POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [23.06.2010, 09:02:17] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: Szpetny dworzec kolejowy wita turystów

Międzyzdroje: Szpetny dworzec kolejowy wita turystów

Wulgarne napisy od kilku lat zdobią przejście podziemne.( fot. Wojtek Basałygo )

Bazgroły i wulgarne napisy od dobrych kilku lat witają tysiące turystów przyjeżdżających do letniej stolicy Polski na wakacje. Przed deszczem pasażerów chroni wiata pokryta rakotwórczym eternitem. Dworzec z roku na rok jest w coraz gorszym stanie. Polskie Linie Kolejowe nie widzą problemu i nie zamierzają nic z tym robić.

Specjaliści od promocji wydają gigantyczne pieniądze, aby przyciągnąć do Międzyzdrojów jak największą ilość turystów. Co z tego... gdy wysiądą z pociągu zobaczą obraz rozpaczy.

Międzyzdroje: Szpetny dworzec kolejowy wita turystów

Wiata nad preonem pokryta jest eternitem.( fot. Wojtek Basałygo )

- Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, człowiek buduje sobie opinię o mieście w ciągu kilku pierwszych minut pobytu w nim – mówi Ilona Słomkowska, specjalistka od reklamy. - Dlatego ważne jest, aby przed jego oczami pojawił się pozytywny obraz – dodaje.

Przyjeżdżający pociągami do Międzyzdrojów turyści, zamiast tego widzą ledwo trzymający się zardzewiały płot i wulgarne gryzmoły w przejściu podziemnym.

Międzyzdroje: Szpetny dworzec kolejowy wita turystów

Latem do Międzyzdrojów przyjeżdzają tysiące turystów.( fot. Wojtek Basałygo )

- To miejsce powinno być wizytówką miasta, żyjemy przecież z turystów i chcemy aby wracali do nas każdego roku – przyznaje pan Paweł.


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

tadeusz • Wtorek [29.10.2013, 14:56:33] • [IP: 88.156.201.***]

ja byłem w czwartek 24 go w Międzyzdrojach

tadeusz • Wtorek [15.10.2013, 15:38:35] • [IP: 88.156.201.***]

w 2011 roku ostatnio bylem w międzyzdrojach

tadeusz • Piątek [11.10.2013, 11:56:52] • [IP: 88.156.201.***]

w tym roku już dwa tygodnie w czwartek 24 października zaliczę Międzyzdroje

tadeusz • Środa [09.10.2013, 14:49:29] • [IP: 88.156.201.***]

ja będę miał wizytę w Międzyzdrojach za dwa tygodnie w czwartek 24 października i w niedzielę 24 listopada

tadeusz • Środa [09.10.2013, 14:30:57] • [IP: 88.156.201.***]

w tym roku ja będę też dwa razy w czwartek 24 października i w niedziele 24 listopada w Międzyzdrojach

tadeusz • Środa [09.10.2013, 12:37:52] • [IP: 88.156.201.***]

w Międzyzdrojach byłem w zeszłym roku tylko dwa razy w środę 24 października i w sobotę 24 listopada

tadeusz • Środa [09.10.2013, 12:34:00] • [IP: 88.156.201.***]

w zeszłym roku Łukasz i Ada byli w środę 24 października w Międzyzdrojach

tadeusz • Środa [09.10.2013, 12:25:19] • [IP: 88.156.201.***]

w czwartek 24 października będę właśnie w Międzyzdrojach

tadeusz • Środa [09.10.2013, 12:21:40] • [IP: 88.156.201.***]

tak dlatego ja omijam Międzyzdroje i w Kołobrzegu jestem na wczasach co roku

tadeusz • Poniedziałek [16.09.2013, 10:18:11] • [IP: 88.156.201.***]

Międzyzdroje ta fatalna stacja pkp

Pani Dyrektor • Wtorek [12.06.2012, 01:24:47] • [IP: 83.9.210.**]

A ja mam i ładne zdjęcia i nieco odmienne zdanie na ten temat ;] Może potraktować Dworzec ten jako współczesną sztukę (formę neo-naturalizmu) i zakonserwować go w tej postaci? Jeśli go usuniemy. .. jak opowiemy wnukom o tym jak było ?? - Zobaczcie ;] panidyrektor.blogspot.com/2012/06/detal-i
-ogo-w-architekturze-czysty-syf.html

Gość • Poniedziałek [28.06.2010, 11:33:30] • [IP: 89.174.73.**]

Chłopie zastanów się co ma władza do zapyziałego PKP które tkwi w poprzednim systemie! Tam jest pies pogrzebany.

Gość • Piątek [25.06.2010, 08:51:12] • [IP: 217.97.193.***]

dworzec może i do bani, ale za to miasto w kwiatach. Nawet palmę mamy. Palma nam odbija.

Gość • Czwartek [24.06.2010, 15:21:05] • [IP: 83.9.113.***]

Ale mi odkrycie, spójrzcie na wszystkie, , dworce''PLK na trasie Szczecin-Świnoujście, zobaczcie co widzą turyści przesiadający się w Wysokiej Kam oczekujący na połączenie do Kamienia.Wszystko się reformuje oprócz polskich KOLEIN.Wstyd i żenada

Gość • Czwartek [24.06.2010, 11:25:30] • [IP: 83.168.86.**]

A czy ktoś zna numer telefonu na dworzec PKP w Międzyzdrojach? Potrzebuje i z góry dziękuję!

Gość • Czwartek [24.06.2010, 07:44:18] • [IP: 83.14.209.**]

ale miasto moze moglo by za sponsorowac 2 kamerki na dorcu i juz by nie bylo tak jak w melinie a kiedys pamietam byly takie akcje ze straz miejska tam zagladala ale nie po to zeby pilnowac tylko zeby dzieci do szkoly chodzily moze oni by czasem cos tez zrobili

Gość • Czwartek [24.06.2010, 05:48:41] • [IP: 83.25.131.***]

hahhah dobrze fajnie

Gość • Środa [23.06.2010, 22:47:00] • [IP: 95.40.177.***]

Najlepiej zawsze zwalić winę na kolejarzy, tylko nikt nie powie tego kto to zrobił? kolejarze?!! Ludzie jak byście wy wszyscy mieli trochę kultury to i te dworce by wyglądały inaczej. Jak sie wzywa Policje to oczywiście nie mają ludzi lub paliwa albo czasu... Bez komentarza !!

Gość • Środa [23.06.2010, 22:35:29] • [IP: 83.9.116.**]

a co wolisz zeby bylo jak u ciebie drogi polne jakos ludzie musza to prezyc ale dzieki temu bedzie ladniej nowoczesniej i bezpieczniej i kazdy z was co tu kytykuje to taki madry bo i tak nie widac kto pisze jak taki cwany staruj na burmistrza zobaczymy jak ty bedziesz obwiniany za cale zlo albo idz na sesje kazdy moze zabrac glos powiedz co myslisz wtedy juz taki madry nie bedzisz

Gość • Środa [23.06.2010, 21:59:15] • [IP: 80.245.183.***]

Nędza i rozpacz!! Ale jak się samochodem jedzie to też zbyt fajnie nie jest. Niby kwiatki a ulice rozkopane...raj dla przyjezdnych!!

Gość • Środa [23.06.2010, 16:54:20] • [IP: 83.25.131.**]

Komputer na kamieńskim dworcu zepsuł się około 4 tygodni temu. Przez to nie można wykupić żadnej rezerwacji, a panie kierują ludzi do Międzyzdrojów lub Świnoujścia. Sezon sie zaczął i nikt nie ma wpływu na taką sytuację. Wstyd!!

Pracownica zielonej ekipy • Środa [23.06.2010, 16:46:28] • [IP: 77.255.147.***]

Do rsz jak jesteś taki mądry to sam się tym zajmij dzięki nam to miasto w końcu jakoś wygląda, a dworzec powinni remontować ci co go tak załatwili m.in. też turyści, albo nasi kochani Międzyzdrojscy alkoholicy. A ciekawe ile razy ty skorzystałeś z niego jak z toalety??

Gość • Środa [23.06.2010, 15:33:13] • [IP: 83.21.195.**]

Wali tam moczem na mase hehe a w pl to kolej do pierwszej wymiany !!

Gość • Środa [23.06.2010, 15:02:54] • [IP: 83.14.209.**]

miasto chyba nie moze ingerowac w prywatna wlasnosc dworzec jest straszny i smierdzi moze ktos sie tym zajmie

Gość • Środa [23.06.2010, 14:47:33] • [IP: 83.21.191.***]

A CZY KTOŚ POMYŚLI O PRZEJŚCIU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH??

Oglądasz 1-25 z 32
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gracja Kalibabka z Dziwnowa nie będzie Top Model. Odpadła z programu. Wśród uczestników 9. edycji programu Top Model nie ma już mieszkanki Dziwnowa. Gracja Kalibabka odpadła we środowym odcinku programu. Według jury to właśnie ona zaprezentowała się w trakcie sesji zdjęciowej najsłabiej. Córka sławnego Tulipana ma jednak dopiero 18 - lat i sam udział w programie był dla niej na pewno dużym sukcesem ■ Niż Gisela nawywijał. W powiecie kamieńskim strażacy interweniowali ponad 90 razy! To był trudny czas dla strażaków z całego powiatu. W środę, 14 października mieli oni ręce pełne roboty. Wszystkiemu winny był niż Gisela, któremu towarzyszył silny wiatr i ulewny deszcz. Od 14 do 15 października w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali ponad 90 razy! Wszystko wskazuje na to, że to absolutny rekord w liczbie interwencji w tak krótkim czasie ■ Przekazali dane osobowe wyborców bez podstawy prawnej? W maju pisaliśmy, że - w związku z wyborami prezydenckimi - gmina Golczewo udostępniła Poczcie Polskiej dane osobowe swoich mieszkańców. Teraz może mieć kłopoty - wynika z informacji Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska ■ Nadleśnictwo Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w leśnym konkursie plastycznym 2020. EKODRZEWO LUB EKOGRZYB Prace można składać do 30 października 2020 r. do godz. 13.00 w Dziale Edukacji WPN, ul. Niepodległości 3a, Międzyzdroje, pokój nr 19. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl oraz wwww.wolinpn.pl ■ Rusza Międzyzdrojski Budżet Obywatelski na rok 2021 ■ Dnia 20.09.2020 w Międzyzdrojach zgubiono portfel z ukraińskimi dokumentami na nazwisko Fernezyi. Znalazce proszę o kontakt pod numerem telefonu 663354234 ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■