POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [12.01.2017, 08:14:24] • Kamień Pomorski

Czytelnik o władzach Międzyzdrojów: Absolutnie nie czują się gospodarzami

Czytelnik o władzach Międzyzdrojów: Absolutnie nie czują się gospodarzami

fot. Czytelnik

Bałagan przy Molo! - grzmi nasz Czytelnik. - Gdzie jest Burmistrz? Gdzie jest Przewodniczący Rady? Gdzie są Radni? Międzyzdroje, sobota dwa dni po sztormie. Schody na nasze molo zarzucone zamarzniętymi korzeniami, belkami, kłodami i co tam jeszcze woda dała radę narzucić, wyłamana zniszczona barierka! Podmyte podstawy, wejście na plażę po obu stronach mola jeszcze więcej zawaliny posztormowej, a po tym wszystkim wspinający się turyści z dziećmi!

Wszystko to na fotografiach, które zostały zrobione około godziny 15:00 – czytamy dalej w przesłanym nam liście. - Drodzy Czytelnicy, najbardziej przerażające jest to, że nikt tego nie sprząta! Nikt tego nawet nie zabezpieczył, nie ogrodził! Odnoszę wrażenie, że wymienieni absolutnie nie czują się gospodarzami naszego miasta , czekają aż komuś stanie się krzywda, nie wspominając o skutkach dla wizerunku Międzyzdrojów.

Czytelnik o władzach Międzyzdrojów: Absolutnie nie czują się gospodarzami

fot. Czytelnik

Co na to międzyzdrojski magistrat?
- Uprzejmie proszę o odesłanie Waszego Czytelnika do sekretarza Gminy Międzyzdroje, który spróbuje odpowiedzieć na nurtujące Go pytania i wyjaśnić wszystkie wątpliwości – napisał w odpowiedzi Henryk Nogala, sekretarz Gminy Międzyzdroje. - Kontakt: Urząd Miejski w Międzyzdrojach – pokój nr 11, tel. 91/327 56 45.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Sobota [14.01.2017, 08:15:23] • [IP: 83.21.72.**]

Jak był trzeźwy poranek to dziwnym trafem Sekretarz zawròcił Toyotą do domu

Gość • Piątek [13.01.2017, 09:42:55] • [IP: 92.42.113.***]

Konary to pikuś - Jędrek jeszcze nie pościągał baloników po sylwestrze, i to się nadaje do prasy he he.

gosc • Piątek [13.01.2017, 00:23:51] • [IP: 46.101.127.***]

jestemnanietomalespokojnemiastoazrobisieszajs

Gość • Czwartek [12.01.2017, 20:25:01] • [IP: 89.174.73.**]

Pan sekretarz do wymiany już raz pokazał jaki jest za urzędnikami?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 19:31:59] • [IP: 89.174.73.**]

wyrzucone przez sztorm konary to w tej chwili największa atrakcja Międzyzdrojów, ludzie przyjeżdżają z daleka, żeby to pooglądać, nie ma powodu żeby przed sezonem usuwać gałęzie

Gość • Czwartek [12.01.2017, 18:39:30] • [IP: 37.47.142.***]

narzekacie na władze a wybory wygrywają zawsze te same osoby dziwne?

Gość • Czwartek [12.01.2017, 18:15:18] • [IP: 83.8.36.***]

co do apartamentowców to na najbliższej komisji radni będą debatować nad zmianą planu zagospodarowania terenu przy nowej przychodni o zwiększeniu wysokości powstających tam apartamentowców czyli zafundują nam następnych parę setek apartamentów

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:33:46] • [IP: 79.186.191.***]

Nastepny pajac gada o polityce a temat calkiem inny choc tez bezsensowny

Gość • Czwartek [12.01.2017, 17:03:46] • [IP: 89.174.73.**]

Władze maja ważniejsze sprawy na głowie, np.wyszukanie miejsc pod kolejne budowy apartamentowców:-)

Gość • Czwartek [12.01.2017, 15:49:06] • [IP: 79.186.201.***]

CZUJĄ się wtedy jak hajs biorą. a jak nie mają korzyści to nie ich...

Petroniusz • Czwartek [12.01.2017, 14:06:24] • [IP: 95.41.31.**]

Panie Franciszku. Tu nie chodzi o przynależności polityczne, każda frakcja ma na celu przyciągnięcie jak najwiekszej liczby widowni. Parafrazując. Diabeł i Bóg jeden dzielą stół, przy stole dzielą Cię na pół. Istotą tematu jest to, jak sami się zachowamy mając jedynie połowę. Dbajmy o to co zostało w naszych rękach bo kopać mi się już nie chce, a właściwie nie mam czym.

Franciszek • Czwartek [12.01.2017, 13:52:16] • [IP: 89.174.73.**]

Większa część władzy w mieście to bez wątpienia zwolennicy Platformy czyli peo Dlaczego nie idziecie za poparciem Kopacz Ewy bylego premiera w sprawie uchodzców sami widzicie jak teraz by byli pomocą w sprawie chociażby drzewa plażowego, widzicie przecież jak cichaczem w gdańskiem powoli się przemyca uchodzców a jak nie ma to trzeba kogoś ukarać i wyrok wykonać karając usprzątaniem np plaży a może czyn społeczny tutaj przepraszam mieszkańców tego miasta zażartowałem a może komuś wręczyć umożliwienie zabrania drzewa z uroczystym orędziem lub apelem no i ogłoszeniem woli urzędu.Pozdrawiam Międzyzdroje

Petroniusz • Czwartek [12.01.2017, 13:49:42] • [IP: 95.41.31.**]

Czy chodzi o spółkę występującej pod nr regon 320962978. Jeśli tak to, nie mam pytań.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 13:01:46] • [IP: 81.219.203.***]

Jednemu łatwiej mózg wyglancować po cichu niż wystosować oświadczenie dla ogółu mieszkańców i z tond to zaproszenie do sekretarza. Od zabezpieczeń najlepsza jest Spółka Nowe Centrum, zabezpieczała tak Szkieletora że Radny Węglorz co sesję pytał kiedy w końcu zabezpieczą, ucieczką przed niewygodnymi pytaniami Węglorza było przekazanie do TBSu.Dali radę z Panem Romanem nie będzie tak łatwo.

Petroniusz • Czwartek [12.01.2017, 12:21:51] • [IP: 95.41.31.**]

Żebracza pokora zapewne nie potwierdzi, nic nie wytłumaczy tej sytuacji. Szare garnitury i podciągnięte szelki pod krawaty ściskają grdykę do granic możliwości, tendencja wzięta od czasów szkolnego mundurka.Pochodzą z plemienia władzy, lecz teraz śmieszni. Zyją z poczucia władzy i oddychają powietrzem elektoratu. Naszym.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 12:21:24] • [IP: 89.174.73.**]

Jakoś nie dziwi mnie ten nagłówek tutaj nic dobrego o Międzyzdrojach nie przeczytałam, a moim zdaniem to bardzo szybko uporano się z tym bałaganem po sztormie,

Petroniusz • Czwartek [12.01.2017, 11:26:06] • [IP: 95.41.31.**]

Jaki Pan, taki kram.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 10:51:17] • [IP: 31.0.120.***]

własciciel tego przybytku rozpusty niech sam posprząta !

Gość • Czwartek [12.01.2017, 09:56:40] • [IP: 37.47.161.**]

to nie Hameryka że prezydent pstryknie palcem i cała armia w sekundę robi błysk przed PRL-owskimi pałacami nuworyszy odremontowanymi najtańszym kosztem za funty zarobione na zmywaku w UK. Burmistrz to organ władczo-reprezentacyjny i w ramach kadencji nie dzierży odblaskowej jaskrawożółtej kamizelki z napisem" ekypa szpszontajonca" natomiast ludzie zajmujący się oczyszczaniem terenów miejskich mają dużo więcej na głowie niż kilka patyczków na molo. Pozdrawiam krótkowzrocznych.

Gość • Czwartek [12.01.2017, 09:46:29] • [IP: 83.23.255.**]

czy gmina może sprzątać prywatny teren??

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:45:51] • [IP: 80.245.187.***]

a nie mozna tak normalnie wytlumaczyc sie z tego balaganu na i kamien

Gość • Czwartek [12.01.2017, 08:19:54] • [IP: 89.144.12.**]

potemacie

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wydarzenia Kamień Pomorski Międzyzdroje Wolin Dziwnów Golczewo Świerzno Region Sport Fotogaleria Migawki Dnia Urzędy i instytucje Turystyka Medycyna i Zdrowie Gastronomia Ogłoszenia Plan Miasta POGODA Co godzinę Na 16 dni Reklama Wydarzenia ikamien.pl • Piątek [16.02.2018, 20:24:14] • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■