POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [24.08.2010, 14:40:26] • Wolin

Szok! Szabrują dawny hotel w Piaskach

Szok! Szabrują dawny hotel w Piaskach

W niektórych pokojach leżą stosy dokumentów z danymi osobowymi byłych pracowników.( fot. Wojtek Basałygo )

Kiedyś w luksusowym hotelu położonym w lesie organizowano pełne przepychu bale. Dziś okoliczni mieszkańcy wynoszą wszystko co ma jeszcze jakąś wartość. W zrujnowanym hotelu leżą także stosy dokumentów z danymi osobowymi byłych pracowników.

Reporterzy portalu iikamien.pl oraz Polskiego Radia Szczecin byli na miejscu. To co zobaczyli wcale nie przypominało 3-gwiazdkowego hotelu. Obiekt jest własnością litewskiej spółki. Biznesmeni kupili go z zamiarem rozbudowy kompleksu.

Szok! Szabrują dawny hotel w Piaskach

Jeszcze do niedawna do hotelu przyjeżdzali zagraniczni goście.( fot. Wojtek Basałygo )

- Mieli piękne plany i chcieli rozbudować hotel – mówi Eugeniusz Jasiewicz, burmistrz Wolina. - Nie mamy w tej chwili żadnego kontaktu z kimkolwiek z tej spółki – dodaje burmistrz.

Jeszcze w 2008 roku do hotelu przyjeżdżali goście. Po tym czasie obiekt zaczął niszczeć. Nikt go dzisiaj nie pilnuje, a mieszkańcy wynoszą z niego rzeczy które mogą mieć jakąś wartość.

Szok! Szabrują dawny hotel w Piaskach

fot. Wojtek Basałygo

- To co zobaczyłem na miejscu przeraziło mnie. Hotel jest dosłownie zrujnowany. Gdy przyjechałem na miejsce mieszkańcy wsi wynosili co się dało. Rozbierali dach, wyrwali instalację elektryczną, zrywali panele, wynosili meble – mówi Czytelnik, który poinformował nas o szabrownikach.

Szok! Szabrują dawny hotel w Piaskach

fot. Wojtek Basałygo

Urzędnicy są bezradni i mogą jedynie patrzeć na obiekt popadający z dnia na dzień w ruinę.

- Nie możemy nic zrobić bo budynek jest wciąż własnością prywatną – mówi Eugeniusz Jasiewicz. - Prosiliśmy jedynie policję, aby częściej pojawiała się w okolicy – mówi.

Z budynku kradzione są systematyczne: armatura łazienkowa, meble, panele. Skradziono także miedziane elementy dachu.

- Udało się złapać złodziei miedzi, postępowanie dotyczące kradzieży wyposażenia hotelowego zostało umorzone – mówi podkom. Marta Pierko z kamieńskiej policji.

Szok! Szabrują dawny hotel w Piaskach

Policji udało się złapać złodziei miedzianego pokrycia dachowego. ( fot. Wojtek Basałygo )

W obiekcie jest też kilkadziesiąt segregatorów z dokumentami. Są tam m.in. faktury, rozliczenia podatków i dane osobowe byłych pracowników. Policja po naszym sygnale zapowiedziała, że sprawdzi tę informację.


komentarzy: 90, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 90

Gość • Wtorek [02.10.2012, 19:30:16] • [IP: 62.152.138.***]

pamiętam ten hotel za dziecinstwa. Moja mama pracowała tam kilkanaście lat. Po tym jak sie przeprowadzilysmy rok pozniej piaski zaczely podupadac. Ostatnio wrocilysmy jednak zobaczyc w jakim stanie jest hotel, jednak to co zastalysmy zmrozilo nas obydwie. nie bylysmy wydusic z siebie slowa. Hotel ktory byl naprawde piekny, zostal doszczetnie zniszczony. ludzie nie potrafia niczego uszanowac i pozostaly zgliszcza. wszedzie walaja sie jeszcze dokumenty, szkla, resztki wyposazenia, wszystko co nadawalo sie badz bylo w stanie uzytku zostalo po prostu wyniesione. Dla mnie byl to jeden z najgorszych widokow. Az lza sie w oku zakrecila.

Gość • Niedziela [19.09.2010, 11:53:38] • [IP: 77.97.46.***]

Ci którzy oskarżają cała społeczność Piask to ludzie bez wychowania, tak naprawdę kradnie i dewastuje parę osób a dostaje się całej wsi. Wszyscy dobrze wiedzą kto rozkradł ten hotel !! Jak na razie czują się bezkarni ale przyjdzie na nich czas, że w pierdlu zgniją albo im ktoś łeb ukręci!! Jeden już o mało co życiem nie przypłacił... A rodzice chowają takich pasożytów !! Szkoda słów na to bydło!!

Gość • Wtorek [14.09.2010, 11:15:59] • [IP: 83.21.191.***]

Straszne jest to, ze taki obiekt się marnuje i ze miejscowi, wynoszą teraz z niego co się da, niszcząc przy tym budynek! aż żal na to patrzeć! I dziwię się tym, którzy kupują te rzeczy za grosze, znając ich pochodzenie- tak, jakby to były czasy, kiedy nic nie było na półkach sklepowych- widać potrzeba dużo czasu, aby zmienić naszą polską mentalność, smutne...

wolinn • Niedziela [12.09.2010, 00:26:36] • [IP: 212.2.96.**]

jjuz nawet nie ma co brac, ale podjedziemy jeszcze tam...

Gość • Piątek [10.09.2010, 16:33:29] • [IP: 83.21.122.***]

a czy tam znajduja sie papiery odnosnie przeszlosci tam by mozna duzo wyczytac

Gość • Piątek [10.09.2010, 08:14:58] • [IP: 77.253.149.**]

był przetarg na BIP-ie

Gość • Piątek [10.09.2010, 07:54:35] • [IP: 83.15.113.***]

w biuletynie informacji publicznej są wszystkie informacje. informacji o przetargu nie przyniosą Pani do domu:) Pozdrawiam wszystkich miłośników przewodniczącej

Gość • Piątek [10.09.2010, 07:25:57] • [IP: 77.255.187.**]

Trzeba czytać BIP !. Co to jest ? A no właśnie !

Gość • Piątek [10.09.2010, 06:32:43] • [IP: 83.21.73.***]

a kto slyszal o jakims przetargu przy remoncie muzeum i dworku

Gość • Czwartek [09.09.2010, 19:48:53] • [IP: 77.255.31.**]

Widzę, że niektórym bardzo ale to bardzo zależy na tym aby oczernić tych którzy próbują coś dla Wolina zrobić zobaczcie jak się Muzeum rozwija dzięki obecnemu dyrektorowi, remontowany jest dworek, który również uatrakcyjni nasze miasto. Jaki PZPR!! mamy rok 2010 ludzie! Wiemy dobrze jaka partia takie zachowania praktykuje, wyciąganie teczek, przylepianie łatek, niszczenie tych co chcą coś zrobić, wstydźcie się!!

Gość • Czwartek [09.09.2010, 14:59:35] • [IP: 83.25.167.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [09.09.2010, 11:13:29] • [IP: 83.15.113.***]

niesprawiedliwym jest mówienie, że osoba która stworzyła ten hotel i poświęciła dla niego kilkanaście lat doprowadziła go do ruiny. Po zmianie właściciela Pan Dyrektor zwolnił sie a hotelem zarządzali litwini którzy przesytali interesować się firmą.

Gość • Czwartek [09.09.2010, 06:45:11] • [IP: 83.25.166.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [03.09.2010, 20:29:24] • [IP: 82.176.205.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [03.09.2010, 20:20:46] • [IP: 82.176.205.**]

coty masz do zlodzieji jak sam. sama niwlepsza byli tam wszyscy i karzdy cos wziol nirubcie sie swieci oki

Gość • Środa [01.09.2010, 22:38:30] • [IP: 80.245.183.***]

Aco wy mozenie wiedziec, z tego co wiem Litwin ktory mial ten hotel mial tam pralnie brudnych pieniedzy, i uciekl jest poszukiwany przez policja listem gończym, a pozatym ci ktorzy okradli ten hotel, niezle sobie zarobili kasy, koles ktory sprzedal blachy zarobil na niej 3 tyś, ludzie powynosili wszystko co sie dalo nawet sprzet z siłowni, meble, reczniki, fotele skurzane, zyrandole itd, . Pozatym litwin sam chcial zeby hotel poszedl z dymem bo liczyl na jakies odszkodowanie ale ludzie poszli i pokradli to co sie dalo, a policja nic tym ludziom niezrobi bo to byl prywatny hotel Litwin niezglosil tego na policje bo sam jest poszukiwany listem gończym.

Gość • Środa [01.09.2010, 17:14:10] • [IP: 217.37.23.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [30.08.2010, 23:03:49] • [IP: 82.176.205.**]

przynajmniej bezrobocie spadlo w piaskach i okolicznych wioskach :)))

Gość • Poniedziałek [30.08.2010, 16:26:14] • [IP: 217.97.193.**]

faine miejsce na przychodnie nie bedzie kolejek

Gość • Poniedziałek [30.08.2010, 11:46:28] • [IP: 83.9.4.**]

do czasu będą żyć jak pączki w maśle prędzej czy później ich pozamykają zobaczycie hehehe.

Gość • Poniedziałek [30.08.2010, 00:00:00] • [IP: 80.245.183.***]

SZkoda , niedaleko tego hotelu mieszka moja babcia, pamietam jak do tego hotelu przyjezdzali zagraniczni goscie i grali w mini golfa, zawsze stalo pełno zagranicznych samochodow, były przerozne imprezy, goście spacerowali nad jeziorem, mozna bylo skorzystac z siłowni i solarium , hotel był piekny i w pieknej okolicy bo naprzeciw jest jezioro byl pomost. szkoda by bylo gdyby ten hotel calkowicie doprowadzic do ruiny.

Gość • Niedziela [29.08.2010, 22:18:22] • [IP: 217.97.193.**]

co za kraj : (ludzie zazdroszczą nawet złodzijom: (ciekawe ile mieszkańców wsi ma te ciemne panele z hotelu ? a pracy jak nie ma tak i nie będzie :)) jak dbacie tak macie.

Gość • Niedziela [29.08.2010, 19:29:54] • [IP: 77.114.163.**]

no i niech sobie żyją jak pączki w maśle:* zazdrościcie trzeba było też kraść też byście tak żyli!!

;;;;) • Niedziela [29.08.2010, 09:13:10] • [IP: 83.21.184.**]

szkoda tego wszystkiego.wiele rodzin sobie mieszkania urządziło z wyposażenia hotelowego a Ci z kradzieży tej miedzi żyją jak pączki w maśle.A znając życie nic im za to nie zrobią jedną sprawę umorzyli, umorzą i drugą zero sprawiedliwości w tym kraju.

Gość • Sobota [28.08.2010, 17:47:45] • [IP: 80.245.183.**]

niech zamkną tych złodziei do więzienia bo to przesada

Oglądasz 1-25 z 90
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■