POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [30.01.2017, 18:01:53] • Wolin

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie – powiedział ks. abp. Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński podczas uroczystości żałobnych poświęconych śp. ks. Prałata Jana Ubermana.

Niezliczone tłumy mieszkańców Wolina, gminy Wolin wzięły udział w pogrzebie byłego proboszcza parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa śp. ks. Prałata Jana Ubermana, Honorowego Obywatela Wolina. Uroczystościom żałobnym przewodniczył ks. abp. Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

Zmarły 26 stycznia 2017 roku ks. Prałat Jan Uberman urodził się 1936 roku, święcenia kapłańskie otrzymał 14 maja 1961 roku. Ks. Prałat do Wolina trafił z Radęcina w lubuskim w dniu 14 czerwca 1986 roku. Tutaj dokonał dzieła swego życia, odbudował ze zniszczeń wojennych kościół, podniesiony dzięki niemu do godności Kolegiaty.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

W dniu 13 października 2013 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Dargobądzu.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

Ks. Prałat Jan Uberman spoczął na cmentarzu komunalnym, żegnany przez braci w kapłaństwie, władze samorządowe oraz tłumy wiernych.

Nigdy nie ma dobrego czasu na umieranie...

fot. kam

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Wtorek [31.01.2017, 18:34:12] • [IP: 109.243.157.*]

22:03 - Masz rację, bajki o bożkach dają chleb chłopom w sukmanach, na szczęście ja wierze w Boga no i chłopów w sukmanach własciwie dziś nie ma. Dzis chłopi są ubrani w marynarki i wierzą juz nie w bożki, lecz w Boga.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 18:30:50] • [IP: 109.243.157.*]

[31.01.2017, 15:01:26] • [IP: 195.205.28.***]- Oj, jestes za bardzo prostolinijny, mówiąc łagodnie. To przeciez odmiana trollowania- ta odmiana, gdzie gra sie rolę katolika, ale by własnie katolików skompromitować.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 17:39:03] • [IP: 88.89.156.***]

Duzo ludzi w Polsce, jak i na tej stronie, wierza w jakies zabobony i dziwne - Dobre wychowanie. Kto zle sie o nim wypowiedzial, to zostal wyzywany od najgorszych. O zmarlych zle sie nie mowi, to czemu nie wychwalamy Hitlera? Stalina i im podobnych. Oni tez zmarli. Glupie gadanie i typowa nienawisc i chamstwo polakow.

Renata • Wtorek [31.01.2017, 17:03:10] • [IP: 188.146.82.**]

Slaby ksiądz. Zresztą wystarczy przejrzeć życiorys no i akta IPNu. Teraz to juz niech go Bog osadzi, , ,

Gość • Wtorek [31.01.2017, 15:01:26] • [IP: 195.205.28.***]

Do ja z 31.01.2017, 02:25:01 - bardzo miłosierne pozdrowienie, tak po katolicku

Gość • Wtorek [31.01.2017, 11:50:27] • [IP: 79.186.114.***]

Gość {IP 77.253.195} - popieram.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 09:35:36] • [IP: 80.245.178.***]

ciekawe kto dal koperte za pogrzeb.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 08:56:00] • [IP: 79.186.59.**]

To na wsiach chodzą jeszcze kondukty ??, czy to specjalny przywilej dla wybranych

Gość • Wtorek [31.01.2017, 07:43:21] • [IP: 78.11.124.*]

Widzę na zdjęciach, że wszyscy mają wielkie serca.Takie wielkie chłopy to i serca muszą mieć duże.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 07:37:56] • [IP: 5.172.232.***]

wyrazy głębokiego żalu, ksiądz był jeszcze młody.

Ja • Wtorek [31.01.2017, 02:25:01] • [IP: 94.254.226.***]

Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie !! Swietny czlowiek, mam nadzieje ze tam mu bedzie lepiej. Wszystkim downom zle mowiacym o zmarlym wielki H** w Dup* !! Pies was Jeb**.

Gość • Wtorek [31.01.2017, 00:42:23] • [IP: 5.60.72.***]

A o księdzu Janie mogę powiem tak: Proboszczem naszym od wielu lat byłeś moje dzieci chrzciłeś, Nie do nas należy ocena jakim człowiekiem i kapłanem byłeś, oceni to Bóg, któremu przez całe swoje życie służyłeś.

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 22:03:30] • [IP: 77.253.195.**]

Kiedyś przejrzałem na oczy i zrozumiałem, że bajki o bożkach to lipa, dająca" chleb" chłopcom w sukmanach. O moim stosunku do kościoła wiedział Ks. Prałat. Jednakże nigdy, ani słowem, ani gestem nie dał mi wyrazu dezaprobaty. Zawsze radosny, zawsze zagadnął, podał rękę, spytał co u mnie, czy wszystko w porządku, itd. Wspaniały człowiek... Niech spoczywa w spokoju... Żal, że tacy porządni i prawi ludzie nas opuszczają...

HENRYK • Poniedziałek [30.01.2017, 21:07:06] • [IP: 188.146.79.***]

KS. PRAŁAT BYŁ WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM O WIELKIM SERCU. TO DZIĘKI NIEMU MOGŁEM ROZPOCZĄĆ SWĄ KARIERĘ ZAWODOWĄ JAKO KATECHETA. JEMU ZAWDZIĘCZAM TAK WIELE. NIECH BÓG BĘDZIE NAGRODĄ DLA KS. PRAŁATA ZA TAK WIELKIE I DOBRE SERCE!

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 21:07:06] • [IP: 37.47.169.**]

Tak jest w pełni popieram wpis IP:83.11.179

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 20:40:48] • [IP: 37.47.145.**]

Cham to z Ciebie jest zapamiętaj O umarłych się źle nie mówi

Kinga • Poniedziałek [30.01.2017, 20:32:22] • [IP: 95.41.76.**]

Do [30.01.2017, 20:03:08] • [IP: 188.146.75.***] i [30.01.2017, 18:43:13] • [IP: 88.89.156.***] Ugryźcie się w język zanim coś złego powiecie i napiszecie, idioci... kpiny sobie robić.

Jan Uberman • Poniedziałek [30.01.2017, 20:03:08] • [IP: 188.146.75.***]

Dziękuję za pamięć o mnie. Będę z nieba obserwował was, drodzy parafianie.

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 20:00:06] • [IP: 83.11.179.**]

w naszym kraju jest zwyczaj taki: o zmarłym dobrze albo wcale - sąd zostawcie Panu Bogu i nie wypluwajcie jadu bo nieboszczyk sam się nie obroni choćby chciał.zapomnieć trzeba zle sprawy - to i tak nic już nie zmieni więc pomyślcie o swoim stawieniu się przed Bogiem

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 19:58:20] • [IP: 83.11.163.***]

[*]

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 19:39:51] • [IP: 79.186.65.***]

Teraz otrzyma zapłatę zgodną ze swoim życiem!Może sie zdziwić. ..tam nie ma układów.

Gość • Poniedziałek [30.01.2017, 18:43:13] • [IP: 88.89.156.***]

Gdziete tlumy wiernych? Jak dla mnie, to byl cham i prostak.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■