POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [19.06.2015, 14:11:07] • Dziwnów

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Dziwnów to kolejna nadmorska miejscowość nad Bałtykiem, która wzbogaciła się o nowoczesny szalet. Nowa, półautomatyczna toaleta publiczna stanęła przy ul Mickiewicza w ciągu pawilonów gastronomiczno-handlowych.

Toaleta wyróżnia się z zewnątrz estetyczną granitową elewacją, oraz dobrze widocznym zarówno za dnia jak i po zmroku dzięki efektownemu podświetleniu dedykowanym oznaczeniom. Została również komfortowo wyposażona. Drzwi otwierają i zamykają się tutaj automatycznie, a wodę, mydło oraz suszarkę otrzymamy po podłożeniu ręki pod podajnik. Muszla wykonana ze stali nierdzewnej spłukuje się również automatycznie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa szalet został wyposażony w system alarmowy „Żądanie pomocy”.

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Nie zabrakło również wewnętrznych i zewnętrznych instrukcji użytkowania w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Nowy szalet w Dziwnowie jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja została sfinansowana przez prywatnego przedsiębiorcę. Aby skorzystać z WC należy uiścić opłatę w wysokości 2 zł. Producentem szaletu jest firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic.

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Jest to kolejna tego typu toaleta publiczna nad Bałtykiem. Podobne znaleźć można już w Gdańsku, Sopocie, Rewalu, Mielnie, Dźwirzynie, Świnoujściu, Kołobrzegu oraz Jastarni, gdzie z początkiem czerwca uruchomiono bardzo komfortowo wyposażoną toaletę publiczną stylizowaną na mur pruski. Z pewnością, dzięki takim inwestycjom poziom tego typu infrastruktury systematycznie wzrasta, co jest z korzyścią zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Oby kolejnych lokalizacji przybywało.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [21.06.2015, 14:32:10] • [IP: 89.64.14.**]

toż to hit informacyjny!

Gość • Sobota [20.06.2015, 11:26:36] • [IP: 83.11.148.***]

A czy było przecięcie wstęgi?

Gość • Sobota [20.06.2015, 10:07:58] • [IP: 83.11.236.**]

zjeść tandetny, drogi kebab, i odrazu do kibelka. szacun haha

Gość • Sobota [20.06.2015, 09:01:06] • [IP: 83.11.64.**]

Tylko jedna i to wspólna. Takich toalet powinno być więcej już dawno. Wielka mi nowina. Jedna na cały Dziwnów. Jedna może na próbę. Polak potrafi. Jak zrobi to zrobi i jeszcze zostawi i nie spłucze i papier zabierze.

Gość • Sobota [20.06.2015, 07:56:05] • [IP: 83.11.76.**]

wreszcie bo potrzebne sa toalety bardzo w sezonie i poza nim ta jest elegancka faktycznie tylko oby taka była i oby ktoś tam sprzątał bo chyba to cudeńko samo =sprzatajace się nie jest zabaczymy czy nie szkoda

Gość • Sobota [20.06.2015, 07:34:44] • [IP: 31.61.138.**]

Mam nadzieję, że będzie czynna przez cały rok. Poza sezonem załatwienie potrzeby fizjologicznej w Dziwnowie w kulturalny sposób jest bardzo trudne. Wszystkie toalety" tylko dla klientów" nawet w MOSIR nie pozwolili wejść. No cóż - teraz chyba idzie ku lepszemu, prawda?

Gość • Piątek [19.06.2015, 23:07:51] • [IP: 83.21.228.***]

Mogli by przewijak dla dzieci zamontować to by klientów przybyli. Kazda mama chetnie by skorzystala.

Gość • Piątek [19.06.2015, 21:30:54] • [IP: 83.21.233.***]

ide sie tam * przed silką

Gość Gumbas • Piątek [19.06.2015, 20:13:45] • [IP: 31.61.138.***]

Trzeba mieć nie byle jaką odbytnicę, żeby stawiać kloca w tak luksusowej toalecie !

Gość • Piątek [19.06.2015, 19:46:09] • [IP: 5.60.238.***]

w sumie miedzy kebabami kibla brakowało ale teraz jest już komplet nawet pasuję, tylko można się pomylić i nie w te drzwi co trzeba wejść :D

Dawid • Piątek [19.06.2015, 19:06:25] • [IP: 5.174.83.***]

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:46:13] • [IP: 5.172.237.**] Ciesz się, że jest chociaż taka. Poza tym nikt nie każe Ci z niej korzystać. A dodatkowo jest inwestycją prywatną, a nie z pieniędzy publicznych, więc logiczne, że człowiek chce zarobić...

Gość • Piątek [19.06.2015, 18:43:37] • [IP: 83.16.231.**]

żałosne w kurortach sąsiednich dawno juz takie stoją, też mi hit miesiąca

Gender • Piątek [19.06.2015, 17:43:29] • [IP: 5.60.8.**]

Powinny być dwie. Jedna z kółkiem, druga z trójkątem.

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:46:13] • [IP: 5.172.237.**]

2zł ha żart jakiś ;) to powinno być za darmo dla ludzi a nie płacić lepiej jechać na stacje benzynową i za free wc kpina i ośmieszenie

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:42:50] • [IP: 46.77.124.**]

A Kamień jak zwykle z tyłu tylko śmierdzące toalety nad zalewem. Wstyd tylko wokół kamieński włodarzy.

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:13:20] • [IP: 79.184.22.***]

drzwi otwieraja i zamykaja sie automatycznie. Oby nie w trakcie korzystania z toalety:).

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:09:25] • [IP: 195.205.28.**]

Szacun dla prywatnego przedsiębiorcy, przykład powinni wziąć wszyscy co sprzedają piwo oraz radni z burmistrzem- wymienić pozostałości (kontenery) w Dziwnowie...

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:54:02] • [IP: 87.205.101.***]

Rewelacja !! :) to teraz będzie można robić super focie :P Jedziemy :)

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:33:17] • [IP: 77.253.148.***]

Już jedziemy z całą rodziną wypróbować, pozdrawiam Pawlak z córka Anna i żona Teresa... ;-)

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:28:24] • [IP: 79.184.18.**]

Jak coś fajnego to tylko w Dziwnowie. Nawet toalety. Brawo!

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■