POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [06.01.2017, 12:14:03] • Gmina Wolin

Dwa małe kundelki szukają ciepłego domu

Dwa małe kundelki szukają ciepłego domu

fot. Czytelnik

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zauważył dwa podrzucone kundelki, od tygodnia błąkające się w Skoszewie. Pies i suczka boją się ludzi, jednak po jakimś czasie zaufały naszemu Czytelnikowi na tyle, że podeszły pod jego dom. Są bardzo chude i zmarznięte.

- Bardzo mi zależy, żeby ktoś je przygarnął, ale równie mocno zależy mi na znalezieniu byłego "właściciela" i ukaraniu go, bo samo porzucenie jest okrucieństwem, a porzucenie w zimie to już brak słów...

Dwa małe kundelki szukają ciepłego domu

fot. Czytelnik

Może ktoś zauważy, że jego sąsiad, znajomy miał takie pieski i nagle zniknęły. A gdyby informacja dotarła do "właściciela" to pragnę mu uświadomić, że na wsiach ludzie potrafią korzystać z internetu i mają na tyle empatii, żeby zainteresować się losem zwierząt. W czasach, w których komunikowanie się ze światem jest tak proste, mam nadzieję, że uda się znaleźć psiakom kochający dom a tego kto je porzucił dosięgnie surowa kara- pisze Czytelnik, któremu nieobojętny jest los porzuconych psiaków.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [08.01.2017, 21:32:21] • [IP: 83.20.197.***]

Super brawa dla redakcji ikamień za troskę nad psiakami.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:17:01] • [IP: 37.248.158.**]

Dzisiaj znowu w Ładzinie CHODZI WYCHUDZONY I ZMARZNIETY OWCZAREK NIEMIECKI.Wyglada na to że chyba juz długo szuka swojego domu, bo jest wycienczony.Może ktos się znajdzie i przygarnie biedaka do domu, bo sam nie przezyje tej zimy.

Gość • Niedziela [08.01.2017, 18:16:36] • [IP: 37.248.164.***]

Pieski zostaja z Pania :)

Gość • Niedziela [08.01.2017, 16:37:26] • [IP: 46.171.188.***]

No to dobrze się skończyło:-) Mam nadzieję, że ta pani będzie mogła zatrzymać pieski, że cokolwiek wtedy było przyczyną, że szukała dla nich nowego domu, to teraz się poprawiło i pieski z tą panią zostaną. Pozdrawiam gorąco:-))

Gość • Niedziela [08.01.2017, 11:27:50] • [IP: 5.172.234.**]

SZACUN DLA PANI!!

Gość • Niedziela [08.01.2017, 08:51:13] • [IP: 31.0.44.***]

I naprawde nie uwazam zebym zrobila cos niezwyklego, moim zdaniem to normalny odruch czlowieka, ktory ma choc troche wyobrazni, bo wiadomo co moglo im sie stac o tej porze roku, gdyby nie otrzymaly pomocy. Zycze sobie tylko, zeby ludzie w koncu zaczeli brac odpowiedzialnosc za swoje decyzje takie jak przygarniecie zwierzaka. Wszystkim, ktorzy trzymali kciuki za Nas i tak dobrze mi zycza bardzo dziekuje :)

Gość • Niedziela [08.01.2017, 08:44:45] • [IP: 31.0.44.***]

Psiaki dostaly ode mnie worek karmy na pozegnanie, bede w stalym kontakcie z ich Pania, sama w razie potrzeby bede pomagac :)

Gość • Sobota [07.01.2017, 23:29:40] • [IP: 83.82.254.***]

Piekne zakonczenie chociaz smutne bylo ich zycie po oddaniu komus innemu, sadzac po pani wpisie. Nieuczciwi i okrutni ludzie. Ciesze sie razem z pania i z wlascicielka psiakow. Niech juz nigdy sie ze soba nie rozstaja, bo sa sobie potrzebni a psiaki kochaja miloscia bezwarunkowa i nigdy nie zapominaja swojego kochanego opiekuna. Wszystkiego dobrego dla pani i uklony za wielkie serce i empatie. P.S. Jesli bylaby potrzebna karma dla psiakow lub jakakolwiek inna pomoc dla nich, prosze dac znac tu na ikamien. Wspolnym sumptem ze zwierzolubami damy rade.

Gość • Sobota [07.01.2017, 20:37:55] • [IP: 31.0.124.**]

Probowalam, mimo szczerych checi moj pies nie dawal za wygrana i bardzo agresywnie reagowal na maluchy... Ale to juz jest nieistotne, po psiaki przyjechala wlascicielka, ktora je oddala, jak jej sie wydawalo odpowiedzialnym ludziom (ta Pani naprawde miala wazny powod zeby znalezc im nowy dom i rozumiem Ja), ktorzy zamiast pieski oddac z powrotem woleli porzucic. Wierzcie mi Panstwo, ze te psiaki z radosci omal nie skakaly pod sufit, kiedy tylko uslyszaly glos, ktory tak dobrze znaja. Pani postanowila, ze pieski zostaja juz u Niej. Bardzo dziekuje wszystkim za udostepnianie wiadomosci o pieskach, bo dzieki temu, ich ukochana Pani dowiedziala sie o tym, ze ludzie, ktorym zaufala, pozbyli sie ich w tak okropny sposob. Psiaki na koniec mnie wycalowaly, poprzytulaly i to byly dla mnie najpiekniejsze podziekowania.

Gość • Sobota [07.01.2017, 16:51:10] • [IP: 46.171.188.***]

Weszły do domu? Super!!:-)))) To może jednak dogadają się z Pani pieskiem i psia rodzina się powiększy? Miałam kiedyś taką psią 'przybłedę', to był niesamowity, bardzo kochany piesek. Gdyby teraz w mojej wsi taki biedak się kręcił, to miałabym ogromny dylemat i pewnie próbowałabym zaprzyjaźnić z moją sunią, żeby dać mu dom. Serdecznie pozdrawiam!

Gość • Sobota [07.01.2017, 15:45:02] • [IP: 83.20.202.***]

Pani która opiekuje się pieskami niech żyje długo i w dostatku.

Grażyna • Sobota [07.01.2017, 10:46:53] • [IP: 5.172.232.**]

Ma Pani Wielkie Serce.Gdybym mogła tez by je przygarneła ale juz mam trzy zwierzaczki tez porzucone przez kogos bezdusznego.Moze znajdzie sie ktos kto je przygarnie i nie pozwoli im zamarznąć.Czekam na szczesliwe zakonczenie, bo schronisko to ostateczność.Pozdrawiam Panią.

Gość • Sobota [07.01.2017, 10:10:11] • [IP: 5.172.232.**]

Psiaki maja sie dobrze :) Dzis wygrzaly sie w domu :) Sytuacja powoli sie klaruje, wieczorem dam znac co i jak z Maluchami :)

Gość • Sobota [07.01.2017, 09:37:27] • [IP: 46.171.188.***]

Dzień dobry? Jak po nocy mają się Psiaki? Dziś było dużo zimniej:- (Dobrze, że trafiły na Panią, że dostają jedzenie, są takie ładne, poczciwe, sama bym je wzięła, jakbym mogła, ale z moja psica też by ich nie zaakceptowała:- (Trzymam za nie kciuki, żeby szybko znalazły dom i żeby ktoś wziął je razem, bo rozdzielenie bardzo przeżyją.

Gość • Sobota [07.01.2017, 05:59:38] • [IP: 5.172.232.***]

Buda tez juz jest, od wczorajszego poludnia, jednak wydaje mi sie, ze te maluchy nie wiedza co to buda... Wygladaja na psiaki mieszkajace w domu. Ktos, kto je wezmie bedzie prawdziwym szczesciarzem, one wiedza, ze nie mozna im przejsc za ogrodzenie. Chociaz mamy ogrodzenie przez ktore bez problemu taki psiak moze przejsc, one czekaja az im sie otworzy bramke.

Gość • Piątek [06.01.2017, 21:51:12] • [IP: 83.82.254.***]

Chyba bedzie trudno tak na szybko znalezc im domek wiec lepsze schronisko.Jest naprawde dobre a psiaki zadbane i super wolontariat. Mialem na mysli postawienie im prowizorycznej budy przed ogrodzeniem domu i nieco dalej od wejscia na posesje, jesli ma pani wlasnego pieska. Tam, gdzie nie boja sie podejsc do jedzenia. Nawet paleta wylozona sloma i jakis daszek nad nia, ewentualnie niepotrzebna juz gleboka szafka tez zdaje egzamin. Byleby nie zamarzly strachulce do poniedzialku. Trzymam kciuki za szczesliwe zakonczenie Uklony dla pani.

Gość • Piątek [06.01.2017, 17:57:02] • [IP: 5.172.233.**]

Niestety pieski do domu wejsc nie chca, jedzenie dostaja co 2-3 godziny. ja ich nie moge zatrzymac, poniewaz moj pies ich nie akceptuje i boje sie, ze moze im zrobic krzywde... Pierwsze co zrobilam to zglosilam sprawe do schroniska, zostalam przekierowana do Gminy, gdzie udzielono mi informacji, ze psiaki w poniedzialek zostana przewiezione do schroniska, jednak wolalabym zeby tego uniknely i znalazly kochajacy dom i ludzi, ktorzy juz wiecej ich nie skrzywdza.

Gość • Piątek [06.01.2017, 17:45:15] • [IP: 83.82.254.***]

Moze chociaz jakas tymczasowa bude wyscielona sloma postawic przed domem lub na terenie posesji, miske z woda i odrobina oleju np. slonecznikowego do niej/ wowczas woda nie zamarza w misce/, to byloby idealnie do czasu znalezienia im domu lub powierzenia pod opieke schronisku. Sliczne psiaczki.Ludzie coraz gorsi, zero empatii.Dobrze ze pan ma serce i za to czapki z glow.

Gość • Piątek [06.01.2017, 16:10:50] • [IP: 46.171.188.***]

Biedne Pieski i obezwładniająca ludzka podłość:- (Czy te psiaki weszły do domu albo chociaż wzięły jedzenie? Jeśli ta osoba, do ktorej się zbliżyły nie może ich przyjąć, to może należy zgłosić to do schroniska, tam przynajmniej dostaną jeść, będą przebadane i będą im szukać domu. Pozdrawiam psiaki i dobrych ludzi, którzy im pomogą.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przez pewną chwilę Kamień Pomorski był wymieniany na portalach internetowych, w wydaniach serwisów informacyjnych a niedzielne dyskusje nad rosołem Polacy zaczynali od naszego pięknego miasta. Od tamtej pory minęło jednak już kilka miesięcy. Najwidoczniej Kamień zatęsknił za sławą i blichtrem. Dziś dzięki bratkom rosnącym na drodze w miejscu niezałatanych dziur Kamień wraca do wielkiego świata. Kamieńskie bratki trafiły do TVN 24. TVN24 pisze o niecodzienny sposobie łatania dziur w Kamieni Pomorskim. Znowu jesteśmy sławni! ■ Dyrektor Chochołowski o radnym Dubrawskim: rząd PiSu dopłaca do likwidacji świń. Wersalu w Sejmie już nie będzie... powiedział kiedyś nieżyjący Szef Samoobrony. Potem były już tylko wyzwiska: „siadaj kurduplu”, „bezideowy cham”, „wasze miejsce jest w więzieniu”, „naćpana hołota”, „zdradzieckie mordy”, „zamknij mordę” czy kultowe „spieprzaj dziadu” to tylko niektóre perełki autorstwa polityków z wszystkich partii, od lewej do prawej, których nazwiska z pewnością kojarzy przeciętny obywatel Polski ■ Wypadek miał miejsce na DK nr 3. Wszystko wydarzyło się przy wjeździe do Dargobądza, od strony Świnoujścia. Został potrącony rowerzysta ■ Jak się okazuje głupota ludzka często nie zna granic. Nieopodal oczyszczalni ścieków w Świerznie, ktoś wyrzucił setki pełnych butelek jednodniowych soczków ■ O „dobrej woli” budowy drogi w Gostyniu. Posłuchaj nagrania z sesji! ■ Tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE odbywać się będą akwenie Morza Bałtyckiego na trasach w pobliżu Dziwnowa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28. marca bieżącego roku burmistrz Grzegorz Jóźwiak poinformował radnych, że tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE im. Piotra Waszczenko w dniach od 4 do 5 sierpnia 2018 roku odbywać się będą tylko na akwenie Morza Bałtyckiego, na trasach w pobliżu Dziwnowa. ■ Ponad dwieście osób wzięło udział w Nocy Sów w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach w dniach 23-24 marca 2018r ■ Jak się okazuje po artykule na portalu ikamien.pl złodziejaszka drobiu z Wolina ruszyło sumienie. Sprawca tuż po ukazaniu się artykuły porzucił swoją zdobycz za ekranem drogowym przy zjeździe do Wolina. Na szczęście, w Wolinie nie brakuje ludzi o dobrym sercu, którzy od razu zwrócili uwagę na zagubione ptaki. Z takiego obrotu spraw cieszy się właściciel kurnika. - Szczęśliwe ptaki, 5 kur i 3 kaczki wróciły już do zagrody i mają się świetnie – mówi portalowi ikamien.pl ■ Niedziela: Jarszewo koło Kamienia Pomorskiego, dom jednorodzinny 3 osoby zaczadzone w tym kobieta w ciąży ■ Dnia 20.03.2018r. Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Pań ■ Nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Wszystko wydarzyło się dzisiejszej nocy w centrum Golczewa! ■ W środę po godzinie 16:00 mieszkaniec Dziwnowa natknął się na plaży pomiędzy Międzywodziem a Świętoujściem na topielca wyrzuconego przez morze. Zwłoki mężczyzny były częściowo zanurzone w wodzie ■ Nowy termin zebrania wiejskiego Lubina. Mieszkańcy Lubina, w imieniu własnym i Rady Sołeckiej zapraszam na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 23.03.2018 roku o godzinie 18.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy “Wiklina” w WAPNICY. Tematem zebrania: 1. wybór członków do Rady Sołeckiej2 . wolne wnioski i pytania. Liczymy na liczny udział w zebraniu informuje Sołtys Lubina Jan Radzimski ■ Znaleziono pieska. Błąkał się koło starej jednostki wojskowej w Pobierowie. Ma czarną obrożę, jest oswojony i grzeczny. Obecnie piesek znajduje się w Kamieniu pomorskim. Jeśli ktoś wie do kogo należy psiak proszę o kontakt SMS. ■ 21-letnia matka dwójki dzieci w wieku 2 i 5 lat była bita i poniżana przez swojego męża. Kobieta z obawy o bezpieczeństwo swoje i dzieci przerwała milczenie i o domowej przemocy zawiadomiła policjantów z Kamienia Pomorskiego. Mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności ■