POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [02.06.2016, 12:17:07] • Dziwnów

Dzień języków obcych w gimnazjum „POMERANIA“ w Dziwnowie

Dzień języków obcych w gimnazjum „POMERANIA“ w Dziwnowie

fot. Organizator

Przedstawiony cytat wskazuje na znaczenie nauki języków obcych, które poszerzają horyzonty, rozwijają osobowość oraz doskonalą kompetencje społeczne. Porozumiewanie się w językach obcych należy do kompetencji kluczowych, które warunkują powodzenie na dzisiejszym rynku pracy. Język angielski, jako współczesna „lingua franca”, jest językiem powszechnej komunikacji, do czego przyczyniła się niewątpliwie globalizacja oraz rozwój nowoczesnych technologii. Jego znajomość stanowi konieczność dla młodych ludzi. Przy tym warto jest umieć język niemiecki, jako język naszego sąsiada i częstego turysty.

W celu promocji wiedzy językowej 1 czerwca br. w Gimnazjum Publicznym „Pomerania” został zorganizowany Dzień Języków Obcych, pod kierownictwem nauczycieli: Anny Bojzan oraz Anny Nierody-Kowal. Podczas tego przedsięwzięcia uczniowie rozwiązywali test wiadomości językowo-kulturowych (dotyczył zarówno języka angielskiego jak i języka niemieckiego). W zespołach klasowych dyskutowali na temat zapożyczeń, które mają wpływ na rozwój języków, również języka polskiego. Do zadań klas należało także nauczenie wybranych pracowników szkoły łamaczy językowych oraz żartobliwych zdań, odnoszących się do ich pracy. Po wykonaniu wszystkich przewidzianych zadań nastąpiło podsumowanie i wyłoniono zwycięską klasę. Największą wiedzą językową i informacjami krajo/kulturoznawczymi angielskiego i niemieckiego obszaru językowego wykazała się klasa III a.

Dzień języków obcych w gimnazjum „POMERANIA“ w Dziwnowie

fot. Organizator

Reasumując, Dzień Języków Obcych okazał się ciekawym przedsięwzięciem, motywującym do nauki języków obcych, które należy z pewnością powtórzyć.

Organizatorki


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■