficach, to kobieta w wieku około 60- lat- mówi rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, Elżbieta Sochanowska.

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Andrzej Ryfczyński

Informacje o tym zdarzeniu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników na kontakt@ikamien.pl

W Międzyzdrojach dzik zaatakował psa! Locha z młodymi wciągnęła zwierzę za ogrodzenie!

fot. Czytelnik

- Dzik wskoczył za ogrodzenie i zaatakował psa. Właścicielka w panice prawdopodobnie dostała zawału. Locha z małymi szła, a pies wbiegł na wydmy- tak sytuację opisuje Czytelnik.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Sobota [20.05.2017, 14:00:35] • [IP: 31.0.44.***]

Zdrowia życzę dla właścicielki i psa. Locha broniła młodych to naturalna reakcja obronna.

Gość • Piątek [19.05.2017, 08:49:34] • [IP: 94.254.130.***]

a pies nie był na smyczy i pewnie ujadał

Gość • Piątek [19.05.2017, 00:25:25] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 22:19:52] • [IP: 95.51.124.***]

Jesteście okropni! Jakie znaczenie miałoby gdyby pies był na smyczy? Wtedy locha i tak tez by go złapała i dodatkowo tylko by się szarpała z właścicielką, przez co pies zostałby jeszcze bardziej poturbowany. W tym miejscu nie ma nawet gdzie uciec w takiej sytuacji, pozostaję tylko wzięcie psa na ręce i liczenie na to, że dzik nie odważy się zaatakować człowieka. A najlepiej widząc dziki już z daleka zmienić kierunek i obejść je szerokim łukiem. A że akurat ta locha z małymi bardzo upodobała sobie wydmy, to często zauważa się ją w ostatnim momencie, i tak to się niestety wtedy kończy. Wiem, bo sama już kilka razy uciekałam z psem na rękach przed nią. W tym przypadku starsza osoba nie miała możliwości zareagować w porę i doszło do wypadku. Czy piesek przeżył? Na zdj wygląda bardzo ciężko :( Wielki wyrazy współczucia i życzenia powrotu do zdrowia, psychicznego również dla Pani. I reasumując, jakby dziki nie miały tu świetnej stołówki, to by nie kręciły się po mieście!! Gratulację dla dokarmiających...

Gość • Czwartek [18.05.2017, 17:34:55] • [IP: 87.174.210.***]

Jeśli miałby ktoś informacje czy piesek przeżył proszę napisać

Gość • Czwartek [18.05.2017, 15:30:13] • [IP: 79.186.70.***]

Gdy nadejdzie fala muzułmańska, wszystkie psy i dziki zostaną radykalnie eksterminowane co do jednego. Oni mają niezawodne sposoby. Później wezmą się za mieszkańców.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 14:09:43] • [IP: 46.215.157.***]

Dzik jest dziki, dzik jest zły.Dzik ma bardzo duże kły! Locha zachowała się jak prawdziwa matka!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 13:16:18] • [IP: 176.221.110.***]

Dobrze, jak przeżyje to się nauczy ze" pafcinka" trzeba na smyczy prowadzić. dla dzika nie ma znaczenia czy pies jest mały czy duży; jest zapach drapieżnika, więc atakuje, tym bardziej jak ma młode.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 11:32:21] • [IP: 91.233.18.***]

Bardzo współczuję pieskowi - to chyba akurat jego ratował weterynarz bo nie mógł wyjść, gdy chciałam kupić karmę - i właścicielce życzę zdrowia. Straszne przeżycie. Ale trochę w obronie dzików - w M-jach przy pralni na ul.Polnej w niedzielę pasło się stado dzików - matka, 6 małych i dwa większe. Stałam 5-6 m od nich i patrzyłam, a one spokojnie sobie chrupały mlecz i trawkę. W aucie miałam pieska - nie widział ich, bo mógłby szczekać i pewnie dziki by się zdenerwowały. A na spacerki wychodzi na smyczy.

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:51:45] • [IP: 31.0.39.**]

A gdzie te biedne dziki maja sie wyniesc? Wsxystkie lasy wycinane, czlowiek wchodzi z buciorami w ich naturalne srodowisko. I to jest smutne!!

Gość • Czwartek [18.05.2017, 08:16:14] • [IP: 95.48.250.***]

To jest właśnie karmienie dzików, ludzie nie rozumieją że nie wolno tego robić bo przyciąga się te stworzenia, tak samo w Świnoujściu w kierunku promów na Karsib. powinny być siatki aby dziki nie wychodziły. Ludzie je wręcz dotykają i robią sobie z nimi zdjęcia.

Gość • Środa [17.05.2017, 22:12:08] • [IP: 83.11.177.***]

Dzików to jest mnóstwo w tym roku od Łukęcina przez Dziwnówek aż po Dziwnów. Często spacerując nawet w dzień można je spotkać.

Gość • Środa [17.05.2017, 21:40:40] • [IP: 37.248.154.***]

Psiaka szkoda ale pies ma być na smyczy - a turystom wydaje się, że w lesie to może biegać luzem...słyszałem już, że żyjemy z turystów i nie należy im zwracać uwagi...

Gość • Środa [17.05.2017, 20:42:47] • [IP: 31.2.90.***]

Już w tamtym roku w tej okolicy kilka razy te dziki zaatakowały psy. Często chodzą tu te dziki więc trzeba zachowywać ostrożność a zwłaszcza z psem. Nauczka na przyszłość to trzymać psa na smyczy. Szkoda pieska, mam nadzieje że przeżył.

Gość • Środa [17.05.2017, 20:21:06] • [IP: 31.2.29.**]

A gdzie była smycz.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:55:36] • [IP: 5.60.86.**]

Przede wszystkim pies powinien być prowadzony na smyczy !! Las, to dom dzikich zwierząt, z którego człowiek go wyrzuca i dlatego chodzi po ulicach !! Skoro wy włazicie do jego domu, nie szanujecie lasów, śmiecicie na szlakach, wjeżdżacie samochodami, rozpalacie ogniska, grille, włazicie na szlaki Parku Narodowego z psami, drącymi się dziećmi, to czemu oburza Was, że dzika zwierzyna chodzi po ulicach ? Przeszkadza Wam to ? Dzikiej zwierzynie też !! Ludzie boją się dzików, a dziki bestii na dwóch nogach. ..człowieka. Dla przypomnienia PSY NALEŻY PROWADZIĆ NA SMYCZY !! NIE WCHODZIĆ Z PSEM DO LASU, SZCZEGÓLNIE TERAZ, GDY SĄ MŁODE !! DZIK NIE ZAATAKUJE BEZ POWODU !! Nie doszłoby do tego zdarzenia, gdyby pani pieska trochę pomyślała.

Gość • Środa [17.05.2017, 19:45:24] • [IP: 37.248.156.***]

Jak znam życie to pewnie dzik bedzie tym najgorszym a kundel napewno pierwszy zaatakował

Gość • Środa [17.05.2017, 18:53:59] • [IP: 188.146.14.*]

Czekać tylko jak rzuca się na ludzi. Oczywiście nic z tym nie zrobią nasze szanowne władze?

Gość • Środa [17.05.2017, 18:43:19] • [IP: 37.47.175.***]

Tej sytuacji winna jest każda osoba, która dokarmia dziki lub rozrzuca jedzenie po mieście - gdyby nie to, dzików w ogóle by w obszarze miejskim nie było. Do ludzi miejcie pretensje, nie do zwierząt. Zwierze to zwierze.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:32:58] • [IP: 83.11.65.***]

Przestańcie karmić to sie wyniosą.

Gość • Środa [17.05.2017, 18:11:44] • [IP: 31.0.123.***]

władze chyba czekają aż dzik zmasakruje człowieka, wtedy może coś z tym problemem zrobią, chociaż mocno w to wątpię

Gość • Środa [17.05.2017, 17:42:25] • [IP: 83.11.225.***]

Tak, zlinczować dzika. W okolicach ul.Kolejowej tak już się rozpanoszyły, że spacerują sobie po ulicy w biały dzień.i co w sytuacji spotkania?Poprosić grzecznie, żeby sobie łaskawie poszły?Miasto to nie miejsce dla dzikich zwierząt, niestety.

Gość • Środa [17.05.2017, 17:27:33] • [IP: 83.11.167.**]

biedny pies

Gość • Środa [17.05.2017, 17:03:51] • [IP: 188.146.84.***]

każdy dzik zaatakuje psa w obronie młodych. dlaczego psy biegają luzem ? ostatnio też głośno było w mediach lokalnych Mje w innej sprawie. pies kontra pies.

Gość • Środa [17.05.2017, 16:48:57] • [IP: 83.8.36.**]

pies nie wygląda za dobrze ciekawe czy przezył...masakra

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ ”Idol Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd wybrany! Zgodnie z regulaminem ogłoszonego plebiscytu na „Idola Publiczności” 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach”, w dniu 21 czerwca br. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która dokonała kontroli prawidłowości przeprowadzonego plebiscytu. Łącznie w plebiscycie oddano 9 429 głosów w tym 144 głosów uznano za nieważne. Zwycięzcą plebiscytu została Zofia Zborowska, która uzyskała w głosowaniu internautów 4 041 głosów. Zgodnie z regulaminem konkursu wśród głosujących rozlosowano nagrody ufundowane przez gestorów branży turystycznej. ■ Waldemar Dubrawski, radny powiatu kamieńskiego zwrócił się z wnioskiem do burmistrza Wolina o udostępnienie kopii faktur za utrzymanie świetlic wiejskich, bibliotek oraz instytucji kultury działających na terenie gminy Wolin. Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz odmówił. Twierdzi, że na przygotowanie tej informacji pracownik gminy musiałby poświęcić prawie 8 dni roboczych. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego ■ W Międzyzdrojach grupa osób weszła do wody. Jeden z nich nie powrócił na brzeg, trwa akcja poszukiwawcza. Zobacz film! ■ Wystawa o zabytkowym wraku XIX-wiecznego żaglowca już od jutra w MHZK Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamieńskiej, Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy „Ocalony od zapomnienia. Historia wydobycia wraku XIX-wiecznego żaglowca odkrytego u wybrzeży Bałtyku”, które odbędzie się już jutro, 17 bm., o godzinie 12.00 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ We wtorek 13 czerwca br. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w procesie przeciwko Renacie Bielaszewskiej-Mamzer z powództwa Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z wezwanych 5 świadków na rozprawę stawiło się troje. Do sprawy niczego istotnego nie wniosła świadek Katarzyna Łęczyńska-Caronia była członkini Rady Nadzorczej KTBS. Na pytania pani Sądu zasłaniała się brakiem pamięci i kompletną niewiedzą ■ Aż 104 194 złotych przeznaczył w ubiegłym roku Urząd Miejski w Międzyzdrojach na nagrody dla swoich pracowników. A ile w tym roku? Zobaczcie! Niedawno pisaliśmy, że magistrat zażądał do nas wykazania istnienia interesu publicznego w ujawnianiu tych informacji ■ W Golczewie sesja z nagrodami i wyróżnieniami. W najbliższą środę, 14 czerwca 2017 roku o godz. 12:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie przy ul. Zwycięstwa 12 odbędzie się XXX sesja Rady Miejskiej Golczewa ■ 11 czerwca br. przeżyliśmy w Lubinie II Dzień św. Ottona z Bambergu zorganizowany przez Władze miasta i gminy Międzyzdroje, Stowarzyszenie Historia Grodziska Lubin, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Volvard i Parafię Rzymskokatolicką pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Lubinie ■ W ubiegłą sobotę pięćdziesięciu członków kamieńskiego SUTW , w ramach projektu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wspieranie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, uczestniczyło (w ostatnim już w tym roku akademickim) wykładzie i w warsztatach na szczecińskim ZUT ■ W sobotę około 14:15 na placu Stefana kardynała Wyszyńskiego doszło do kolizji z udziałem dwóch aut na niemieckich rejestracjach. Jeden z pojazdów zatrzymał się przed pasami, a chwilę później uderzył w niego samochód jadący z tyłu. Największe obrażenia odnieśli pasażerowie uderzonego auta w którym było małżeństwo i dwoje dzieci. Po przebadaniu dzieci nie stwierdzono u nich większych dolegliwości. Najbardziej ucierpiał kręgosłup ich matki, żony kierowcy z Niemiec. Wezwano więc drugą karetkę, w której był lekarz z odpowiednią specjalizacją ■ Wychowanek LKS Vinety Wolin został powołany na konsultację szkoleniową kadry Polski U- 18 w Jarocinie! Dawid Wach z Świńca, niewielkiej miejscowości koło Trzebieszewa w gminie Kamień Pomorski coraz lepiej radzi sobie jako piłkarz. Młody sportowiec dostał właśnie powołanie na konsultacje kadry Polski U- 18 w Jarocinie. Dawid jest wychowankiem LKS Vinety Wolin, a obecnie gra w jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, Ruchu Chorzów, gdzie został wypożyczony do końca bieżącego sezonu ■ „Skarby” na dnie jeziora. Jak już informowaliśmy w Golczewie realizowana jest kosztem około 800 tysięcy złotych inwestycja polegająca na zagospodarowaniu terenu wokół jeziora Szczucze dla celów rekreacyjno-turystycznych ■ Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, intensywny opad deszczu do 20 mm ■ Nowa część Piratów z Karaibów. Zemsta Salazara w kinie Eva w Międzyzdrojach.Kino Eva zaprasza na seanse. Od 9 czerwca w międzyzdrojskim kinie obejrzymy takie produkcje jak: Dzieciak rządzi oraz kolejna część kultowych Piratów z Karaibów. Zemsta Salazara w 3D ■ Bałtyk wyrzuca na brzeg martwe foki. Na ssaki natknięto się też na plażach w Międzyzdrojach, Dziwnówku i Łukęcinie ■ Weronika Jaroszek z Klubu Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów na drugim miejscu po pierwszym dniu III eliminacji do Mistrzostw Europy i Świata w klasie Optimist ■ Program Wojewódzki „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” We wtorek (30.05.2017r.) Gimnazjum w Świerznie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wspólnie z przedstawicielem Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim przeprowadzili wykład na temat „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach ■