POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [02.06.2016, 12:17:07] • Dziwnów

Dzień języków obcych w gimnazjum „POMERANIA“ w Dziwnowie

Dzień języków obcych w gimnazjum „POMERANIA“ w Dziwnowie

fot. Organizator

Przedstawiony cytat wskazuje na znaczenie nauki języków obcych, które poszerzają horyzonty, rozwijają osobowość oraz doskonalą kompetencje społeczne. Porozumiewanie się w językach obcych należy do kompetencji kluczowych, które warunkują powodzenie na dzisiejszym rynku pracy. Język angielski, jako współczesna „lingua franca”, jest językiem powszechnej komunikacji, do czego przyczyniła się niewątpliwie globalizacja oraz rozwój nowoczesnych technologii. Jego znajomość stanowi konieczność dla młodych ludzi. Przy tym warto jest umieć język niemiecki, jako język naszego sąsiada i częstego turysty.

W celu promocji wiedzy językowej 1 czerwca br. w Gimnazjum Publicznym „Pomerania” został zorganizowany Dzień Języków Obcych, pod kierownictwem nauczycieli: Anny Bojzan oraz Anny Nierody-Kowal. Podczas tego przedsięwzięcia uczniowie rozwiązywali test wiadomości językowo-kulturowych (dotyczył zarówno języka angielskiego jak i języka niemieckiego). W zespołach klasowych dyskutowali na temat zapożyczeń, które mają wpływ na rozwój języków, również języka polskiego. Do zadań klas należało także nauczenie wybranych pracowników szkoły łamaczy językowych oraz żartobliwych zdań, odnoszących się do ich pracy. Po wykonaniu wszystkich przewidzianych zadań nastąpiło podsumowanie i wyłoniono zwycięską klasę. Największą wiedzą językową i informacjami krajo/kulturoznawczymi angielskiego i niemieckiego obszaru językowego wykazała się klasa III a.

Dzień języków obcych w gimnazjum „POMERANIA“ w Dziwnowie

fot. Organizator

Reasumując, Dzień Języków Obcych okazał się ciekawym przedsięwzięciem, motywującym do nauki języków obcych, które należy z pewnością powtórzyć.

Organizatorki


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■