POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [06.01.2017, 15:24:13] • Powiat Kamieński

Nie widać nawet pobocza

Nie widać nawet pobocza

fot. Czytelnik

Od rana droga wojewódzka nr 106 między Kamieniem Pomorskim i Golczewem nie widziała pługa ani piaskarki. Niedługo wieczór, ale w ciemnościach problem nie zniknie. Po prostu będzie jeszcze niebezpieczniej.

Czyżby zimą drogowców zaskoczyła droga Kamień Pomorski – Golczewo? – zastanawia się nasz Czytelnik. – Droga wcale nie jest odśnieżona! To jest kpina! Nie widać nawet, gdzie jest pobocze.

Nie widać nawet pobocza

fot. Czytelnik

Nasz Czytelnik cudem przejechał opisywany odcinek swoim autem. Przesyła nam więc fotografie, także z samego Golczewa.

Nie widać nawet pobocza

fot. Czytelnik

Czekamy, co na ten temat ma do powiedzenia starostwo powiatowe.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Wtorek [10.01.2017, 17:07:06] • [IP: 79.185.215.***]

macie pis i 500 do roboty niech śnieg zamiatają

gosc • Sobota [07.01.2017, 21:03:08] • [IP: 185.11.180.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [07.01.2017, 20:19:35] • [IP: 188.146.170.**]

A marudy dalej swoje. Tak trudno wam zrozumieć, że nie o samą jazdę chodzi? Kierowca lepszy, lub gorszy, jakoś poradzi sobie. Będzie jechał mniej lub bardziej ostrożnie, jak ma łopatę to się odkopie i jakoś dotrze do celu. Gorzej z karetkami pogotowia, itp. Tu nie chodzi o kierowców, o średniowiecze, o kraje skandynawskie, ale o tych, co za nasze pieniądze zobowiązali się odśnieżać drogi. To oni nie wywiązują się z umowy, bo o tym, że będą opady śniegu i kiedy było wiadomo, więc bez problemu można było pracę zaplanować, albo mają bałagan i braki w firmie, i nie powinni tego zamówienia otrzymać, albo. .. kpią sobie z nas.

Gość • Sobota [07.01.2017, 18:27:12] • [IP: 83.168.86.***]

Co za bzdury to jest i będzie wina nadzoru nad firmami odśnieżającymi wczoraj rano na drodze krajowej do Szczecina do wiaduktu w Goleniowie było biało i ani widu pługa, a od Goleniowa i po Szczecinie było czarno po prostu ktoś dba a ktoś nie i nie piszcie złych komentarzy na kierowców bi każdy chce jeżdzić komfortowo skoro płaci podatki. Nikt nad tym nie panuje i nikt nikogo nie rozlicza jest w tym kraju bezkrolewie i tyle

Gość • Sobota [07.01.2017, 18:19:23] • [IP: 188.146.19.**]

A co na to Burmistrz Golczewa śpi, nic nie robi. Każą odśnieżać przy posesjach, niech o posesje się nie martwi niech się martwi o drogi. Jaki Burmistrz taka gospodarka

Gość • Sobota [07.01.2017, 15:51:04] • [IP: 79.186.194.**]

A co ma starostwo powiatowe do drogi wojewódzkiej??

toffik • Sobota [07.01.2017, 13:36:11] • [IP: 46.169.67.***]

ludzie około 5000 lat spacerowali między miejscowościami, nie mieli prądu bieżącej wody kanalizacji internetu telefonu medyków w pobliżu pojazdów mechanicznych a tu nagle śniegu 5cm nasypało i co nie którzy obywatele mają problem się poruszać, może trochę ruchu by się przydało i te narty na nogi warto założyć... a jak nie to komunikacja miejska albo z kimś innym dojeżdżać jak się boicie w takich warunkach poruszać się po drogach... ą jeżeli to naprawdę problem na skale narodową to ogłośmy klęskę żywiołową i zamknijmy wszystkie zakłady pracownicze, wszystkie sklepy i szkoły żebyśmy nie musieli wychodzić z domów... weźmiemy sobie urlopy bezpłatne i po problemie...

𝚫𝐥𝐟𝛂─01 • Sobota [07.01.2017, 12:44:49] • [IP: 62.69.231.***]

Kto dał Ci prawo jazdy czytelniku? Nie dał by Tobie się nawet pobawić resorakami.

Gość • Sobota [07.01.2017, 12:31:01] • [IP: 87.205.126.***]

PRZETARGI GÓRA !!

Gość • Sobota [07.01.2017, 11:34:37] • [IP: 188.146.170.**]

10.51. co nas obchodzi Finlandia? Albo Alaska ! Skoro przez większość roku mają zimno, ciemno i śnieg - to ich sprawa. Tu jest Polska, nikt nie atakuje tych co mają odśnieżać, za problemy spowodowane gigantycznymi opadami, tak obfitymi, że nie nadążają odśnieżać. To można zrozumieć. My płacimy za odśnieżanie dróg, wcale niemałe pieniądze, więc ten, kto się tego podjął, ma się ze zobowiązań wywiązywać. Tu nie było wielkich opadów, więc wszystkie drogi powinny być odśnieżone. Co z tego, że idzie" przejechać" ? Nikt nie mówi, że drogi mają być suche i czarne. Ktoś, kto podpisał umowę, bierze pieniądze za friko. To są nasze zmarnowane pieniądze.

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:51:44] • [IP: 83.20.88.***]

Wielka tragedia, bo spadło trochę śniegu i jak tu jechać. Zapraszam do Finlandii. Średnia dobowa temperatura to -15 i metr śniegu i nikt nie biadoli, ludzie ogarnijcie się.

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:17:50] • [IP: 83.21.36.*]

jak jest zima to musi byc zimno taki mamy klimat hehe

Gość • Sobota [07.01.2017, 09:34:44] • [IP: 188.146.170.**]

Najwięcej do powiedzenia mają ci, co nie muszą codziennie takimi drogami jeździć. Te zachwyty nad pięknem zimy, są Ok, ale to można podziwiać wszędzie, tylko nie na jezdniach.

Gość • Sobota [07.01.2017, 07:47:46] • [IP: 188.146.170.**]

Niech do tych" mędrców" którzy usprawiedliwiają beztroskę drogowców dotrze, że oni DOSTAJĄ spore pieniądze, by drogi odśnieżać ! To nie żadna łaska, ale ich obowiązek wyjeżdżać na drogi i je odśnieżać ! Zima - zimą i wiadomo, że śnieg będzie padał, ale skoro ktoś PODPISAŁ umowę, i zobowiązał się do ich odśnieżania - to powinien to robić ! Jak na razie jedno co widać, to przejeżdżające koło południa pługi z podniesionym spychaczem. Nikt nie wymaga czarnych czyściutkich dróg, ale wypełnienia zobowiązań. Od tego są ! Skoro jest kilka spółek i każda się leni, może pora pożegnać się z nimi i wybrać jedną, która zadba o wszystkie drogi w powiecie. Czy musi ktoś zginąć, lub mieć poważny wypadek, by zareagowali ? Skoro są mandaty za nieodśnieżone chodniki, to tym bardziej powinny być za drogi, bo za to mają płacone !

Gość • Sobota [07.01.2017, 07:41:18] • [IP: 5.60.28.***]

Piękny prezent od natury na 3 Króli. Nie niszczyć natury i pięknego widoku.

Gość • Piątek [06.01.2017, 22:07:01] • [IP: 37.47.137.**]

Miasto też jest zasypane schody i przejścia też są cóż taki mamy klimat a z miasto to nie odpowiada burmistrz

Gość • Piątek [06.01.2017, 21:46:05] • [IP: 95.40.8.**]

ojeju jaki lament

Gość • Piątek [06.01.2017, 21:03:26] • [IP: 164.126.247.**]

droga do gryfic jest taka sama

marko • Piątek [06.01.2017, 20:58:55] • [IP: 77.254.52.***]

..odzwyczailiśmy się od zim, śniegu...pora przywyknąć.

Gość • Piątek [06.01.2017, 19:45:00] • [IP: 83.21.49.**]

To nie natura ale nasze podatki i na cos ida. Dodatkowo snieg zalega juz dwa dni wiec nie sa to minuty czy godziny ale doby

Gość • Piątek [06.01.2017, 19:02:19] • [IP: 83.11.115.***]

A ja bardzo lubię w takich warunkach jezdzić.

Gość • Piątek [06.01.2017, 18:51:02] • [IP: 83.12.44.***]

To nie godzina drogi anonimie a 2 dni. 2 DNI. Gdyby drogi byly choc sola posypane to by tak nie wygladalo. I nie chodzi mi o pompowanie /chyba sie/ a o twykla uczciwosc w wykonywaniu wlasnych obowiazkow. Dokladnie - powierzonych obowiazkow

Gość • Piątek [06.01.2017, 18:03:40] • [IP: 77.114.45.*]

Ludzie, ogarnijcie sie. Jak to sobie wyobrazacie ze w ciagu godziny wszystkie drogi jednoczesnie beda odsniezone ? A niby jak to zrobic? Czy wy jak wstajecie tez w ciagu pieciu minut macie odsniezone przed domem?To jest natura, dajcie spokuj, nie pompujcie sie.Wystarczy wolniej za kierownica!!

Gość • Piątek [06.01.2017, 18:02:53] • [IP: 83.12.44.***]

Wiekszosc drog poza Kamieniem jest taka. To juz kpiny. Dokladnie. Ile to juz tat zwalniaja Kwiatkowskiegi i co? i nic. i jak co roku mamy bajzel nawet w kilka dni zimy.za co my placimy podatki? To odsniezanie nam sie nalezy bez wzgledu na to czy ktos jest niedzielny kierowca czy codzienny. STAROSTO i co dalej cicho? jak sa rozliczane pieniadze na odsniezanie, jak zwykle niejasno. Czy w koncu ktos sie tym zamie na serio ? to nasze prawo, podatnikow i wyborcow !!

Gość • Piątek [06.01.2017, 17:23:59] • [IP: 83.11.185.**]

Podobnie jest na drodze Wolin-Międzywodzie tylko tu nie wiadomo gdzie jest droga

Oglądasz 1-25 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Poszukiwania za zaginionym 15-letnim Wojciechu Szymkowiaku odwołane. Chłopak został właśnie odnaleziony. Dziękuję Państwu za włączenie się do naszych działań. asp. sztab. Beata Olszewska oficer prasowy KMP w Świnoujściu ■ Ktoś w Golczewie bardzo nie lubi Romana Dorniaka. Radni uznali, że brak jest podstaw do stwierdzenia przez Radę Miejską Golczewa wygaśnięcia mandatu radnego Romana Dorniaka ■ W Międzyzdrojach 23- latek spadł z dachu! Trafił do szpitala w Gryficach. O tym do czego może doprowadzić nadmierne spożycie alkoholu i kompletny brak wyobraźni doskonale przekonał się 23- latek w Międzyzdrojach. Mężczyzna po wypiciu kilku głębszych postanowił wyjść na dach domu przy ulicy Emilii Plater. 23- latek miał twierdzić, że nie zauważył krawędzi dachu i spadł. Wypadek okazał się być dla mężczyzny bolesny. 23- latek ze złamaną ręką trafił do szpitala w Gryficach ■ Narkotyki w gimnazjum w Świerznie? Jeden z uczniów miał przy sobie susz roślinny. Okazuje się, że młodzież coraz szybciej sięga po używki. Tego typu incydent miał miejsce w ostatnią środę, w gimnazjum w Świerznie. Na przerwie między lekcjami trzech uczniów postanowiło sprawdzić działanie substancji psychoaktywnych. Dla jednego z chłopców eksperyment skończył się wizytą w szpitalu. Teraz sprawę bada policja ■ Tradycyjna muzyka Pomorza Zachodniego w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Jakie dawne tradycje muzyczne, zwyczaje i obrzędy przetrwały na terenach Pomorza Zachodniego? Ich odnalezienie, zapisanie oraz przypomnienie o nich mieszkańcom woj. zachodniopomorskiego, zarówno dorosłym, jak i najmłodszym – to cel projektu TUTEJSI: Tradycje muzyczne Pomorza Zachodniego. To nowy, pilotażowy projekt realizowany przez Fundację EFRWP w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. ■ Czy szkołę w Sierosławiu należy likwidować? W związku z nowym ustrojem szkół wprowadzonego ustawą: Prawo oświatowe, w gminie Wolin z dniem 31 sierpnia 2017 roku ulegają likwidacji dwa Gimnazja Publiczne: w Wolinie oraz Sierosławiu. ■ Zakończenie rozbudowy Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Pod koniec 2016 roku rozpoczęły się prace budowlane przy Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Jest to ostatni etap rozbudowy Muzeum, które praktycznie od początku powstania placówki, czyli od 1966 roku, borykało się z niedostateczną powierzchnią wystawienniczą ■ Przedszkole numer 1 z Kamienia Pomorskiego ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Publiczne Przedszkole numer 1 przy ulicy Wysockiego 3 A w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy na rok szkolny 2017/2018. Dzieci w wieku 3-6 lat. Termin składania podań do 10 kwietnia 2017 r. ■ 44-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, prowadził mając blisko promil w organizmie! Do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 44-letniemu mieszkańcowi Powiatu kamieńskiego, którego 16 marca 2017 roku do kontroli drogowej zatrzymali funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim. Okazało się, że kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości ■ Na północnym-zachodzie i częściowo w centrum prognozowany są burze, którym towarzyszyć będzie głównie wiatr do 70-90 km/h ■ Potrącił człowieka i… uciekł? Szuka go policja. Potrącił pieszego i odjechał, nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Pomóżcie znaleźć kierowcę srebrnego citroena o początkowych nr tablicy rejestracyjnej nr ZKA – apeluje kamieńska policja. Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 marca, około godziny 15.30-15.40 na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Starza a Stuchowo w gminie Świerzno ■ Co się stało się z placem zabaw w Górkach? - dopytywał się niedawno jeden z naszych Czytelników z gminy Kamień Pomorski. Informacje na ten temat z kamieńskiego magistratu mogą mieszkańców nie ucieszyć.Co się stało się z placem zabaw w Górkach? - dopytywał się niedawno jeden z naszych Czytelników z gminy Kamień Pomorski. Informacje na ten temat z kamieńskiego magistratu mogą mieszkańców nie ucieszyć ■ „Kobiety o kobietach” – wernisaż rzeźb i obrazów Krystyny Marzec oraz prelekcja Moniki Kunkel-Ratajczak. 16 marca 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się impreza tematyczna, której tematem przewodnim były kobiety. Tego dnia miał miejsce wernisaż rzeźb i obrazów Krystyny Marzec oraz prelekcja Moniki Kunkel-Ratajczak ze Stowarzyszenia Archeozdroje pt. „Córki, matki, żony, kochanki… rola kobiet na przestrzeni wieków”■ W zachodniopomorskim stwierdzono przypadki gry, która może zabić Twoje dziecko! Niebieski Wieloryb zbiera krwawe żniwa! ■ Ratownicy medyczni chcą strukturalnych zmian, nie wykluczają strajku. Podwyżek, likwidacji umów śmieciowych i upaństwowienia systemu ratownictwa domagają się ratownicy medyczni i nie wykluczają strajku. We wtorek, o ich postulatach i konieczności wprowadzenia zmian, rozmawiali goście audycji "Radio Szczecin na wieczór" ■ Radny Drozdowicz otrzymał odpowiedź na wnioski. Podczas sesji Rady Powiatu Kamieńskiego w dniu 7 lutego Radosław Drozdowicz złożył na ręce Starosty Kamieńskiego dwa wnioski, na które Józef Malec starosta kamieński odpowiedział w dniu 22 lutego br ■ Niezwykły dar Pana Jacka Golusdy dla MHZK. Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wzbogaciło się o niezwykły nabytek, którym jest zbiór trzynastu fotografii portretowych z przełomu XIX i XX wieku, zakupionych i podarowanych naszemu Muzeum przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Pana Jacka Golusdę, współtwórcę MHZK i wiceprzewodniczącego jego Rady Muzealnej oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamieńskiej. Przekazane MHZK zdjęcia pochodzą z zakładów fotograficznych działających wówczas w Kamieniu – H. Pommereninga, K. M. Brunschmida, Alberta Mielke´go i Adolfa Bartelta. ■ Unijne wsparcie na inwestycje żeglarskie. Będą rozbudowywać marinę w Dziwnowie. Jeszcze w tym roku ruszą kolejne inwestycje na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Ten unikatowy produkt Pomorza Zachodniego wzbogaci się o następne mariny, porty i przystanie. W inwestycjach pomogą fundusze RPO WZ 2014-2020. Planom zmian w infrastrukturze poświęcona zostanie konferencja prasowa, która odbędzie się we wtorek, 14 marca 2017 roku w Szczecinie. W spotkaniu połączonym z podpisaniem umów udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek oraz beneficjenci ■ W Dziwnówku złodzieje ukradli czarne audi A4! Właściciele aut w Dziwnówku miejcie się na baczności. W niedzielę, z jednej z ulic zniknęło 10- letnie audi A4. Osobówka należała do mieszkańca powiatu gorzowskiego, który postanowił odwiedzić tę niewielką miejscowość w powiecie kamieńskim. Niestety, tym razem pobyt w Dziwnówku okazał się być wyjątkowo pechowy ■ W ciągu dwóch miesięcy tego roku w kamieńskim pośredniaku zarejestrowano 219 oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom. Większość obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas za pracą, to Ukraińcy ■ Groźny wypadek na krajowej 3 przed Wolinem. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 4 osoby są poszkodowane ■ Kilkadziesiąt minut służby medyczne oraz strażacy walczyli o życie kierowcy samochodu, który około godz. 7:00 wpadł na drzewo. Samochód osobowy Renault Velsatis jadący od strony Gryfic za skrzyżowaniem do Trzebieszewa w gminie Kamień Pomorski uderzył czołowo w drzewo na przeciwległym pasie jezdni ■ Sąd Apelacyjny w Szczecinie stwierdził, że nie było żadnych nieprawidłowości w sprawie Ryszarda D. Do tego szokującego incydentu doszło przy ulicy Porębskiego na Warszowie. 16- latek podczas nieobecności rodziców zorganizował dla swoich znajomych imprezę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że grupa nastolatków nie tylko okradła swojego kolegę, ale także zdemolowała mu mieszkanie. Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze podejmują działania mające na celu ustalenie sprawców kradzieży. ■ Wywóz odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV i AGD. W dniu 31 marca 2017 r. odbędzie się wywóz odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu RTV i AGD z miejscowości: Stuchowo, Starza, Kaleń, Świerzno, Ciesław, Gostyń, Gostyniec, Redliny, Dąbrowa, Rybice, Trzebieradz, Sulikowo. ■ 21-letni mieszkaniec Międzyzdrojów dostrzegł samochód z kluczykami w stacyjce i postanowił się przejechać. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności ■ Do mrożących krew w żyłach scen doszło w samym centrum Kamienia Pomorskiego. W jednym z mieszkań z niewiadomych jak dotąd przyczyn, mieszkanka Kamienia Pomorskiego raniła się nożem. Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Kobieta została przetransportowana do kamieńskiego szpitala. - Kobieta sama okaleczyła się nożem, została skierowana na badania do szpitala w Kamieniu Pomorskim, jednak jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo- mówi rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Pobiegną charytatywnie pomóc Antosi. Stowarzyszenie „Sercem dla regionu” organizuje 16 lipca w Kamieniu Pomorskim III Charytatywny Bieg Trzech Mostów”. W tym roku pomoc będzie skierowana dla Antosi Małysza cierpiącej na zespół Westa i wiotkość osiową z uszkodzeniem kręgów szyjnych ■ Porady na zdrady, Wyklęty oraz Był sobie pies już od 10 marca w kinie Eva. Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na nowe seanse. Do obejrzenia są takie filmy jak: Porady na zdrady, Wyklęty oraz Był sobie pies ■ Róże od sołtysa dla mieszkanek Międzywodzia. Do późnych godzin nocnych w sobotę trwało spotkanie ponad 80 mieszkanek Międzywodzia, które z okazji Dnia Kobiet zorganizowała Rada Sołectwa Międzywodzie ■ Cztery z pięciu wyleczonych łabędzi, w środę zostały wypuszczone na wolność. Poszkodowane w różnych okolicznościach ptaki trafiły pod opiekę ornitologa Piotra Barańskiego z Warnowa, który na co dzień pracuje w Wolińskim Parku Narodowym ■ Poszukiwania 12-letniej dziewczynki uprowadzonej w Golczewie zakończone sukcesem, poszkodowane dziecko tuż przed godziną 24:00 znaleziono około 15 km od Golczewa w kierunku Nowogardu ■ Na początku marca 1945 r. I Armia Wojska Polskiego dowodzona przez gen. Stanisława Popławskiego i wojska radzieckie I Frontu Białoruskiego dowodzone przez Marszałka Gieorgija Żukowa dokonały szturmu na niemieckie oddziały m.in. na terenie obecnego powiatu kamieńskiego. W wyniku tych działań w dniu 5 marca 1945 r. zdobyte zostało Golczewo ■ Kolarze LKS „Baszta” Golczewo rozpoczęli starty w torowym Pucharze Polski w pruszkowskiej BGŻ BNP Paribas Arena ■ 25-letni mieszkaniec gminy Wolin został zatrzymany za znieważenie funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wolinie. Za swój czyn stanął w trybie przyspieszonym przed sądem ■ W Wolinie trwały poszukiwania mężczyzny, który zaginął w dniu wczorajszym. Policyjny śmigłowiec zabrał ze stadionu w Kamieniu Pomorskim kolejnych funkcjonariuszy Policji do akcji poszukiwawczej zaginionego w Wolinie mężczyzny ■ Szósty dzień ferii. Tym razem wycieczka do Kołobrzegu. W poniedziałek, 20 lutego 40 uczestników wzięło udział w Wycieczce do Kołobrzegu ■ UKS Herkules na 7 miejscu! W niedzielę 26.02 tenisiści z Kamienia Pomorskiego po dłuższej przerwie wznowili swoje rozgrywki ■ Masz kochający dom? Ona właśnie go szuka... Pilnie szukamy domu dla młodego szczeniaczka jest to suczka, wiek około 2 – 3 miesiące. Piesek przybłąkał się do gospodarstwa w Radawce, niestety nie może tam zostać ■ MOSiR zaprasza w sobotę na wieczór pełen wrażeń! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim zaprasza w sobotę, 4 marca 2017 roku do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wolińskiej 9 na uroczyste zakończenie XVIII edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu ■ Wesołe ferie w kamieńskiej Bibliotece. W czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej na najmłodszych czytelników czekały różnorodne atrakcje ■ Ogień pojawił się na parterze. Mieszkańcy mieli ogromne szczęście. Niewiele brakowało, a w Wolinie spłonąłby dzisiaj domek jednorodzinny. Podczas smażenia w kuchni zapalił się olej. Na piętrze budynku zostali uwiezieni mieszkańcy. Z pomocą pospieszyli strażacy ■ 95 urodziny świętowała mieszkanka gminy Wolin! W dniu 16 lutego 2017 r. Jubileusz 95. urodzin obchodziła Pani Helena Kostrzewa z Wisełki. Z tej okazji w piątek - 17 lutego życzenia Jubilatce złożył osobiście burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz. Pani Helena przyjęła gości w towarzystwie rodziny: mieszkającej z nią córki Krystyny, córki Danuty z mężem Zbigniewem mieszkających w Wisełce oraz syna Eugeniusza z żoną Marią mieszkających w Poznaniu. Burmistrz składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Przy kawie i urodzinowym torcie w miłej, rodzinnej i wzruszającej atmosferze Pani Helena wspominała swoje bogate doświadczenia życiowe i przybycie na ziemię wolińską. ■ Zniszczona została tablica z napisem „Sołtys”. Na miejsce wezwana została Policja, zleceniodawczyni zniszczenia tablicy przyznała się do zlecenia jej zniszczenia. Zapytana w sobotę 25 lutego br. w tej sprawie rzecznik komendanta kamieńskiej Policji Aleksandra Berenda powiedziała, że w poniedziałek sprawdzi jakie działania podjęte zostały w tej sprawie i o ustaleniach powiadomi naszą redakcję ■ Ostatnia sobota karnawałowego szaleństwa. Jakie macie plany?! Za tydzień o tej porze próżno będzie szukać ogłoszeń o balach i imprezach. Wielki post, od środy popielcowej aż do Wielkanocy skutecznie kładzie szlaban na głośne i huczne zabawy. Dzisiejsza sobota za to finisz karnawału. Gdzie rzucacie się na taśmę mety czasu radości? Jakie propozycje mają lokale. A może wolimy prywatkę w gronie znajomych? ■ Pożar w Świerznie! W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów strażaków! Pożar w Świerznie! W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć zastępów strażaków! ■ O wyższości władzy wykonawczej nad uchwałodawczą. Czy zarówno władza wykonawcza jak i władza uchwałodawcza powinny mieć równe prawa w dostępie do sporządzania opinii prawnych przed podejmowaniem decyzji w ważnych sprawach dla np. gminy ■