POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [08.01.2017, 10:24:04] • Międzyzdroje

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Gdzie jest Przewodniczący Rady ( fot. Czytelnik )

Wszyscy pamiętamy niedawny sztorm, który był nie tylko piękny, ale przede wszystkim straszny. Zabrał plażę, zaatakował wydmy, poczynił spustoszenia wśród plażowych kafejek i restauracji. Nawet stabilne molo ucierpiało w zetknięciu z rozszalałym żywiołem. Teraz wszystko wraca do normy, właściciele punktów gastronomicznych szacują straty, sprzątają, naprawiają szkody. Jednak nie wszędzie krajobraz po sztormie znika. Sprawa nieuprzątniętego zejścia z molo poruszyła naszego Czytelnika, który napisał do portalu ikamien.pl.

- Gdzie jest Burmistrz! Gdzie jest Przewodniczący Rady? Gdzie są Radni! - pyta Roman Ganowski - Międzyzdroje, sobota dwa dni po sztormie, schody na nasze molo zarzucone zamarzniętymi korzeniami, belkami, kłodami i co tam jeszcze woda dała radę narzucić, wyłamana zniszczona barierka! Podmyte podstawy, wejście na plaże po obu stronach mola jeszcze więcej zawaliny po sztormowej a po tym wszystkim wspinający się turyści z dziećmi!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Wszystko to na fotografiach, które zostały zrobione około godziny 15:00. Drodzy czytelnicy, najbardziej przerażające jest to, że nikt tego nie sprząta! Nikt tego nawet nie zabezpieczył nie ogrodził!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Odnoszę wrażenie, że wymienieni absolutnie nie czują się gospodarzami naszego miasta, czekają aż komuś stanie się krzywda, nie wspominając o skutkach dla wizerunku Międzyzdrojów.

Mamy nadzieję, że nadchodzący tydzień przyniesie nowe porządki na międzyzdrojskim molo, tak, aby znów było wizytówką miasta.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Gość • Sobota [14.01.2017, 12:14:43] • [IP: 62.141.55.***]

nie przesadzaj

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:55:19] • [IP: 37.248.104.***]

Prawda, powinni to szybko usunąć turyści zimą także są nad morzem. Słabo to wygląda.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:15:08] • [IP: 89.31.57.*]

niedlugo wybory, w koncu, ludzie przejrzeli na oczy

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:41:57] • [IP: 83.21.63.***]

spokojnie do sesunu jeszcze 5 miesiecy damy radę

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 12:23:48] • [IP: 83.3.210.***]

Znowu popis nierozgarniętych. Urzędnicy jak wszyscy pracują 40 godzin tygodniowo. W piątki do 14 a w środy do 17 w inne dni do 15, 30.

Gośćbibi • Poniedziałek [09.01.2017, 11:50:50] • [IP: 89.174.73.**]

zaniepokojony czytelniku, weż się do roboty.nawet Herkules nie dałby rady wszystkiego od ręki posprzątać.w sobotni wieczór ekipy ZOŚ działały, odśnieżając miasto.tak, prawda, że Świnoujście odjeżdżają, ale to 50 tys. ludzi, a nasza gmina w porywach 8 tys., nie ma porównań

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 11:21:26] • [IP: 62.69.253.***]

Gdzie Sztab Kryzysowy, gdzie nienormowane godziny pracy a kasę biorą, kto ma zrobić zakaz wchodzenia i oznakować.Burmistrz jak zwykle nie panuje nad niczym oprócz Spółek. 15/00 w dziesiątkę i pa pa. Dobrze Panie Romanie że chociaż Pan to dostrzega oby Takich więcej to i gmina stała by lepiej a tu każdy Sęp ciągnie do siebie aby się jak najwięcej nachapać i za półdarmo wydzierżawić.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 09:32:29] • [IP: 83.11.152.***]

W Polsce urzędnicy mają dużo wolnego czasu. Po odliczeniu urlopów, dni wolnych od pracy: są to wszelkie święta soboty, niedziele i różne urlopy, to dlatego pracują tylko pół roku, a suweren tyra na ich pensje i brak odpowiedzialności za ich decyzje. W Międzyzdrojach Urząd w piątek czynny jet tylko do południa i PÓŹNIEJ ZAMKNIĘTY JEST NA CZTERY SPUSTY. o CZYM MY TU MÓWIMY.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 08:39:21] • [IP: 188.146.169.***]

Władza to-amatorzy i tylko kasa się liczy, ale dla kogo?

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:50:45] • [IP: 94.254.227.***]

Durniu a kto Ci odsnieza w ten czas chodniki i drogi ludzie mają się rozdwoic? Nie ma ludzi do pracy bo wszyscy powyjezdzali za granicę z tego chorego państwa a ty imbecylu jak ci widok przeszkadza weź się i posprzataj

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:38:10] • [IP: 37.187.7.**]

ludzie niech marzna a komus wiecznie malo, zaswiadczam ze nikt kto nie potrzebuje drewna by nie wzial

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:20:00] • [IP: 5.174.68.**]

Pisiory i narodowcy niech dymaja w czynie spolecznym

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:10:45] • [IP: 37.47.176.***]

Myślę że na kłopoty powinien być ściągnięty przyjaciel Pana Burmistrza -Maksymowicz a dlaczego? Problem gmina miała z bazą rybacką kto rozwiązał ani Maksymowicz Problem przed sezonem śmieci przy molo i kto uleczyl ano Maksymowicz. Petycja w sprawie szkoły w Wapnicy ano Maksymowicz. Proszę się nie krepowac da radę.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 21:09:27] • [IP: 37.187.7.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:30:27] • [IP: 89.174.73.**]

Już ktoś chciał sprzątnąć drewno z przejście i zabrać na opał. Szybko zjawił się Urząd Morski i zabronił zabierania drewna. To tyle i gdzie logika, szybko by posprzątano plaże... lepiej niech zgnije i zaśmieca...

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:27:35] • [IP: 83.168.86.***]

spokojnie jutro zaczynamy sprzątanie

Roman Ganowski • Niedziela [08.01.2017, 20:06:27] • [IP: 80.245.177.***]

Wynika tu z komentarzy kilka ciekawych sugestii. . . Otóż niniejszym My mieszkańcy mamy rozumieć, że teren obok MOLA jest nie NASZ ! Nie społeczny! Zaczyna się mydlenie. . . morze to przecież Urząd Morski a może winny Park Narodowy? A też zamieszana mogła by być, . . spółka ? Ludzie przecież to Wasze miasto !

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:46:58] • [IP: 89.174.73.**]

Poniekąd ten Pan ma rację. Promuje się co niektórych kierowników, a w sytuacji" przewidywalnej" brak reakcji?? Na takie ewentualności znając specyfikę Gmina powinna być przygotowana.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 19:28:52] • [IP: 51.15.39.*]

nikt nikomu nie zacheca aby obecnie chodzic to co narzekacie, chodzenie na wlasne ryzyko, jest czas, jest zima, spokojnie

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:09:11] • [IP: 5.60.203.*]

W Międzyzdrojach jest kilka wejść na plażę i nie trzeba wchodzić akurat w tym miejscu !! W tej chwili pracownicy ZOŚ mają pilniejsze sprawy : odśnieżanie chodników, ulic chociaż i tu nie widać ekip.Mało tego jest weekend i było święto, i pracownicy też chcą mieć wolne !! Nie mam też pewności czy sprzątnięcie terenu i naprawa uszkodzonych barierek nie należy do spółki Adler Schiffe. Pan Ganowski zawsze próbuje znaleźć haczyk na władze miasta i czepia się wszystkiego. Podejrzewam, że gdyby nie święto, weekend uprzątnięto by chociaż część gałęzi i drzew, przynajmniej tych do usunięcia których nie trzeba ciężkiego sprzętu. Tym samym ulice nie zostałyby posypane piaskiem, zalegałby śnieg a w/w pan przewróciłby się i tytuł artykuły brzmiałby :, , Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. Dlaczego ulice i chodniki w Międzyzdrojach przypominają lodowisko ?..."

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:58:48] • [IP: 79.186.207.**]

Jeżeli się nie mylę to firma Adler jest właścicielem molo i to oni powinni dopilnować porządku i usunięcia wszystkiego co tam zalega. Radzę czytelnikowi poczytać i dopiero siać zamęt.

Spokojny • Niedziela [08.01.2017, 18:53:44] • [IP: 37.47.171.***]

Chciałbym przyjechać do Międzyzdrojów ponownie i nie bać się o to że złamię nogę przeskakując przez kłodę, albo że nie będzie barierki przy schodach. Rozumiem że jest zimno, ale to nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za bezpieczeństwo gości. Jadę do Was przez pół Polski więc miejcie szacunek i ogarnijcie bałagan bo chcę zostawić w Waszym mieście kilka złotych!

E maksymimowiczek • Niedziela [08.01.2017, 18:18:59] • [IP: 37.47.176.***]

Czytelniku to się nazywa zrownowazony rozwój tutaj kapitału politycznego nie będzie. Co innego baza tam nawet zos zadziała a zgadnij dlaczego?? Pilotka gminna niesie ze Pan Burmistrz będzie popierał kandydata na burmistrza.

loqin • Niedziela [08.01.2017, 18:00:24] • [IP: 80.245.177.***]

Mama z dziećmi tam przechodzi same dzieci nikt nawet do dzisiaj nie zabezpieczył ?

rys • Niedziela [08.01.2017, 17:09:29] • [IP: 79.186.194.**]

no i zaistniał nasz czytelnik dokładając burmistrzowi i przewodniczącemu, ale sobie to nie ma nic do zarzucenia, to może zakasał by rękawy i razem z portalem te zawaliny uprzątnął, rada jak i cały zarząd wiedzą co nalezy do ich obowiązków i nie potrzeba takich głupich wpisów-zrobią kosztorys i uprzątną ten bałagan, a pan szanowny panie, możesz zejść innym wejściem na plażę i nóżki i nie złamiesz

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 62 miliony złotych, 120 tys. wolontariuszy, 1700 sztabów oraz olbrzymie wsparcie mediów. W ciągu ostatnich trzech dni o WOŚP pojawiło się ponad 10 tysięcy wzmianek o wartości 28,5 mln złotych. Tegoroczny brak wsparcia TVP najwyraźniej nie przeszkodził Orkiestrze w zyskaniu medialnego rozgłosu – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ■ W Golczewie rozdano „Golczewskie Żabki”. Jorgo Apostolu, Bogdan Wierchanowski, Stadnina Kucy Szetlanckich, Miody Golczewskie, Andrej Vedmuk to osoby oraz podmioty gospodarcze, laureaci „Golczewskich Żabek” za osiągnięcia w 2016 roku. ■ Złe warunki jazdy na zasypanych drogach. Walka o cenne sekundy by uratować życie. 13 grudnia i to w piątek wiele dróg w naszym powiecie były zasypane i trudne do jazdy samochodem. Właśnie około 13-tej w Lubinie jeden mieszkaniec dostał zawału serca. Jednostki ratownicze miały problem z dojazdem. Całe szczęście że znalazł się na miejscu strażak ratownik z OSP Lubin który był przeszkolony w ratowaniu życia. Do pomocy Centrum 112 wysłało karetkę, OSP Lubin i PSP Międzyzdroje ■ Ostatnie dzieło Andrzeja Wajdy do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! Znamy najnowszy repertuar kina Eva w Międzyzdrojach. Na widzów czekają takie filmy jak: Kubo i dwie struny, Po prostu przyjaźń oraz ostatni film Andrzeja Wajdy- Powidoki ■ Pod okiem kamery dwukrotnie włamali się do domu w Dziwnowie! Zobacz złodziei w akcji! ■ Sukces uczniów szkoły podstawowej z Kamienia Pomorskiego. Zdobyli 3 miejsce na konkursie plastycznym! Dzieci z kółka plastycznego klas 4-6 wzięły udział w ogólnopolskim konkursie, na wykonanie z materiałów recyklingowych ,modelu przestrzennego kosmicznego pojazdu. Konkurs ogłosiła firma G. EN. Gaz Energia z siedzibą w Tarnowie Podgórnym ,której filia jest również w Kamieniu Pomorskim. 21- go listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i miło nam powiadomić, że kółko plastyczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zdobyło trzecie miejsce, a tym samym wygrało dla szkoły tablicę interaktywną z całym potrzebnym oprzyrządowaniem, również z projektorem ,a dzieci dostały upominki od firmy. Dzieciom życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy. Na zdjęciach dzieci z kółka wraz z przedstawicielką firmy G. EN Gaz Energia Magdaleną Wodnicką, Pani Dyrektor szkoły Elżbieta Słowik i opiekunka koła plastycznego Dorota Jędrzejewska - Motyka oraz dzieci podczas tworzenia i gotowy statek kosmiczny. ■ Dzięki współpracy Policjantów ze Świnoujścia i Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Głównej Policji poszukiwany do sprawy zabójstwa 19 -latka na terenie Świnoujścia, 26 - letni mężczyzna został dzisiaj zatrzymany na terenie innego państwa. Zespól Prasowy KWP w Szczecinie ■ Na północy kraju, południowym-zachodzie i lokalnie w centrum wystąpią silne porywy prędkości wiatru do 80 km/h. Nad morzem sztorm ■ Ostatni film Andrzeja Wajdy do objerzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! Od 13 stycznia kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza swoich widzów na takie produkcje filmowe jak: Kubo i dwie struny, Po prostu przyjaźń, oraz ostatni film Andrzeja Wajdy, Powidoki ■ Mieszkaniec powiatu kamieńskiego pomalował farbą drzwi wejściowe do Sądu Rejonowego, ściany kościoła oraz Prokuratury Rejonowej. Mieszkaniec powiatu kamieńskiego, który w dniu 3 stycznia 2017 roku dopuścił się aktów wandalizmu polegających na niszczeniu mienia, w wyniku działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem ■ Salon fryzjerski z Wolina dla WOŚP. - Bądźcie z nami w niedzielę, 15 stycznia! Najlepsi fryzjerzy czekają, by uczynić Was piękniejszymi! – do udziału we fryzjerskiej zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca Jurek Owsiak. W ogólnopolskiej akcji bierze udział salon fryzjerski Danuty Łużnej z Wolina (ul. Słowiańska 1E) ■ Może to Twój psiak błąka się po Kamieniu Pomorskim? Jeden z naszych Czytelników zwrócił się do nas z prośbą o opublikowanie zdjęcia psa, który błąka się po ulicy Bałtyckiej w Kamieniu Pomorskim. - Pojawił się tam już jakiś czas temu. Jest lekko zaniedbany, ma obrożę. Na pierwszy rzut oka widać, że nie boi się ludzi. Najczęściej można go spotkać pod blokiem przy ulicy Bałtyckiej 3a ■ Garstka pozbawionych człowieczeństwa ludzi z bloku nr 22 przy ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zdrój zabiła deską okienko piwniczne, skazując tym samym zimujące tam wcześniej koty na śmierć z wyziębienia. Czy nieznajomość prawa zwalnia nas od jego przestrzegania? Bo według ustawy o ochronie o wolno bytujących zwierzętach, którą przeczytałam, prawo zostało ewidentnie złamane.Osoba, która utrudnia innym osobom opiekę nad bezdomnymi lub wolno żyjącymi zwierzętami, podlega karze tak samo jakby się nad nimi znęcała ■ Uwaga, mieszkańcy Kołczewa, zabraknie prądu. Jak informuje ENEA Operator, trwają planowane wyłączenia prądu. Tym razem energii elektrycznej nie będą mieli mieszkańcy Kołczewa - 09 stycznia 2017r. od godziny 09:00 do 14:00 ul. Osadników Wojskowych i Kościelna ■