POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [06.01.2017, 12:14:03] • Gmina Wolin

Dwa małe kundelki szukają ciepłego domu

Dwa małe kundelki szukają ciepłego domu

fot. Czytelnik

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zauważył dwa podrzucone kundelki, od tygodnia błąkające się w Skoszewie. Pies i suczka boją się ludzi, jednak po jakimś czasie zaufały naszemu Czytelnikowi na tyle, że podeszły pod jego dom. Są bardzo chude i zmarznięte.

- Bardzo mi zależy, żeby ktoś je przygarnął, ale równie mocno zależy mi na znalezieniu byłego "właściciela" i ukaraniu go, bo samo porzucenie jest okrucieństwem, a porzucenie w zimie to już brak słów...

Dwa małe kundelki szukają ciepłego domu

fot. Czytelnik

Może ktoś zauważy, że jego sąsiad, znajomy miał takie pieski i nagle zniknęły. A gdyby informacja dotarła do "właściciela" to pragnę mu uświadomić, że na wsiach ludzie potrafią korzystać z internetu i mają na tyle empatii, żeby zainteresować się losem zwierząt. W czasach, w których komunikowanie się ze światem jest tak proste, mam nadzieję, że uda się znaleźć psiakom kochający dom a tego kto je porzucił dosięgnie surowa kara- pisze Czytelnik, któremu nieobojętny jest los porzuconych psiaków.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:32:21] • [IP: 83.20.197.***]

Super brawa dla redakcji ikamień za troskę nad psiakami.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:17:01] • [IP: 37.248.158.**]

Dzisiaj znowu w Ładzinie CHODZI WYCHUDZONY I ZMARZNIETY OWCZAREK NIEMIECKI.Wyglada na to że chyba juz długo szuka swojego domu, bo jest wycienczony.Może ktos się znajdzie i przygarnie biedaka do domu, bo sam nie przezyje tej zimy.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:16:36] • [IP: 37.248.164.***]

Pieski zostaja z Pania :)

Gość • Niedziela [08.01.2017, 16:37:26] • [IP: 46.171.188.***]

No to dobrze się skończyło:-) Mam nadzieję, że ta pani będzie mogła zatrzymać pieski, że cokolwiek wtedy było przyczyną, że szukała dla nich nowego domu, to teraz się poprawiło i pieski z tą panią zostaną. Pozdrawiam gorąco:-))

Gość • Niedziela [08.01.2017, 11:27:50] • [IP: 5.172.234.**]

SZACUN DLA PANI!!

Gość • Niedziela [08.01.2017, 08:51:13] • [IP: 31.0.44.***]

I naprawde nie uwazam zebym zrobila cos niezwyklego, moim zdaniem to normalny odruch czlowieka, ktory ma choc troche wyobrazni, bo wiadomo co moglo im sie stac o tej porze roku, gdyby nie otrzymaly pomocy. Zycze sobie tylko, zeby ludzie w koncu zaczeli brac odpowiedzialnosc za swoje decyzje takie jak przygarniecie zwierzaka. Wszystkim, ktorzy trzymali kciuki za Nas i tak dobrze mi zycza bardzo dziekuje :)

Gość • Niedziela [08.01.2017, 08:44:45] • [IP: 31.0.44.***]

Psiaki dostaly ode mnie worek karmy na pozegnanie, bede w stalym kontakcie z ich Pania, sama w razie potrzeby bede pomagac :)

Gość • Sobota [07.01.2017, 23:29:40] • [IP: 83.82.254.***]

Piekne zakonczenie chociaz smutne bylo ich zycie po oddaniu komus innemu, sadzac po pani wpisie. Nieuczciwi i okrutni ludzie. Ciesze sie razem z pania i z wlascicielka psiakow. Niech juz nigdy sie ze soba nie rozstaja, bo sa sobie potrzebni a psiaki kochaja miloscia bezwarunkowa i nigdy nie zapominaja swojego kochanego opiekuna. Wszystkiego dobrego dla pani i uklony za wielkie serce i empatie. P.S. Jesli bylaby potrzebna karma dla psiakow lub jakakolwiek inna pomoc dla nich, prosze dac znac tu na ikamien. Wspolnym sumptem ze zwierzolubami damy rade.

Gość • Sobota [07.01.2017, 20:37:55] • [IP: 31.0.124.**]

Probowalam, mimo szczerych checi moj pies nie dawal za wygrana i bardzo agresywnie reagowal na maluchy... Ale to juz jest nieistotne, po psiaki przyjechala wlascicielka, ktora je oddala, jak jej sie wydawalo odpowiedzialnym ludziom (ta Pani naprawde miala wazny powod zeby znalezc im nowy dom i rozumiem Ja), ktorzy zamiast pieski oddac z powrotem woleli porzucic. Wierzcie mi Panstwo, ze te psiaki z radosci omal nie skakaly pod sufit, kiedy tylko uslyszaly glos, ktory tak dobrze znaja. Pani postanowila, ze pieski zostaja juz u Niej. Bardzo dziekuje wszystkim za udostepnianie wiadomosci o pieskach, bo dzieki temu, ich ukochana Pani dowiedziala sie o tym, ze ludzie, ktorym zaufala, pozbyli sie ich w tak okropny sposob. Psiaki na koniec mnie wycalowaly, poprzytulaly i to byly dla mnie najpiekniejsze podziekowania.

Gość • Sobota [07.01.2017, 16:51:10] • [IP: 46.171.188.***]

Weszły do domu? Super!!:-)))) To może jednak dogadają się z Pani pieskiem i psia rodzina się powiększy? Miałam kiedyś taką psią 'przybłedę', to był niesamowity, bardzo kochany piesek. Gdyby teraz w mojej wsi taki biedak się kręcił, to miałabym ogromny dylemat i pewnie próbowałabym zaprzyjaźnić z moją sunią, żeby dać mu dom. Serdecznie pozdrawiam!

Gość • Sobota [07.01.2017, 15:45:02] • [IP: 83.20.202.***]

Pani która opiekuje się pieskami niech żyje długo i w dostatku.

Grażyna • Sobota [07.01.2017, 10:46:53] • [IP: 5.172.232.**]

Ma Pani Wielkie Serce.Gdybym mogła tez by je przygarneła ale juz mam trzy zwierzaczki tez porzucone przez kogos bezdusznego.Moze znajdzie sie ktos kto je przygarnie i nie pozwoli im zamarznąć.Czekam na szczesliwe zakonczenie, bo schronisko to ostateczność.Pozdrawiam Panią.

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:10:11] • [IP: 5.172.232.**]

Psiaki maja sie dobrze :) Dzis wygrzaly sie w domu :) Sytuacja powoli sie klaruje, wieczorem dam znac co i jak z Maluchami :)

Gość • Sobota [07.01.2017, 09:37:27] • [IP: 46.171.188.***]

Dzień dobry? Jak po nocy mają się Psiaki? Dziś było dużo zimniej:- (Dobrze, że trafiły na Panią, że dostają jedzenie, są takie ładne, poczciwe, sama bym je wzięła, jakbym mogła, ale z moja psica też by ich nie zaakceptowała:- (Trzymam za nie kciuki, żeby szybko znalazły dom i żeby ktoś wziął je razem, bo rozdzielenie bardzo przeżyją.

Gość • Sobota [07.01.2017, 05:59:38] • [IP: 5.172.232.***]

Buda tez juz jest, od wczorajszego poludnia, jednak wydaje mi sie, ze te maluchy nie wiedza co to buda... Wygladaja na psiaki mieszkajace w domu. Ktos, kto je wezmie bedzie prawdziwym szczesciarzem, one wiedza, ze nie mozna im przejsc za ogrodzenie. Chociaz mamy ogrodzenie przez ktore bez problemu taki psiak moze przejsc, one czekaja az im sie otworzy bramke.

Gość • Piątek [06.01.2017, 21:51:12] • [IP: 83.82.254.***]

Chyba bedzie trudno tak na szybko znalezc im domek wiec lepsze schronisko.Jest naprawde dobre a psiaki zadbane i super wolontariat. Mialem na mysli postawienie im prowizorycznej budy przed ogrodzeniem domu i nieco dalej od wejscia na posesje, jesli ma pani wlasnego pieska. Tam, gdzie nie boja sie podejsc do jedzenia. Nawet paleta wylozona sloma i jakis daszek nad nia, ewentualnie niepotrzebna juz gleboka szafka tez zdaje egzamin. Byleby nie zamarzly strachulce do poniedzialku. Trzymam kciuki za szczesliwe zakonczenie Uklony dla pani.

Gość • Piątek [06.01.2017, 17:57:02] • [IP: 5.172.233.**]

Niestety pieski do domu wejsc nie chca, jedzenie dostaja co 2-3 godziny. ja ich nie moge zatrzymac, poniewaz moj pies ich nie akceptuje i boje sie, ze moze im zrobic krzywde... Pierwsze co zrobilam to zglosilam sprawe do schroniska, zostalam przekierowana do Gminy, gdzie udzielono mi informacji, ze psiaki w poniedzialek zostana przewiezione do schroniska, jednak wolalabym zeby tego uniknely i znalazly kochajacy dom i ludzi, ktorzy juz wiecej ich nie skrzywdza.

Gość • Piątek [06.01.2017, 17:45:15] • [IP: 83.82.254.***]

Moze chociaz jakas tymczasowa bude wyscielona sloma postawic przed domem lub na terenie posesji, miske z woda i odrobina oleju np. slonecznikowego do niej/ wowczas woda nie zamarza w misce/, to byloby idealnie do czasu znalezienia im domu lub powierzenia pod opieke schronisku. Sliczne psiaczki.Ludzie coraz gorsi, zero empatii.Dobrze ze pan ma serce i za to czapki z glow.

Gość • Piątek [06.01.2017, 16:10:50] • [IP: 46.171.188.***]

Biedne Pieski i obezwładniająca ludzka podłość:- (Czy te psiaki weszły do domu albo chociaż wzięły jedzenie? Jeśli ta osoba, do ktorej się zbliżyły nie może ich przyjąć, to może należy zgłosić to do schroniska, tam przynajmniej dostaną jeść, będą przebadane i będą im szukać domu. Pozdrawiam psiaki i dobrych ludzi, którzy im pomogą.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wydarzenia Kamień Pomorski Międzyzdroje Wolin Dziwnów Golczewo Świerzno Region Sport Fotogaleria Migawki Dnia Urzędy i instytucje Turystyka Medycyna i Zdrowie Gastronomia Ogłoszenia Plan Miasta POGODA Co godzinę Na 16 dni Reklama Wydarzenia ikamien.pl • Piątek [16.02.2018, 20:24:14] • Wysoka Kamieńska Próbowali obrabować dom, ale wpadli na gorącym uczynku! Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu kamieńskiego! ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Ostromic poruszony brakiem dbałości tamtejszych władz o czystość miasta i jego okolic. Czytelnik zwraca uwagę na stos styropianu, wyrzucony prawdopodobnie po jakiejś budowie. Kawałki tego materiału są rozrzucone bezładnie, szpecąc okolicę. Dodaje też, że na terenie pobliskich nieczynnych żwirowni mieszkańcy urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci ■ Wyjątkowa i odważna decyzja burmistrza. Co na to mieszkańcy? Dziś Środa Popielcowa. Dla katolików czas pokuty, posypania głowy popiołem. Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk także zrobił rachunek sumienia i jak widać, chce zmienić swoje życie. Pan burmistrz opublikował na swoim Facebooku post, w którym pokazał zaświadczenie medyczne o przyjęciu Esperalu. Czyli powszechnie znanego leku, który wszywa się osobom z problemami alkoholowymi ■ Prawo i Sprawiedliwość zwiększa swoje wpływy w powiecie kamieńskim ■ Zarząd Dróg Powiatowych energicznie zaczął wycinkę niebezpiecznych i starych drzew przy drogach powiatowych. Do wycięcia w całym powiecie takich drzew jest nie dziesiątki, ale tysiące. Sami by tego nie dali rady, dlatego zlecenia wycinki drzew będą wykonywać też inne podmioty gospodarcze. Od 8 lutego zaczęto wycinać drzewa na fragmencie drogi powiatowej w Wapnicy, gmina Międzyzdroje ■ Przed kamieński Ratusz wróci flaga Unii Europejskiej. a jeden z trzech masztów stojących przed kamieńskim Ratuszem już niebawem powróci flaga Unii Europejskiej. Stanie się to za sprawą radnej Jadwigi Cuber ■ W piątek około godziny 17:30 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim zaalarmowane zostało o pożarze mieszkania na drugim piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dzielności strażaków pożar szybko zlokalizowano i zgaszono. Nikt w pożarze nie ucierpiał ■ Od 01 lutego 2018 r. Gmina Wolin ma nowego zastępcę Burmistrza, którym została pani Małgorzata Wójcik, dotychczasowa kierownik referatu Budownictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Wolinie ■ W sali odpraw kamieńskiej komendy odbyła się odprawa, podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2017 roku. Udział w niej wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosław Pasterski, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie gmin powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele organów i instytucji współpracujących z Policją. ■ Rada Miejska Kamienia Pomorskiego podjęła w dniu 24 listopada 2017 roku Uchwałę Nr XL/365/17 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez Gminę Kamień Pomorski porozumień w sprawie powierzenia Gminie Kamień Pomorski zadania publicznego w zakresie prowadzenia i kierowania do Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu Pomorskim uczestników z terenu gmin: Dziwnów, Świerzno, Golczewo ■ Miłym akcentem zakończył się pierwszy semestr nauki w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, ponieważ aż 6 naszych uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie ■ 43 - letni mieszkaniec gminy Wolin znieważył policjantów! Był pijany, miał ponad 3 promile! ■ Głębokie, że wpada całe koło samochodu. Mieszkańcy wysypują gruz i popiół, ale i to już nie pomaga przy tak częstych opadach deszczu. Tak wygląda od zeszłego lata droga na osiedle i cmentarz komunalny w Świerznie. Wąska droga o bardzo małej nośności bywała też nadużywana przez transporty rolnicze, o czym w czasie żniw alarmowali mieszkańcy ■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■