POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [30.01.2017, 18:01:53] • Wolin

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie – powiedział ks. abp. Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński podczas uroczystości żałobnych poświęconych śp. ks. Prałata Jana Ubermana.

Niezliczone tłumy mieszkańców Wolina, gminy Wolin wzięły udział w pogrzebie byłego proboszcza parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa śp. ks. Prałata Jana Ubermana, Honorowego Obywatela Wolina. Uroczystościom żałobnym przewodniczył ks. abp. Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

Zmarły 26 stycznia 2017 roku ks. Prałat Jan Uberman urodził się 1936 roku, święcenia kapłańskie otrzymał 14 maja 1961 roku. Ks. Prałat do Wolina trafił z Radęcina w lubuskim w dniu 14 czerwca 1986 roku. Tutaj dokonał dzieła swego życia, odbudował ze zniszczeń wojennych kościół, podniesiony dzięki niemu do godności Kolegiaty.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

W dniu 13 października 2013 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Dargobądzu.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

Ks. Prałat Jan Uberman spoczął na cmentarzu komunalnym, żegnany przez braci w kapłaństwie, władze samorządowe oraz tłumy wiernych.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Wtorek [31.01.2017, 18:34:12] • [IP: 109.243.157.*]

22:03 - Masz rację, bajki o bożkach dają chleb chłopom w sukmanach, na szczęście ja wierze w Boga no i chłopów w sukmanach własciwie dziś nie ma. Dzis chłopi są ubrani w marynarki i wierzą juz nie w bożki, lecz w Boga.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 18:30:50] • [IP: 109.243.157.*]

[31.01.2017, 15:01:26] • [IP: 195.205.28.***]- Oj, jestes za bardzo prostolinijny, mówiąc łagodnie. To przeciez odmiana trollowania- ta odmiana, gdzie gra sie rolę katolika, ale by własnie katolików skompromitować.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 17:39:03] • [IP: 88.89.156.***]

Duzo ludzi w Polsce, jak i na tej stronie, wierza w jakies zabobony i dziwne - Dobre wychowanie. Kto zle sie o nim wypowiedzial, to zostal wyzywany od najgorszych. O zmarlych zle sie nie mowi, to czemu nie wychwalamy Hitlera? Stalina i im podobnych. Oni tez zmarli. Glupie gadanie i typowa nienawisc i chamstwo polakow.

Renata • Wtorek [31.01.2017, 17:03:10] • [IP: 188.146.82.**]

Slaby ksiądz. Zresztą wystarczy przejrzeć życiorys no i akta IPNu. Teraz to juz niech go Bog osadzi, , ,

Gość • Wtorek [31.01.2017, 15:01:26] • [IP: 195.205.28.***]

Do ja z 31.01.2017, 02:25:01 - bardzo miłosierne pozdrowienie, tak po katolicku

Gość • Wtorek [31.01.2017, 11:50:27] • [IP: 79.186.114.***]

Gość {IP 77.253.195} - popieram.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 09:35:36] • [IP: 80.245.178.***]

ciekawe kto dal koperte za pogrzeb.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 08:56:00] • [IP: 79.186.59.**]

To na wsiach chodzą jeszcze kondukty ??, czy to specjalny przywilej dla wybranych

Gość • Wtorek [31.01.2017, 07:43:21] • [IP: 78.11.124.*]

Widzę na zdjęciach, że wszyscy mają wielkie serca.Takie wielkie chłopy to i serca muszą mieć duże.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 07:37:56] • [IP: 5.172.232.***]

wyrazy głębokiego żalu, ksiądz był jeszcze młody.

Ja • Wtorek [31.01.2017, 02:25:01] • [IP: 94.254.226.***]

Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie !! Swietny czlowiek, mam nadzieje ze tam mu bedzie lepiej. Wszystkim downom zle mowiacym o zmarlym wielki H** w Dup* !! Pies was Jeb**.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 00:42:23] • [IP: 5.60.72.***]

A o księdzu Janie mogę powiem tak: Proboszczem naszym od wielu lat byłeś moje dzieci chrzciłeś, Nie do nas należy ocena jakim człowiekiem i kapłanem byłeś, oceni to Bóg, któremu przez całe swoje życie służyłeś.

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 22:03:30] • [IP: 77.253.195.**]

Kiedyś przejrzałem na oczy i zrozumiałem, że bajki o bożkach to lipa, dająca" chleb" chłopcom w sukmanach. O moim stosunku do kościoła wiedział Ks. Prałat. Jednakże nigdy, ani słowem, ani gestem nie dał mi wyrazu dezaprobaty. Zawsze radosny, zawsze zagadnął, podał rękę, spytał co u mnie, czy wszystko w porządku, itd. Wspaniały człowiek... Niech spoczywa w spokoju... Żal, że tacy porządni i prawi ludzie nas opuszczają...

HENRYK • Poniedziałek [30.01.2017, 21:07:06] • [IP: 188.146.79.***]

KS. PRAŁAT BYŁ WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM O WIELKIM SERCU. TO DZIĘKI NIEMU MOGŁEM ROZPOCZĄĆ SWĄ KARIERĘ ZAWODOWĄ JAKO KATECHETA. JEMU ZAWDZIĘCZAM TAK WIELE. NIECH BÓG BĘDZIE NAGRODĄ DLA KS. PRAŁATA ZA TAK WIELKIE I DOBRE SERCE!

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 21:07:06] • [IP: 37.47.169.**]

Tak jest w pełni popieram wpis IP:83.11.179

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 20:40:48] • [IP: 37.47.145.**]

Cham to z Ciebie jest zapamiętaj O umarłych się źle nie mówi

Kinga • Poniedziałek [30.01.2017, 20:32:22] • [IP: 95.41.76.**]

Do [30.01.2017, 20:03:08] • [IP: 188.146.75.***] i [30.01.2017, 18:43:13] • [IP: 88.89.156.***] Ugryźcie się w język zanim coś złego powiecie i napiszecie, idioci... kpiny sobie robić.

Jan Uberman • Poniedziałek [30.01.2017, 20:03:08] • [IP: 188.146.75.***]

Dziękuję za pamięć o mnie. Będę z nieba obserwował was, drodzy parafianie.

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 20:00:06] • [IP: 83.11.179.**]

w naszym kraju jest zwyczaj taki: o zmarłym dobrze albo wcale - sąd zostawcie Panu Bogu i nie wypluwajcie jadu bo nieboszczyk sam się nie obroni choćby chciał.zapomnieć trzeba zle sprawy - to i tak nic już nie zmieni więc pomyślcie o swoim stawieniu się przed Bogiem

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 19:58:20] • [IP: 83.11.163.***]

[*]

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 19:39:51] • [IP: 79.186.65.***]

Teraz otrzyma zapłatę zgodną ze swoim życiem!Może sie zdziwić. ..tam nie ma układów.

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 18:43:13] • [IP: 88.89.156.***]

Gdziete tlumy wiernych? Jak dla mnie, to byl cham i prostak.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■