POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [08.01.2017, 10:24:04] • Międzyzdroje

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

Gdzie jest Przewodniczący Rady ( fot. Czytelnik )

Wszyscy pamiętamy niedawny sztorm, który był nie tylko piękny, ale przede wszystkim straszny. Zabrał plażę, zaatakował wydmy, poczynił spustoszenia wśród plażowych kafejek i restauracji. Nawet stabilne molo ucierpiało w zetknięciu z rozszalałym żywiołem. Teraz wszystko wraca do normy, właściciele punktów gastronomicznych szacują straty, sprzątają, naprawiają szkody. Jednak nie wszędzie krajobraz po sztormie znika. Sprawa nieuprzątniętego zejścia z molo poruszyła naszego Czytelnika, który napisał do portalu ikamien.pl.

- Gdzie jest Burmistrz! Gdzie jest Przewodniczący Rady? Gdzie są Radni! - pyta Roman Ganowski - Międzyzdroje, sobota dwa dni po sztormie, schody na nasze molo zarzucone zamarzniętymi korzeniami, belkami, kłodami i co tam jeszcze woda dała radę narzucić, wyłamana zniszczona barierka! Podmyte podstawy, wejście na plaże po obu stronach mola jeszcze więcej zawaliny po sztormowej a po tym wszystkim wspinający się turyści z dziećmi!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Wszystko to na fotografiach, które zostały zrobione około godziny 15:00. Drodzy czytelnicy, najbardziej przerażające jest to, że nikt tego nie sprząta! Nikt tego nawet nie zabezpieczył nie ogrodził!

Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. (Nie)porządki przy międzyzdrojskim molo

fot. Czytelnik

Odnoszę wrażenie, że wymienieni absolutnie nie czują się gospodarzami naszego miasta, czekają aż komuś stanie się krzywda, nie wspominając o skutkach dla wizerunku Międzyzdrojów.

Mamy nadzieję, że nadchodzący tydzień przyniesie nowe porządki na międzyzdrojskim molo, tak, aby znów było wizytówką miasta.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 46

Gość • Sobota [14.01.2017, 12:14:43] • [IP: 62.141.55.***]

nie przesadzaj

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 21:55:19] • [IP: 37.248.104.***]

Prawda, powinni to szybko usunąć turyści zimą także są nad morzem. Słabo to wygląda.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 19:15:08] • [IP: 89.31.57.*]

niedlugo wybory, w koncu, ludzie przejrzeli na oczy

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 18:41:57] • [IP: 83.21.63.***]

spokojnie do sesunu jeszcze 5 miesiecy damy radę

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 12:23:48] • [IP: 83.3.210.***]

Znowu popis nierozgarniętych. Urzędnicy jak wszyscy pracują 40 godzin tygodniowo. W piątki do 14 a w środy do 17 w inne dni do 15, 30.

Gośćbibi • Poniedziałek [09.01.2017, 11:50:50] • [IP: 89.174.73.**]

zaniepokojony czytelniku, weż się do roboty.nawet Herkules nie dałby rady wszystkiego od ręki posprzątać.w sobotni wieczór ekipy ZOŚ działały, odśnieżając miasto.tak, prawda, że Świnoujście odjeżdżają, ale to 50 tys. ludzi, a nasza gmina w porywach 8 tys., nie ma porównań

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 11:21:26] • [IP: 62.69.253.***]

Gdzie Sztab Kryzysowy, gdzie nienormowane godziny pracy a kasę biorą, kto ma zrobić zakaz wchodzenia i oznakować.Burmistrz jak zwykle nie panuje nad niczym oprócz Spółek. 15/00 w dziesiątkę i pa pa. Dobrze Panie Romanie że chociaż Pan to dostrzega oby Takich więcej to i gmina stała by lepiej a tu każdy Sęp ciągnie do siebie aby się jak najwięcej nachapać i za półdarmo wydzierżawić.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 09:32:29] • [IP: 83.11.152.***]

W Polsce urzędnicy mają dużo wolnego czasu. Po odliczeniu urlopów, dni wolnych od pracy: są to wszelkie święta soboty, niedziele i różne urlopy, to dlatego pracują tylko pół roku, a suweren tyra na ich pensje i brak odpowiedzialności za ich decyzje. W Międzyzdrojach Urząd w piątek czynny jet tylko do południa i PÓŹNIEJ ZAMKNIĘTY JEST NA CZTERY SPUSTY. o CZYM MY TU MÓWIMY.

Gość • Poniedziałek [09.01.2017, 08:39:21] • [IP: 188.146.169.***]

Władza to-amatorzy i tylko kasa się liczy, ale dla kogo?

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:50:45] • [IP: 94.254.227.***]

Durniu a kto Ci odsnieza w ten czas chodniki i drogi ludzie mają się rozdwoic? Nie ma ludzi do pracy bo wszyscy powyjezdzali za granicę z tego chorego państwa a ty imbecylu jak ci widok przeszkadza weź się i posprzataj

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:38:10] • [IP: 37.187.7.**]

ludzie niech marzna a komus wiecznie malo, zaswiadczam ze nikt kto nie potrzebuje drewna by nie wzial

Gość • Niedziela [08.01.2017, 22:20:00] • [IP: 5.174.68.**]

Pisiory i narodowcy niech dymaja w czynie spolecznym

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:10:45] • [IP: 37.47.176.***]

Myślę że na kłopoty powinien być ściągnięty przyjaciel Pana Burmistrza -Maksymowicz a dlaczego? Problem gmina miała z bazą rybacką kto rozwiązał ani Maksymowicz Problem przed sezonem śmieci przy molo i kto uleczyl ano Maksymowicz. Petycja w sprawie szkoły w Wapnicy ano Maksymowicz. Proszę się nie krepowac da radę.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 21:09:27] • [IP: 37.187.7.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:30:27] • [IP: 89.174.73.**]

Już ktoś chciał sprzątnąć drewno z przejście i zabrać na opał. Szybko zjawił się Urząd Morski i zabronił zabierania drewna. To tyle i gdzie logika, szybko by posprzątano plaże... lepiej niech zgnije i zaśmieca...

Gość • Niedziela [08.01.2017, 20:27:35] • [IP: 83.168.86.***]

spokojnie jutro zaczynamy sprzątanie

Roman Ganowski • Niedziela [08.01.2017, 20:06:27] • [IP: 80.245.177.***]

Wynika tu z komentarzy kilka ciekawych sugestii. . . Otóż niniejszym My mieszkańcy mamy rozumieć, że teren obok MOLA jest nie NASZ ! Nie społeczny! Zaczyna się mydlenie. . . morze to przecież Urząd Morski a może winny Park Narodowy? A też zamieszana mogła by być, . . spółka ? Ludzie przecież to Wasze miasto !

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:46:58] • [IP: 89.174.73.**]

Poniekąd ten Pan ma rację. Promuje się co niektórych kierowników, a w sytuacji" przewidywalnej" brak reakcji?? Na takie ewentualności znając specyfikę Gmina powinna być przygotowana.

gosc • Niedziela [08.01.2017, 19:28:52] • [IP: 51.15.39.*]

nikt nikomu nie zacheca aby obecnie chodzic to co narzekacie, chodzenie na wlasne ryzyko, jest czas, jest zima, spokojnie

Gość • Niedziela [08.01.2017, 19:09:11] • [IP: 5.60.203.*]

W Międzyzdrojach jest kilka wejść na plażę i nie trzeba wchodzić akurat w tym miejscu !! W tej chwili pracownicy ZOŚ mają pilniejsze sprawy : odśnieżanie chodników, ulic chociaż i tu nie widać ekip.Mało tego jest weekend i było święto, i pracownicy też chcą mieć wolne !! Nie mam też pewności czy sprzątnięcie terenu i naprawa uszkodzonych barierek nie należy do spółki Adler Schiffe. Pan Ganowski zawsze próbuje znaleźć haczyk na władze miasta i czepia się wszystkiego. Podejrzewam, że gdyby nie święto, weekend uprzątnięto by chociaż część gałęzi i drzew, przynajmniej tych do usunięcia których nie trzeba ciężkiego sprzętu. Tym samym ulice nie zostałyby posypane piaskiem, zalegałby śnieg a w/w pan przewróciłby się i tytuł artykuły brzmiałby :, , Czytelnik pyta, gdzie są radni i burmistrz. Dlaczego ulice i chodniki w Międzyzdrojach przypominają lodowisko ?..."

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:58:48] • [IP: 79.186.207.**]

Jeżeli się nie mylę to firma Adler jest właścicielem molo i to oni powinni dopilnować porządku i usunięcia wszystkiego co tam zalega. Radzę czytelnikowi poczytać i dopiero siać zamęt.

Spokojny • Niedziela [08.01.2017, 18:53:44] • [IP: 37.47.171.***]

Chciałbym przyjechać do Międzyzdrojów ponownie i nie bać się o to że złamię nogę przeskakując przez kłodę, albo że nie będzie barierki przy schodach. Rozumiem że jest zimno, ale to nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za bezpieczeństwo gości. Jadę do Was przez pół Polski więc miejcie szacunek i ogarnijcie bałagan bo chcę zostawić w Waszym mieście kilka złotych!

E maksymimowiczek • Niedziela [08.01.2017, 18:18:59] • [IP: 37.47.176.***]

Czytelniku to się nazywa zrownowazony rozwój tutaj kapitału politycznego nie będzie. Co innego baza tam nawet zos zadziała a zgadnij dlaczego?? Pilotka gminna niesie ze Pan Burmistrz będzie popierał kandydata na burmistrza.

loqin • Niedziela [08.01.2017, 18:00:24] • [IP: 80.245.177.***]

Mama z dziećmi tam przechodzi same dzieci nikt nawet do dzisiaj nie zabezpieczył ?

rys • Niedziela [08.01.2017, 17:09:29] • [IP: 79.186.194.**]

no i zaistniał nasz czytelnik dokładając burmistrzowi i przewodniczącemu, ale sobie to nie ma nic do zarzucenia, to może zakasał by rękawy i razem z portalem te zawaliny uprzątnął, rada jak i cały zarząd wiedzą co nalezy do ich obowiązków i nie potrzeba takich głupich wpisów-zrobią kosztorys i uprzątną ten bałagan, a pan szanowny panie, możesz zejść innym wejściem na plażę i nóżki i nie złamiesz

Oglądasz 1-25 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Poszukiwania Eweliny Tarajko zostają odwołane. Policjanci odnaleźli już na terenie Świnoujścia zaginioną 26-latkę ■ Nieobecni- wyróźnieni. Policjani otrzymali akty mianowania, wyróźnienia oraz nagrody. 3 sierpnia 2017r. Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszek Nowak, wręczył akty mianowania, wyróżnienia oraz nagrody dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którzy nie mogli uczestniczyć w powiatowych obchodach Święta Policji ■ Mieszkaniec pyta, dlaczego Gmina Międzyzdroje nielegalnie pobiera opłaty za parkowanie w soboty? My wyjaśniamy: W tej sprawie zapadł już wyrok! ■ Dzika plaża na zachód od Międzyzdrojów- to idelane miejsce do plażowania! ■ Kto żyw do żniw – Każdy kłos na wagę złota ■ Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” przystąpiło do projektu „Program SPOŁECZNIK – zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych”. Z przyjemnością informujemy, że wszystkie zgłoszone przez nas wnioski z pomysłami na inicjatywy społeczne uzyskały akceptację komisji i otrzymały dotacje ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy wiadomość od Czytelnika, który w załączniku przysłał nam zdjęcia zaniedbanego Kamienia Pomorskiego ■ Dzień konkursowy ostatniej letniej edycji KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) już za nami. 5 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach uczestnicy z Polski, Białorusi i Łotwy dali z siebie wszystko walcząc o nagrody w nominacjach teatr, wokal i taniec. Polskę reprezentowali: Wiktoria Kiełbasa (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, instruktor - Maja Koterba), Katarzyna Stryczek (Kamieński Dom Kultury, Kamień Pomorski, instruktor - Valerii Burianenko), Agnieszka Szaforz (MDK Międzyzdroje, instruktor - Inna Żołudiewa), Izabela Wnorowska, Weronika Markiewicz (MDK w Świnoujściu, instruktor - Marina Nikoriuk). ■ Na Ostrowiu na Dziwnie oraz na wolińskich błoniach trwa XXIII Festiwal Słowian i Wikingów, uczestniczy w nich ponad 2,5 tysiąca rekonstruktorów, rzemieślników i kupców ■ Strabag podpisał umowę na przebudowę drogi Skarchowo - Dusin ■ Miło mi poinformować szanowne dzieci ze szkół podstawowych Gminy Wolin iż Euroregion Pomerania zatwierdził nasz projekt festiwalu piosenki dla dzieci. Projekt ten zostanie sfinansowany w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG VA oraz środków z Unii Europejskiej ■Plaga komarów w Dziwnowie! Mieszkańcy rozkładają ręce ■ Oddział Internistyczny w kamieńskim szpitalu czasowo zawiesił swoją działalność! Od 2 sierpnia Oddział Internistyczny w Szpitalu św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim czasowo zawiesił przyjmowanie pacjentów. W tej chwili wszystkie osoby, wymagające opieki internistycznej, są kierowane do innych szpitali w województwie zachodniopomorskim. - Zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o tymczasowym zawieszeniu działalności oddziału z powodu nagłej choroby jednego z lekarzy oraz odejścia z pracy drugiego. Intensywnie szukamy nowych lekarzy, żeby przywrócić normalne funkcjonowanie oddziału. Robimy co w naszej mocy, żeby stało się to jak najszybciej, bo w okresie wakacyjnym zawsze mamy wielu pacjentów - powiedział Arkadiusz Michalak, dyrektor szpitala. Obecnie opieka na oddziale jest zabezpieczona przez jednego specjalistę chorób wewnętrznych. Pozostałe oddziały szpitala funkcjonują bez zmian ■