POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [13.02.2017, 17:20:42] • Międzyzdroje

Podziękowania dla załogi Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach

Podziękowania dla załogi Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach

fot. kam

Jako dyrektor pracę Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach rozpocząłem w kwietniu 2015r. Przejąłem od poprzedniego dyrektora Roczny plan pracy( zawarte umowy na pobyt) oraz grafik turnusów na 5 miesięcy przed zakończeniem roku szkolnego . Nie miałem wpływu na jego kształt, będąc jedynie osoba odpowiedzialną za jego realizację . Natomiast w okresie od 1.09.2015 do 31.08.2016 w całości zaplanowałem i zrealizowałem wszystkie turnusy i pobyty grup Dom Wczasów Dziecięcych.

Broniąc placówkę przed likwidacją na sesji Rady Powiatu w dniu 23.12.2015 powiedziałem o możliwościach i potencjale tkwiącym w załodze ośrodka oraz atutach lokalizacyjnych jednostki. Wspólną pracą, za którą dziś za pośrednictwem redakcji pragnę podziękować załodze Domu Wczasów Dziecięcych jest wzrost wskaźnika dochodów o rząd wielkości 280 tys zł. Wskaźnik subwencji oświatowej wzrósł z 12 w roku szkolnym 2014/15 do 20 co wynika z liczy wykorzystanych osobodni.

Fakty są takie, że w okresie roku szkolnego 2015/16 nastąpił wzrost dochodów Domu Wczasów Dziecięcych o ok 66 %, co obrazuje także poniższe porównanie.

Rok szkolny 2010/11 liczba osobodni 4162
Rok szklony 2011/12 liczba osobodni 6056
Rok szkolny 2012/13 liczba osobodni 5349
Rok szklony 2013/14 liczba osobodni 4478
Rok szkolny 2014/15 liczba osobodni 5042
Rok szkolny 2015/16 liczba osobodni 8370

W chwili obecnej w Domu Wczasów Dziecięcych przebywa grupa młodzieży z Dolnego Śląska . Placówka rozszerzyła swoją działalność na obiekt w Wisełce gdzie na rok 2017 swoją chęć przyjazdu zgłosiło 20 grup.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Wtorek [21.02.2017, 11:48:24] • [IP: 83.20.241.***]

Gratuluję załodze!! Robicie fajną robotę. SZKODA BY BYŁO SPRZEDAWAĆ TAKI DOM! Strategia przynosi skutek po jakimś czasie. Mnie te liczby przekonują, a i na zysk przyjdzie czas. Swoja drogą, schody to wymóg Strażaków, nie starosty przecież. Duże inwestycje komercyjne zaczynają czesto przynosić zyski po 10-20 latach i to jest norma, wiec to, czego ja oczekuję to spójnego planu biznesowego i jego realizacji. Na razie to DOBRZE wygląda.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 12:37:56] • [IP: 188.112.63.**]

czemu nie podacie kwoty zysku ? Czyżby dlatego że go niema! Jak w kabarecie nie jest zepsute jedne koło w ciągniku tylko są trzy sprawne, a że się pojechać nie da cóż trudno.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 10:00:35] • [IP: 93.94.188.**]

Schody ewakuacyjne.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:34:59] • [IP: 83.11.143.***]

Dla kominiarza.

Gość • Wtorek [14.02.2017, 09:12:41] • [IP: 78.10.208.***]

Ale po co są te schody zewnętrzne ,

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 23:28:14] • [IP: 83.11.146.**]

Jędrzejewski, pokazuje na fotce nowe schody, za które Starostwo zapłaciło też ponad 100 000tys zł.Czy ktoś tu nie oszalał, to tak pasuje jakby g...wno w kwiatki przystroił.Panie starosto kiedy pan się obudzi ?.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 23:21:21] • [IP: 83.11.146.**]

Nie wierzę że jędrzejewski nie czyta tych komentarzy, jak masz jeszcze trochę honoru, to odnieś się do nich bohaterze.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 22:19:11] • [IP: 5.174.18.***]

Propaganda sukcesu rodem z PRL i strata jak w PRL takie są fakty

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 20:41:28] • [IP: 83.21.68.***]

skoro powiat co roku dokłada do tej placówki ponad 100 tyś to należy zlikwidować

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 20:26:13] • [IP: 83.12.44.***]

Znamy juz z gminy zabulgotanie Jedrzejewskiego. Mam nadieje ze radni powiatowi juz nie tacy jak byli gminni choc troche z nich tam jest. Panie Jedrzejewski jak panu nie wstyd tak kurczowo trzymac sie posadki, wnioskuje z ostatnich artykulow ze nie da Pan sobie rady w nowej rzeczywiatosci bez ukladow i lizusostwa

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 19:39:38] • [IP: 83.23.120.**]

Do gościa z 18:53.Gdzie tam jest napisane że jest 66% na plusie, o 66% wzrosła tylko liczba gości, co nie przekłada się na zyski placówki, do której starostwo co rok dokłada z tego co wiem około 100 000 tys zł.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 19:33:44] • [IP: 83.23.120.**]

Jędrzejewski, krótko, jaki dochód przyniosła prowadzona przez ciebie placówka, króciutko i na temat.Wypisujesz jakieś dyrdymały, bo dobierają ci się do tyłka co?.Szkoda takiej fuchy prawda.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 18:53:21] • [IP: 83.11.185.***]

proszę. ... a niby się nie opłaca. .. 66% na plusie w rok czasu. .. problem tkwił w zarządzaniu. .. brawo Panie Andrzeju, brawo dla załogi , nie mają lekko

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 18:22:08] • [IP: 83.168.86.***]

I tak trzymać bo nie jeden położył na DWD krzyżyk. Teraz trzeba być czujnym bo sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą. Powodzenia.

Gość • Poniedziałek [13.02.2017, 18:19:17] • [IP: 213.238.104.**]

Co to za bzdury ??

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■