POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [19.06.2015, 14:11:07] • Dziwnów

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Dziwnów to kolejna nadmorska miejscowość nad Bałtykiem, która wzbogaciła się o nowoczesny szalet. Nowa, półautomatyczna toaleta publiczna stanęła przy ul Mickiewicza w ciągu pawilonów gastronomiczno-handlowych.

Toaleta wyróżnia się z zewnątrz estetyczną granitową elewacją, oraz dobrze widocznym zarówno za dnia jak i po zmroku dzięki efektownemu podświetleniu dedykowanym oznaczeniom. Została również komfortowo wyposażona. Drzwi otwierają i zamykają się tutaj automatycznie, a wodę, mydło oraz suszarkę otrzymamy po podłożeniu ręki pod podajnik. Muszla wykonana ze stali nierdzewnej spłukuje się również automatycznie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa szalet został wyposażony w system alarmowy „Żądanie pomocy”.

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Nie zabrakło również wewnętrznych i zewnętrznych instrukcji użytkowania w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. Nowy szalet w Dziwnowie jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja została sfinansowana przez prywatnego przedsiębiorcę. Aby skorzystać z WC należy uiścić opłatę w wysokości 2 zł. Producentem szaletu jest firma Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic.

Nowoczesna toaleta publiczna stanęła przy ulicy Mickiewicza w Dziwnowie

fot. Organizator

Jest to kolejna tego typu toaleta publiczna nad Bałtykiem. Podobne znaleźć można już w Gdańsku, Sopocie, Rewalu, Mielnie, Dźwirzynie, Świnoujściu, Kołobrzegu oraz Jastarni, gdzie z początkiem czerwca uruchomiono bardzo komfortowo wyposażoną toaletę publiczną stylizowaną na mur pruski. Z pewnością, dzięki takim inwestycjom poziom tego typu infrastruktury systematycznie wzrasta, co jest z korzyścią zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Oby kolejnych lokalizacji przybywało.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Niedziela [21.06.2015, 14:32:10] • [IP: 89.64.14.**]

toż to hit informacyjny!

Gość • Sobota [20.06.2015, 11:26:36] • [IP: 83.11.148.***]

A czy było przecięcie wstęgi?

Gość • Sobota [20.06.2015, 10:07:58] • [IP: 83.11.236.**]

zjeść tandetny, drogi kebab, i odrazu do kibelka. szacun haha

Gość • Sobota [20.06.2015, 09:01:06] • [IP: 83.11.64.**]

Tylko jedna i to wspólna. Takich toalet powinno być więcej już dawno. Wielka mi nowina. Jedna na cały Dziwnów. Jedna może na próbę. Polak potrafi. Jak zrobi to zrobi i jeszcze zostawi i nie spłucze i papier zabierze.

Gość • Sobota [20.06.2015, 07:56:05] • [IP: 83.11.76.**]

wreszcie bo potrzebne sa toalety bardzo w sezonie i poza nim ta jest elegancka faktycznie tylko oby taka była i oby ktoś tam sprzątał bo chyba to cudeńko samo =sprzatajace się nie jest zabaczymy czy nie szkoda

Gość • Sobota [20.06.2015, 07:34:44] • [IP: 31.61.138.**]

Mam nadzieję, że będzie czynna przez cały rok. Poza sezonem załatwienie potrzeby fizjologicznej w Dziwnowie w kulturalny sposób jest bardzo trudne. Wszystkie toalety" tylko dla klientów" nawet w MOSIR nie pozwolili wejść. No cóż - teraz chyba idzie ku lepszemu, prawda?

Gość • Piątek [19.06.2015, 23:07:51] • [IP: 83.21.228.***]

Mogli by przewijak dla dzieci zamontować to by klientów przybyli. Kazda mama chetnie by skorzystala.

Gość • Piątek [19.06.2015, 21:30:54] • [IP: 83.21.233.***]

ide sie tam * przed silką

Gość Gumbas • Piątek [19.06.2015, 20:13:45] • [IP: 31.61.138.***]

Trzeba mieć nie byle jaką odbytnicę, żeby stawiać kloca w tak luksusowej toalecie !

Gość • Piątek [19.06.2015, 19:46:09] • [IP: 5.60.238.***]

w sumie miedzy kebabami kibla brakowało ale teraz jest już komplet nawet pasuję, tylko można się pomylić i nie w te drzwi co trzeba wejść :D

Dawid • Piątek [19.06.2015, 19:06:25] • [IP: 5.174.83.***]

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:46:13] • [IP: 5.172.237.**] Ciesz się, że jest chociaż taka. Poza tym nikt nie każe Ci z niej korzystać. A dodatkowo jest inwestycją prywatną, a nie z pieniędzy publicznych, więc logiczne, że człowiek chce zarobić...

Gość • Piątek [19.06.2015, 18:43:37] • [IP: 83.16.231.**]

żałosne w kurortach sąsiednich dawno juz takie stoją, też mi hit miesiąca

Gender • Piątek [19.06.2015, 17:43:29] • [IP: 5.60.8.**]

Powinny być dwie. Jedna z kółkiem, druga z trójkątem.

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:46:13] • [IP: 5.172.237.**]

2zł ha żart jakiś ;) to powinno być za darmo dla ludzi a nie płacić lepiej jechać na stacje benzynową i za free wc kpina i ośmieszenie

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:42:50] • [IP: 46.77.124.**]

A Kamień jak zwykle z tyłu tylko śmierdzące toalety nad zalewem. Wstyd tylko wokół kamieński włodarzy.

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:13:20] • [IP: 79.184.22.***]

drzwi otwieraja i zamykaja sie automatycznie. Oby nie w trakcie korzystania z toalety:).

Gość • Piątek [19.06.2015, 16:09:25] • [IP: 195.205.28.**]

Szacun dla prywatnego przedsiębiorcy, przykład powinni wziąć wszyscy co sprzedają piwo oraz radni z burmistrzem- wymienić pozostałości (kontenery) w Dziwnowie...

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:54:02] • [IP: 87.205.101.***]

Rewelacja !! :) to teraz będzie można robić super focie :P Jedziemy :)

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:33:17] • [IP: 77.253.148.***]

Już jedziemy z całą rodziną wypróbować, pozdrawiam Pawlak z córka Anna i żona Teresa... ;-)

Gość • Piątek [19.06.2015, 15:28:24] • [IP: 79.184.18.**]

Jak coś fajnego to tylko w Dziwnowie. Nawet toalety. Brawo!

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach. ■ W sobotę 8 grudnia 2018 roku włamano się do mieszkania w Wysokiej Kamieńskiej, zamieszczamy opis zdarzenia według poszkodowanego. Jednocześnie ostrzegamy przed kupnem przedmiotów, po tak zwanej okazyjnej cenie. Mogą one bowiem pochodzić z kradzieży. Ostrzegamy przed kupnem „fantów” pochodzących z kradzieży ■ Bus w rowie na „trójce”. Kierowca, by uniknąć czołowego zderzenia, ratował się ucieczką na pobocze ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ ENEA informuje o wyłączeniach prądu 2018-11-29, w godzinach: 13:30 -18:00 Kołczewo ul. Zwycięstwa 30 ■ 2018-11-30, w godzinach: 09:30 - 14:30 w miejscowości Kunowo, Mokrawica, Grabowo 1, 2, 3, 5, 8, 9,10 ■ 2018-11-30, w godzinach: 30 lis 09:30 - 30 lis 14:30 w miejscowości Mierzęcin 14, 15, 16, 17, 18 ■ Uczniowie rywalizowali w konkursie kulinarnym „Polska Kuchnia Regionalna”. W czwartek 15 listopada br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się konkurs kulinarny „Polska Kuchnia Regionalna”, który był skierowany do uczniów biorących udział w projekcie „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach Działania 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 ■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■