POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [22.06.2010, 22:39:15] • Kamień Pomorski

Powiat kamieński ma swoją monetę

Powiat kamieński ma swoją monetę

fot. Organizator

Oryginalna londyńska taksówka jeździ po powiecie i zachęca do wzięcia udziału w promocyjnej akcji. Talary nadbałtyckie wybite są z mosiądzu w kolorze złotym. Edycja 2010 posiada aż 7 różnych awersów.

Żeton o nominale 10 talarów to nie tylko moneta kolekcjonerska, ale również środek płatniczy na terenie powiatu.

- W specjalnie oznaczonych sklepach w Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie, Golczewie, Międzyzdrojach, Świerznie i Wolinie będzie można kupić oraz płacić promocyjnymi żetonami – mówi Sebastian Bielecki. - Każda dziesięciotalarówka ma wartość 10 złotych – dodaje.

Edycja żetonów w 2010 roku posiada aż 7 różnych awersów. Znajdują się na nich łódź rybacka w Międzyzdrojach, Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie, latarnia Kikut, most w Dziwnowie oraz odciśnięta dłoń w alei gwiazd w Międzyzdrojach.

W tym roku przygotowano także specjalną monetę dla Kamienia Pomorskiego. Na awersie widnieje okazjonalne bicie z okazji Mistrzostw Europy w kl. Optimist. Akcja potrwa do 30 września 2010.


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Poniedziałek [28.06.2010, 17:35:29] • [IP: 83.168.86.**]

IP: 83.168.86 to nie jest Starostwo Powiatowe! Jest już po godzinach urzędowania Starostwa a ja nadal piszę! Czy koleżanko? Też nie wiadomo? Opcje są dwie! Alternatywy aż cztery! A władza jest i tak w Kamieniu Pomorskim do d. .. zarówno w powiecie, jak i w gminie!

Gość • Czwartek [24.06.2010, 11:38:45] • [IP: 89.78.128.***]

Super! Starostwo samo opluwa swoich ludzi! Czyżby pani sekretarz nie sprawdzał już co robią jej ludzie w godzinach pracy? POMYSŁ NA MONETĘ JEST SUPER ! W innych regionach funkcjonuje jako lokalna atrakcja- niech tak będzie i u nas!

Gość • Czwartek [24.06.2010, 10:16:06] • [IP: 77.253.192.***]

IP: 83.168.86.**]- jaki sklep? Poza tym koleżanko urzędniczko- to ip. starostwaIP: 83.168.86.**] (zdziwko? tak jednak można bez problemu zdjąć ci welon odwagi) więc dlaczego sama siebie zapraszasz, juz widzę zupełnie się w głowie pomieszało od tego najeźdżania na swoich:) Wszyscy ugotujecie się we własnym sosie.

Gość • Czwartek [24.06.2010, 09:58:34] • [IP: 83.168.86.**]

To wprost idealny sklep dla przedstawicieli naszej władzy! Zapraszamy ludzi rządzących w Powiecie i w Gminie! Ktoś zadbał o Wasze upodobania!

Gość • Środa [23.06.2010, 20:41:07] • [IP: 178.36.84.***]

tam było"Matołku" napięty człowieku (a to nie aż tak obraźliwe- w końcu Koziołek Matołek to równy gość był, no nie?:). Złożyło się tak, że nauczyli mnie czytać ze zrozumieniem już dosyć dawno temu, przyjęło się i nic z tym nie zrobię. Gmina Dziwnów wchodzi w skład Powiatu Kamieńskiego, który to powiat rozpoczął akcję (dokładnie to koleś z Międzyzdrojów jest autorem i właścicielem tego pomysłu), i w każdej z gmin coś takiego ma wyjść (Międzyzdr, Kamień, Dziwnów już poszły) -wystarczy popytać - to już dawno tu jest. Panie Makuszyński.

Niko • Środa [23.06.2010, 20:08:59] • [IP: 80.54.103.***]

No

Niko • Środa [23.06.2010, 20:06:57] • [IP: 80.54.103.***]

Czy Polski zwyczaj to obrzucanie sie przezwiskami? Czy nie było by lepiej napisac cos inteligentnego i wymieniac sie wiedza i madrosciami?

Gość • Środa [23.06.2010, 17:35:48] • [IP: 95.40.40.***]

Gość  Środa [23.06.2010, 12:15]  [IP: 77.255.7.***] Tylko nie ciołku" CIOŁKU"siekaj banany mądralo portalowy a kiedy ruszyła akcja wiem doskonale a jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to wez się za rzucie cytryny..sorry ale trafia mnie jak ktoś mądrzy się ok możesz się mądrzyć ale bez epitetów CIOŁKU

Gość • Środa [23.06.2010, 12:49:32] • [IP: 89.229.75.***]

to jest Polska, a nie Anglia!! Powinna jeździć Syrena albo Warszawa!!

Gość • Środa [23.06.2010, 12:15:37] • [IP: 77.255.7.***]

Gość • Środa [23.06.2010, 08:31] • [IP: 95.41.101.***] Jak zwykle na tym portalu zacni komentatorzy są doskonale poinformowani- sprawdź matołku od kiedy ruszyła akcja Talar Nadbałtycki, potem wróć tu i ładnie przeproś.

Gość • Środa [23.06.2010, 10:05:08] • [IP: 217.153.73.**]

Te talary w zeszlym roku w Gminie Dziwnów to ta sama akcja talarnadbaltycki.pl

Gość • Środa [23.06.2010, 10:03:30] • [IP: 217.153.73.**]

Super inicjatywa, takie same sa w Londynie

Gość • Środa [23.06.2010, 09:42:41] • [IP: 83.168.86.**]

Mam nadzieję, że monety nie będą przedstawiały przedstawicieli naszej kamieńskiej władzy! Tego już nie można byłoby ścierpieć! VON z Jądrusiem, Karpusiem, Wiolonczelistką, Papkinem, Kawką i Blondynką! Dość ich głupich rządów! STOP dla obecnie urzędującej władzy!

Gość • Środa [23.06.2010, 08:31:49] • [IP: 95.41.101.***]

i tak jesteśmy w tyle za innymi, gmina Dziwnów z talarkami promowała się w zeszłym sezonie a my jako powiat jesteśmy daleko w tyle

Gość • Środa [23.06.2010, 07:46:21] • [IP: 83.168.86.**]

a wizerunek p. Marka pod zielonym liściem też jest przewidziany w edycji

Gość • Środa [23.06.2010, 07:32:47] • [IP: 83.168.86.**]

Na totalnym awersie Czapkin

Gość • Wtorek [22.06.2010, 23:30:14] • [IP: 79.186.194.***]

Taaa pomysł może i fajny ale niech naprawią w tym pojeździe kierunkowskazy !!

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dnia 20.09.2020 w Międzyzdrojach zgubiono portfel z ukraińskimi dokumentami na nazwisko Fernezyi. Znalazce proszę o kontakt pod numerem telefonu 663354234 ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■