POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [19.06.2015, 14:11:07] • Dziwnów

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Dziwnów to kolejna nadmorska miejscowość nad Bałtykiem, która wzbogaciła się o nowoczesny szalet. Nowa, półautomatyczna toaleta publiczna stanęła przy ul Mickiewicza w ciągu pawilonów gastronomiczno-handlowych.

Toaleta wyróżnia się z zewnątrz estetyczną granitową elewacją, oraz dobrze widocznym zarówno za dnia jak i po zmroku dzięki efektownemu podświetleniu dedykowanym oznaczeniom. Została również komfortowo wyposażona. Drzwi otwierają i zamykają się tutaj automatycznie, a wodę, mydło oraz suszarkę otrzymamy po podłożeniu ręki pod podajnik. Muszla wykonana ze stali nierdzewnej spłukuje się również automatycznie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa szalet został wyposażony w system alarmowy „Żądanie pomocy”.

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Nie zabrakło również wewnętrznych i zewnętrznych instrukcji użytkowania w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Nowy szalet w Dziwnowie jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja została sfinansowana przez prywatnego przedsiębiorcę. Aby skorzystać z WC należy uiścić opłatę w wysokości 2 zł. Producentem szaletu jest firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic.

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Jest to kolejna tego typu toaleta publiczna nad Bałtykiem. Podobne znaleźć można już w Gdańsku, Sopocie, Rewalu, Mielnie, Dźwirzynie, Świnoujściu, Kołobrzegu oraz Jastarni, gdzie z początkiem czerwca uruchomiono bardzo komfortowo wyposażoną toaletę publiczną stylizowaną na mur pruski. Z pewnością, dzięki takim inwestycjom poziom tego typu infrastruktury systematycznie wzrasta, co jest z korzyścią zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Oby kolejnych lokalizacji przybywało.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [21.06.2015, 14:32:10] • [IP: 89.64.14.**]

toż to hit informacyjny!

Gość • Sobota [20.06.2015, 11:26:36] • [IP: 83.11.148.***]

A czy było przecięcie wstęgi?

Gość • Sobota [20.06.2015, 10:07:58] • [IP: 83.11.236.**]

zjeść tandetny, drogi kebab, i odrazu do kibelka. szacun haha

Gość • Sobota [20.06.2015, 09:01:06] • [IP: 83.11.64.**]

Tylko jedna i to wspólna. Takich toalet powinno być więcej już dawno. Wielka mi nowina. Jedna na cały Dziwnów. Jedna może na próbę. Polak potrafi. Jak zrobi to zrobi i jeszcze zostawi i nie spłucze i papier zabierze.

Gość • Sobota [20.06.2015, 07:56:05] • [IP: 83.11.76.**]

wreszcie bo potrzebne sa toalety bardzo w sezonie i poza nim ta jest elegancka faktycznie tylko oby taka była i oby ktoś tam sprzątał bo chyba to cudeńko samo =sprzatajace się nie jest zabaczymy czy nie szkoda

Gość • Sobota [20.06.2015, 07:34:44] • [IP: 31.61.138.**]

Mam nadzieję, że będzie czynna przez cały rok. Poza sezonem załatwienie potrzeby fizjologicznej w Dziwnowie w kulturalny sposób jest bardzo trudne. Wszystkie toalety" tylko dla klientów" nawet w MOSIR nie pozwolili wejść. No cóż - teraz chyba idzie ku lepszemu, prawda?

Gość • Piątek [19.06.2015, 23:07:51] • [IP: 83.21.228.***]

Mogli by przewijak dla dzieci zamontować to by klientów przybyli. Kazda mama chetnie by skorzystala.

Gość • Piątek [19.06.2015, 21:30:54] • [IP: 83.21.233.***]

ide sie tam * przed silką

Gość Gumbas • Piątek [19.06.2015, 20:13:45] • [IP: 31.61.138.***]

Trzeba mieć nie byle jaką odbytnicę, żeby stawiać kloca w tak luksusowej toalecie !

Gość • Piątek [19.06.2015, 19:46:09] • [IP: 5.60.238.***]

w sumie miedzy kebabami kibla brakowało ale teraz jest już komplet nawet pasuję, tylko można się pomylić i nie w te drzwi co trzeba wejść :D

Dawid • Piątek [19.06.2015, 19:06:25] • [IP: 5.174.83.***]

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:46:13] • [IP: 5.172.237.**] Ciesz się, że jest chociaż taka. Poza tym nikt nie każe Ci z niej korzystać. A dodatkowo jest inwestycją prywatną, a nie z pieniędzy publicznych, więc logiczne, że człowiek chce zarobić...

Gość • Piątek [19.06.2015, 18:43:37] • [IP: 83.16.231.**]

żałosne w kurortach sąsiednich dawno juz takie stoją, też mi hit miesiąca

Gender • Piątek [19.06.2015, 17:43:29] • [IP: 5.60.8.**]

Powinny być dwie. Jedna z kółkiem, druga z trójkątem.

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:46:13] • [IP: 5.172.237.**]

2zł ha żart jakiś ;) to powinno być za darmo dla ludzi a nie płacić lepiej jechać na stacje benzynową i za free wc kpina i ośmieszenie

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:42:50] • [IP: 46.77.124.**]

A Kamień jak zwykle z tyłu tylko śmierdzące toalety nad zalewem. Wstyd tylko wokół kamieński włodarzy.

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:13:20] • [IP: 79.184.22.***]

drzwi otwieraja i zamykaja sie automatycznie. Oby nie w trakcie korzystania z toalety:).

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:09:25] • [IP: 195.205.28.**]

Szacun dla prywatnego przedsiębiorcy, przykład powinni wziąć wszyscy co sprzedają piwo oraz radni z burmistrzem- wymienić pozostałości (kontenery) w Dziwnowie...

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:54:02] • [IP: 87.205.101.***]

Rewelacja !! :) to teraz będzie można robić super focie :P Jedziemy :)

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:33:17] • [IP: 77.253.148.***]

Już jedziemy z całą rodziną wypróbować, pozdrawiam Pawlak z córka Anna i żona Teresa... ;-)

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:28:24] • [IP: 79.184.18.**]

Jak coś fajnego to tylko w Dziwnowie. Nawet toalety. Brawo!

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■