POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [08.01.2017, 10:24:04] • Międzyzdroje

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Gdzie jest Przewodniczący Rady ( fot. Czytelnik )

Wszyscy pamiętamy niedawny sztorm, który był nie tylko piękny, ale przede wszystkim straszny. Zabrał plażę, zaatakował wydmy, poczynił spustoszenia wśród plażowych kafejek i restauracji. Nawet stabilne molo ucierpiało w zetknięciu z rozszalałym żywiołem. Teraz wszystko wraca do normy, właściciele punktów gastronomicznych szacują straty, sprzątają, naprawiają szkody. Jednak nie wszędzie krajobraz po sztormie znika. Sprawa nieuprzątniętego zejścia z molo poruszyła naszego Czytelnika, który napisał do portalu ikamien.pl.

- Gdzie jest Burmistrz! Gdzie jest Przewodniczący Rady? Gdzie są Radni! - pyta Roman Ganowski - Międzyzdroje, sobota dwa dni po sztormie, schody na nasze molo zarzucone zamarzniętymi korzeniami, belkami, kłodami i co tam jeszcze woda dała radę narzucić, wyłamana zniszczona barierka! Podmyte podstawy, wejście na plaże po obu stronach mola jeszcze więcej zawaliny po sztormowej a po tym wszystkim wspinający się turyści z dziećmi!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Wszystko to na fotografiach, które zostały zrobione około godziny 15:00. Drodzy czytelnicy, najbardziej przerażające jest to, że nikt tego nie sprząta! Nikt tego nawet nie zabezpieczył nie ogrodził!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Odnoszę wrażenie, że wymienieni absolutnie nie czują się gospodarzami naszego miasta, czekają aż komuś stanie się krzywda, nie wspominając o skutkach dla wizerunku Międzyzdrojów.

Mamy nadzieję, że nadchodzący tydzień przyniesie nowe porządki na międzyzdrojskim molo, tak, aby znów było wizytówką miasta.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Gość • Sobota [14.01.2017, 12:14:43] • [IP: 62.141.55.***]

nie przesadzaj

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:55:19] • [IP: 37.248.104.***]

Prawda, powinni to szybko usunąć turyści zimą także są nad morzem. Słabo to wygląda.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:15:08] • [IP: 89.31.57.*]

niedlugo wybory, w koncu, ludzie przejrzeli na oczy

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:41:57] • [IP: 83.21.63.***]

spokojnie do sesunu jeszcze 5 miesiecy damy radę

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 12:23:48] • [IP: 83.3.210.***]

Znowu popis nierozgarniętych. Urzędnicy jak wszyscy pracują 40 godzin tygodniowo. W piątki do 14 a w środy do 17 w inne dni do 15, 30.

Gośćbibi • Poniedziałek [09.01.2017, 11:50:50] • [IP: 89.174.73.**]

zaniepokojony czytelniku, weż się do roboty.nawet Herkules nie dałby rady wszystkiego od ręki posprzątać.w sobotni wieczór ekipy ZOŚ działały, odśnieżając miasto.tak, prawda, że Świnoujście odjeżdżają, ale to 50 tys. ludzi, a nasza gmina w porywach 8 tys., nie ma porównań

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 11:21:26] • [IP: 62.69.253.***]

Gdzie Sztab Kryzysowy, gdzie nienormowane godziny pracy a kasę biorą, kto ma zrobić zakaz wchodzenia i oznakować.Burmistrz jak zwykle nie panuje nad niczym oprócz Spółek. 15/00 w dziesiątkę i pa pa. Dobrze Panie Romanie że chociaż Pan to dostrzega oby Takich więcej to i gmina stała by lepiej a tu każdy Sęp ciągnie do siebie aby się jak najwięcej nachapać i za półdarmo wydzierżawić.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 09:32:29] • [IP: 83.11.152.***]

W Polsce urzędnicy mają dużo wolnego czasu. Po odliczeniu urlopów, dni wolnych od pracy: są to wszelkie święta soboty, niedziele i różne urlopy, to dlatego pracują tylko pół roku, a suweren tyra na ich pensje i brak odpowiedzialności za ich decyzje. W Międzyzdrojach Urząd w piątek czynny jet tylko do południa i PÓŹNIEJ ZAMKNIĘTY JEST NA CZTERY SPUSTY. o CZYM MY TU MÓWIMY.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 08:39:21] • [IP: 188.146.169.***]

Władza to-amatorzy i tylko kasa się liczy, ale dla kogo?

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:50:45] • [IP: 94.254.227.***]

Durniu a kto Ci odsnieza w ten czas chodniki i drogi ludzie mają się rozdwoic? Nie ma ludzi do pracy bo wszyscy powyjezdzali za granicę z tego chorego państwa a ty imbecylu jak ci widok przeszkadza weź się i posprzataj

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:38:10] • [IP: 37.187.7.**]

ludzie niech marzna a komus wiecznie malo, zaswiadczam ze nikt kto nie potrzebuje drewna by nie wzial

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:20:00] • [IP: 5.174.68.**]

Pisiory i narodowcy niech dymaja w czynie spolecznym

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:10:45] • [IP: 37.47.176.***]

Myślę że na kłopoty powinien być ściągnięty przyjaciel Pana Burmistrza -Maksymowicz a dlaczego? Problem gmina miała z bazą rybacką kto rozwiązał ani Maksymowicz Problem przed sezonem śmieci przy molo i kto uleczyl ano Maksymowicz. Petycja w sprawie szkoły w Wapnicy ano Maksymowicz. Proszę się nie krepowac da radę.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 21:09:27] • [IP: 37.187.7.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:30:27] • [IP: 89.174.73.**]

Już ktoś chciał sprzątnąć drewno z przejście i zabrać na opał. Szybko zjawił się Urząd Morski i zabronił zabierania drewna. To tyle i gdzie logika, szybko by posprzątano plaże... lepiej niech zgnije i zaśmieca...

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:27:35] • [IP: 83.168.86.***]

spokojnie jutro zaczynamy sprzątanie

Roman Ganowski • Niedziela [08.01.2017, 20:06:27] • [IP: 80.245.177.***]

Wynika tu z komentarzy kilka ciekawych sugestii. . . Otóż niniejszym My mieszkańcy mamy rozumieć, że teren obok MOLA jest nie NASZ ! Nie społeczny! Zaczyna się mydlenie. . . morze to przecież Urząd Morski a może winny Park Narodowy? A też zamieszana mogła by być, . . spółka ? Ludzie przecież to Wasze miasto !

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:46:58] • [IP: 89.174.73.**]

Poniekąd ten Pan ma rację. Promuje się co niektórych kierowników, a w sytuacji" przewidywalnej" brak reakcji?? Na takie ewentualności znając specyfikę Gmina powinna być przygotowana.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 19:28:52] • [IP: 51.15.39.*]

nikt nikomu nie zacheca aby obecnie chodzic to co narzekacie, chodzenie na wlasne ryzyko, jest czas, jest zima, spokojnie

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:09:11] • [IP: 5.60.203.*]

W Międzyzdrojach jest kilka wejść na plażę i nie trzeba wchodzić akurat w tym miejscu !! W tej chwili pracownicy ZOŚ mają pilniejsze sprawy : odśnieżanie chodników, ulic chociaż i tu nie widać ekip.Mało tego jest weekend i było święto, i pracownicy też chcą mieć wolne !! Nie mam też pewności czy sprzątnięcie terenu i naprawa uszkodzonych barierek nie należy do spółki Adler Schiffe. Pan Ganowski zawsze próbuje znaleźć haczyk na władze miasta i czepia się wszystkiego. Podejrzewam, że gdyby nie święto, weekend uprzątnięto by chociaż część gałęzi i drzew, przynajmniej tych do usunięcia których nie trzeba ciężkiego sprzętu. Tym samym ulice nie zostałyby posypane piaskiem, zalegałby śnieg a w/w pan przewróciłby się i tytuł artykuły brzmiałby :, , Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. Dlaczego ulice i chodniki w Międzyzdrojach przypominają lodowisko ?..."

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:58:48] • [IP: 79.186.207.**]

Jeżeli się nie mylę to firma Adler jest właścicielem molo i to oni powinni dopilnować porządku i usunięcia wszystkiego co tam zalega. Radzę czytelnikowi poczytać i dopiero siać zamęt.

Spokojny • Niedziela [08.01.2017, 18:53:44] • [IP: 37.47.171.***]

Chciałbym przyjechać do Międzyzdrojów ponownie i nie bać się o to że złamię nogę przeskakując przez kłodę, albo że nie będzie barierki przy schodach. Rozumiem że jest zimno, ale to nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za bezpieczeństwo gości. Jadę do Was przez pół Polski więc miejcie szacunek i ogarnijcie bałagan bo chcę zostawić w Waszym mieście kilka złotych!

E maksymimowiczek • Niedziela [08.01.2017, 18:18:59] • [IP: 37.47.176.***]

Czytelniku to się nazywa zrownowazony rozwój tutaj kapitału politycznego nie będzie. Co innego baza tam nawet zos zadziała a zgadnij dlaczego?? Pilotka gminna niesie ze Pan Burmistrz będzie popierał kandydata na burmistrza.

loqin • Niedziela [08.01.2017, 18:00:24] • [IP: 80.245.177.***]

Mama z dziećmi tam przechodzi same dzieci nikt nawet do dzisiaj nie zabezpieczył ?

rys • Niedziela [08.01.2017, 17:09:29] • [IP: 79.186.194.**]

no i zaistniał nasz czytelnik dokładając burmistrzowi i przewodniczącemu, ale sobie to nie ma nic do zarzucenia, to może zakasał by rękawy i razem z portalem te zawaliny uprzątnął, rada jak i cały zarząd wiedzą co nalezy do ich obowiązków i nie potrzeba takich głupich wpisów-zrobią kosztorys i uprzątną ten bałagan, a pan szanowny panie, możesz zejść innym wejściem na plażę i nóżki i nie złamiesz

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■