POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [13.02.2017, 17:20:42] • Międzyzdroje

Podziękowania dla załogi Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach

Podziękowania dla załogi Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach

fot. kam

Jako dyrektor pracę Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach rozpocząłem w kwietniu 2015r. Przejąłem od poprzedniego dyrektora Roczny plan pracy( zawarte umowy na pobyt) oraz grafik turnusów na 5 miesięcy przed zakończeniem roku szkolnego . Nie miałem wpływu na jego kształt, będąc jedynie osoba odpowiedzialną za jego realizację . Natomiast w okresie od 1.09.2015 do 31.08.2016 w całości zaplanowałem i zrealizowałem wszystkie turnusy i pobyty grup Dom Wczasów Dziecięcych.

Broniąc placówkę przed likwidacją na sesji Rady Powiatu w dniu 23.12.2015 powiedziałem o możliwościach i potencjale tkwiącym w załodze ośrodka oraz atutach lokalizacyjnych jednostki. Wspólną pracą, za którą dziś za pośrednictwem redakcji pragnę podziękować załodze Domu Wczasów Dziecięcych jest wzrost wskaźnika dochodów o rząd wielkości 280 tys zł. Wskaźnik subwencji oświatowej wzrósł z 12 w roku szkolnym 2014/15 do 20 co wynika z liczy wykorzystanych osobodni.

Fakty są takie, że w okresie roku szkolnego 2015/16 nastąpił wzrost dochodów Domu Wczasów Dziecięcych o ok 66 %, co obrazuje także poniższe porównanie.

Rok szkolny 2010/11 liczba osobodni 4162
Rok szklony 2011/12 liczba osobodni 6056
Rok szkolny 2012/13 liczba osobodni 5349
Rok szklony 2013/14 liczba osobodni 4478
Rok szkolny 2014/15 liczba osobodni 5042
Rok szkolny 2015/16 liczba osobodni 8370

W chwili obecnej w Domu Wczasów Dziecięcych przebywa grupa młodzieży z Dolnego Śląska . Placówka rozszerzyła swoją działalność na obiekt w Wisełce gdzie na rok 2017 swoją chęć przyjazdu zgłosiło 20 grup.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Wtorek [21.02.2017, 11:48:24] • [IP: 83.20.241.***]

Gratuluję załodze!! Robicie fajną robotę. SZKODA BY BYŁO SPRZEDAWAĆ TAKI DOM! Strategia przynosi skutek po jakimś czasie. Mnie te liczby przekonują, a i na zysk przyjdzie czas. Swoja drogą, schody to wymóg Strażaków, nie starosty przecież. Duże inwestycje komercyjne zaczynają czesto przynosić zyski po 10-20 latach i to jest norma, wiec to, czego ja oczekuję to spójnego planu biznesowego i jego realizacji. Na razie to DOBRZE wygląda.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:37:56] • [IP: 188.112.63.**]

czemu nie podacie kwoty zysku ? Czyżby dlatego że go niema! Jak w kabarecie nie jest zepsute jedne koło w ciągniku tylko są trzy sprawne, a że się pojechać nie da cóż trudno.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:00:35] • [IP: 93.94.188.**]

Schody ewakuacyjne.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:34:59] • [IP: 83.11.143.***]

Dla kominiarza.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:12:41] • [IP: 78.10.208.***]

Ale po co są te schody zewnętrzne ,

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 23:28:14] • [IP: 83.11.146.**]

Jędrzejewski, pokazuje na fotce nowe schody, za które Starostwo zapłaciło też ponad 100 000tys zł.Czy ktoś tu nie oszalał, to tak pasuje jakby g...wno w kwiatki przystroił.Panie starosto kiedy pan się obudzi ?.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 23:21:21] • [IP: 83.11.146.**]

Nie wierzę że jędrzejewski nie czyta tych komentarzy, jak masz jeszcze trochę honoru, to odnieś się do nich bohaterze.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 22:19:11] • [IP: 5.174.18.***]

Propaganda sukcesu rodem z PRL i strata jak w PRL takie są fakty

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 20:41:28] • [IP: 83.21.68.***]

skoro powiat co roku dokłada do tej placówki ponad 100 tyś to należy zlikwidować

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 20:26:13] • [IP: 83.12.44.***]

Znamy juz z gminy zabulgotanie Jedrzejewskiego. Mam nadieje ze radni powiatowi juz nie tacy jak byli gminni choc troche z nich tam jest. Panie Jedrzejewski jak panu nie wstyd tak kurczowo trzymac sie posadki, wnioskuje z ostatnich artykulow ze nie da Pan sobie rady w nowej rzeczywiatosci bez ukladow i lizusostwa

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 19:39:38] • [IP: 83.23.120.**]

Do gościa z 18:53.Gdzie tam jest napisane że jest 66% na plusie, o 66% wzrosła tylko liczba gości, co nie przekłada się na zyski placówki, do której starostwo co rok dokłada z tego co wiem około 100 000 tys zł.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 19:33:44] • [IP: 83.23.120.**]

Jędrzejewski, krótko, jaki dochód przyniosła prowadzona przez ciebie placówka, króciutko i na temat.Wypisujesz jakieś dyrdymały, bo dobierają ci się do tyłka co?.Szkoda takiej fuchy prawda.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 18:53:21] • [IP: 83.11.185.***]

proszę. ... a niby się nie opłaca. .. 66% na plusie w rok czasu. .. problem tkwił w zarządzaniu. .. brawo Panie Andrzeju, brawo dla załogi , nie mają lekko

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 18:22:08] • [IP: 83.168.86.***]

I tak trzymać bo nie jeden położył na DWD krzyżyk. Teraz trzeba być czujnym bo sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą. Powodzenia.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 18:19:17] • [IP: 213.238.104.**]

Co to za bzdury ??

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nowy film Patryka Vegi- Botoks do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! ■ Kolejne spotkanie Żaków za nami. W słoneczną niedzielę w Świnoujściu na boisku syntetycznym odbył się kolejny turniej ligowy Żaków ZZPN. ■ Akt założycielski szkoły podstawowej w Dziwnowie. Dotychczasowa sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27, z dniem 1 września 2017 r. staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27 ■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■