POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [08.01.2017, 10:24:04] • Międzyzdroje

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Gdzie jest Przewodniczący Rady ( fot. Czytelnik )

Wszyscy pamiętamy niedawny sztorm, który był nie tylko piękny, ale przede wszystkim straszny. Zabrał plażę, zaatakował wydmy, poczynił spustoszenia wśród plażowych kafejek i restauracji. Nawet stabilne molo ucierpiało w zetknięciu z rozszalałym żywiołem. Teraz wszystko wraca do normy, właściciele punktów gastronomicznych szacują straty, sprzątają, naprawiają szkody. Jednak nie wszędzie krajobraz po sztormie znika. Sprawa nieuprzątniętego zejścia z molo poruszyła naszego Czytelnika, który napisał do portalu ikamien.pl.

- Gdzie jest Burmistrz! Gdzie jest Przewodniczący Rady? Gdzie są Radni! - pyta Roman Ganowski - Międzyzdroje, sobota dwa dni po sztormie, schody na nasze molo zarzucone zamarzniętymi korzeniami, belkami, kłodami i co tam jeszcze woda dała radę narzucić, wyłamana zniszczona barierka! Podmyte podstawy, wejście na plaże po obu stronach mola jeszcze więcej zawaliny po sztormowej a po tym wszystkim wspinający się turyści z dziećmi!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Wszystko to na fotografiach, które zostały zrobione około godziny 15:00. Drodzy czytelnicy, najbardziej przerażające jest to, że nikt tego nie sprząta! Nikt tego nawet nie zabezpieczył nie ogrodził!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Odnoszę wrażenie, że wymienieni absolutnie nie czują się gospodarzami naszego miasta, czekają aż komuś stanie się krzywda, nie wspominając o skutkach dla wizerunku Międzyzdrojów.

Mamy nadzieję, że nadchodzący tydzień przyniesie nowe porządki na międzyzdrojskim molo, tak, aby znów było wizytówką miasta.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Gość • Sobota [14.01.2017, 12:14:43] • [IP: 62.141.55.***]

nie przesadzaj

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:55:19] • [IP: 37.248.104.***]

Prawda, powinni to szybko usunąć turyści zimą także są nad morzem. Słabo to wygląda.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:15:08] • [IP: 89.31.57.*]

niedlugo wybory, w koncu, ludzie przejrzeli na oczy

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:41:57] • [IP: 83.21.63.***]

spokojnie do sesunu jeszcze 5 miesiecy damy radę

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 12:23:48] • [IP: 83.3.210.***]

Znowu popis nierozgarniętych. Urzędnicy jak wszyscy pracują 40 godzin tygodniowo. W piątki do 14 a w środy do 17 w inne dni do 15, 30.

Gośćbibi • Poniedziałek [09.01.2017, 11:50:50] • [IP: 89.174.73.**]

zaniepokojony czytelniku, weż się do roboty.nawet Herkules nie dałby rady wszystkiego od ręki posprzątać.w sobotni wieczór ekipy ZOŚ działały, odśnieżając miasto.tak, prawda, że Świnoujście odjeżdżają, ale to 50 tys. ludzi, a nasza gmina w porywach 8 tys., nie ma porównań

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 11:21:26] • [IP: 62.69.253.***]

Gdzie Sztab Kryzysowy, gdzie nienormowane godziny pracy a kasę biorą, kto ma zrobić zakaz wchodzenia i oznakować.Burmistrz jak zwykle nie panuje nad niczym oprócz Spółek. 15/00 w dziesiątkę i pa pa. Dobrze Panie Romanie że chociaż Pan to dostrzega oby Takich więcej to i gmina stała by lepiej a tu każdy Sęp ciągnie do siebie aby się jak najwięcej nachapać i za półdarmo wydzierżawić.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 09:32:29] • [IP: 83.11.152.***]

W Polsce urzędnicy mają dużo wolnego czasu. Po odliczeniu urlopów, dni wolnych od pracy: są to wszelkie święta soboty, niedziele i różne urlopy, to dlatego pracują tylko pół roku, a suweren tyra na ich pensje i brak odpowiedzialności za ich decyzje. W Międzyzdrojach Urząd w piątek czynny jet tylko do południa i PÓŹNIEJ ZAMKNIĘTY JEST NA CZTERY SPUSTY. o CZYM MY TU MÓWIMY.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 08:39:21] • [IP: 188.146.169.***]

Władza to-amatorzy i tylko kasa się liczy, ale dla kogo?

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:50:45] • [IP: 94.254.227.***]

Durniu a kto Ci odsnieza w ten czas chodniki i drogi ludzie mają się rozdwoic? Nie ma ludzi do pracy bo wszyscy powyjezdzali za granicę z tego chorego państwa a ty imbecylu jak ci widok przeszkadza weź się i posprzataj

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:38:10] • [IP: 37.187.7.**]

ludzie niech marzna a komus wiecznie malo, zaswiadczam ze nikt kto nie potrzebuje drewna by nie wzial

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:20:00] • [IP: 5.174.68.**]

Pisiory i narodowcy niech dymaja w czynie spolecznym

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:10:45] • [IP: 37.47.176.***]

Myślę że na kłopoty powinien być ściągnięty przyjaciel Pana Burmistrza -Maksymowicz a dlaczego? Problem gmina miała z bazą rybacką kto rozwiązał ani Maksymowicz Problem przed sezonem śmieci przy molo i kto uleczyl ano Maksymowicz. Petycja w sprawie szkoły w Wapnicy ano Maksymowicz. Proszę się nie krepowac da radę.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 21:09:27] • [IP: 37.187.7.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:30:27] • [IP: 89.174.73.**]

Już ktoś chciał sprzątnąć drewno z przejście i zabrać na opał. Szybko zjawił się Urząd Morski i zabronił zabierania drewna. To tyle i gdzie logika, szybko by posprzątano plaże... lepiej niech zgnije i zaśmieca...

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:27:35] • [IP: 83.168.86.***]

spokojnie jutro zaczynamy sprzątanie

Roman Ganowski • Niedziela [08.01.2017, 20:06:27] • [IP: 80.245.177.***]

Wynika tu z komentarzy kilka ciekawych sugestii. . . Otóż niniejszym My mieszkańcy mamy rozumieć, że teren obok MOLA jest nie NASZ ! Nie społeczny! Zaczyna się mydlenie. . . morze to przecież Urząd Morski a może winny Park Narodowy? A też zamieszana mogła by być, . . spółka ? Ludzie przecież to Wasze miasto !

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:46:58] • [IP: 89.174.73.**]

Poniekąd ten Pan ma rację. Promuje się co niektórych kierowników, a w sytuacji" przewidywalnej" brak reakcji?? Na takie ewentualności znając specyfikę Gmina powinna być przygotowana.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 19:28:52] • [IP: 51.15.39.*]

nikt nikomu nie zacheca aby obecnie chodzic to co narzekacie, chodzenie na wlasne ryzyko, jest czas, jest zima, spokojnie

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:09:11] • [IP: 5.60.203.*]

W Międzyzdrojach jest kilka wejść na plażę i nie trzeba wchodzić akurat w tym miejscu !! W tej chwili pracownicy ZOŚ mają pilniejsze sprawy : odśnieżanie chodników, ulic chociaż i tu nie widać ekip.Mało tego jest weekend i było święto, i pracownicy też chcą mieć wolne !! Nie mam też pewności czy sprzątnięcie terenu i naprawa uszkodzonych barierek nie należy do spółki Adler Schiffe. Pan Ganowski zawsze próbuje znaleźć haczyk na władze miasta i czepia się wszystkiego. Podejrzewam, że gdyby nie święto, weekend uprzątnięto by chociaż część gałęzi i drzew, przynajmniej tych do usunięcia których nie trzeba ciężkiego sprzętu. Tym samym ulice nie zostałyby posypane piaskiem, zalegałby śnieg a w/w pan przewróciłby się i tytuł artykuły brzmiałby :, , Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. Dlaczego ulice i chodniki w Międzyzdrojach przypominają lodowisko ?..."

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:58:48] • [IP: 79.186.207.**]

Jeżeli się nie mylę to firma Adler jest właścicielem molo i to oni powinni dopilnować porządku i usunięcia wszystkiego co tam zalega. Radzę czytelnikowi poczytać i dopiero siać zamęt.

Spokojny • Niedziela [08.01.2017, 18:53:44] • [IP: 37.47.171.***]

Chciałbym przyjechać do Międzyzdrojów ponownie i nie bać się o to że złamię nogę przeskakując przez kłodę, albo że nie będzie barierki przy schodach. Rozumiem że jest zimno, ale to nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za bezpieczeństwo gości. Jadę do Was przez pół Polski więc miejcie szacunek i ogarnijcie bałagan bo chcę zostawić w Waszym mieście kilka złotych!

E maksymimowiczek • Niedziela [08.01.2017, 18:18:59] • [IP: 37.47.176.***]

Czytelniku to się nazywa zrownowazony rozwój tutaj kapitału politycznego nie będzie. Co innego baza tam nawet zos zadziała a zgadnij dlaczego?? Pilotka gminna niesie ze Pan Burmistrz będzie popierał kandydata na burmistrza.

loqin • Niedziela [08.01.2017, 18:00:24] • [IP: 80.245.177.***]

Mama z dziećmi tam przechodzi same dzieci nikt nawet do dzisiaj nie zabezpieczył ?

rys • Niedziela [08.01.2017, 17:09:29] • [IP: 79.186.194.**]

no i zaistniał nasz czytelnik dokładając burmistrzowi i przewodniczącemu, ale sobie to nie ma nic do zarzucenia, to może zakasał by rękawy i razem z portalem te zawaliny uprzątnął, rada jak i cały zarząd wiedzą co nalezy do ich obowiązków i nie potrzeba takich głupich wpisów-zrobią kosztorys i uprzątną ten bałagan, a pan szanowny panie, możesz zejść innym wejściem na plażę i nóżki i nie złamiesz

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■