POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.08.2014, 17:05:56] • Międzywodzie

Ulica Zatoczna coraz piękniejsza, ale...

Ulica Zatoczna coraz piękniejsza, ale...

fot. kam

Dobiegają końca prace związane z przebudową pierwszej części ulicy Zatocznej w Międzywodziu, na odcinku od ulicy Armii Krajowej do ulicy Klonowej. Zamiast szarego asfaltu pojawił się koloru piaskowego bruk oraz ceglaste chodniki.

- Przebudowa ulicy Zatocznej w Międzywodziu, od drogi wojewódzkiej 102 do pirsu przystani jachtowej kosztować będzie 680 tysięcy zł. Przebudowa drugiego odcinka Zatocznej tzn. do pirsu zakończona zostanie do końca października 2014 roku – poinformował Grzegorz Jóźwiak burmistrz Dziwnowa.

Ulica Zatoczna coraz piękniejsza, ale...

fot. kam

Przebudowany odcinek Zatocznej wygląda estetycznie, ale co z tego, kiedy właściciele aut urządzili tu sobie parking. Za chwilę nowo położona nawierzchnia może zostać poplamiona płynami eksploatacyjnymi. Kto to wówczas wyczyści. Należałoby wzdłuż całej ulicy Zatocznej ustawić znaki zakazu zatrzymywania się i postoju, które Straż Miejska powinna konsekwentnie egzekwować. Najlepiej przy pomocy mandatów karnych.

Ulica Zatoczna coraz piękniejsza, ale...

fot. kam

Przebudowę ulicy Zatocznej w Międzywodziu prowadzi firma „MAT-BUD” z Łęczna koło Białogardu.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Poniedziałek [11.08.2014, 11:27:00] • [IP: 83.23.205.**]

No faktycznie. Proponuję położyć ładną kostkę i postawić od razu zakaz ruchu/wjazdu. Po co sie ograniczać do zakazu postoju. Przecież przy ruszaniu samochód może zostawić ślad gumy na kostce. Przecież ta droga jest do oglądania i podziwiania a nie do użytku.

Gość • Poniedziałek [11.08.2014, 06:01:53] • [IP: 66.206.121.**]

Gość  Niedziela [10.08.2014, 21:57:07]  [IP: 77.253.134.**] Wypisywanie o parkingach na posesji i wydawaniu warunków zabudowy jest poprostu żałosne!! 90% budynków na tej ulicy ma więcej niż 30 lat, kto wtedy myślał ze wioska rybacka będzie teraz miasteczkiem turystycznym obleganym przez turystów. Najlepiej jest zacierać ręce w gminie przed sezonem letnim bo już niebawem spłynie dawka podatków od tych właśnie turystów.ZAL

2fast4U • Poniedziałek [11.08.2014, 05:43:58] • [IP: 66.206.121.**]

Gość co pisze na złość:  Niedziela [10.08.2014, 18:37:12]  [IP: 164.126.109.***] Smaru (oleju) to ci w głowie brakuje jak byś go mail to byś wiedział ze boso po ulicach sie nie chodzi zakazuje tego unia

GOŚĆ • Niedziela [10.08.2014, 23:35:39] • [IP: 83.168.86.***]

KIEDY ZOSTANIE WYKONANE DOJŚCIE NA PLAŻĘ Z GŁÓWNEJ ULICY TJ.WOJSKA POLSKIEGO ?? ARCHAICZNE PŁYTKI CHODNIKOWE WCIĄŻ ZASYPANE PIASKIEM JUŻ DAWNO NADAJĄ SIĘ DO WYMIANY.ZEJŚCIE NA PLAŻĘ TEŻ JEST TRAGICZNE. WSTYD WŁADZE GMINY A RADNI Z MIĘDZYWODZIA LEPIEJ ZAKOPCIE SIĘ NA PLAŻY.

Gość • Niedziela [10.08.2014, 22:37:08] • [IP: 83.20.255.***]

Pożal się Boże z ta firmą MAT-BUD.Tak spartolonej roboty to ja nigdy nie widziałem.Krzywo położona kostka, szpary takie że brak słów. Cała kostka się rusza idąc po niej.

Gość • Niedziela [10.08.2014, 22:34:05] • [IP: 77.253.129.***]

Gość • Niedziela [10.08.2014, 21:57:07] • [IP: 77.253.134.**] święte słowa. Święte

Gość • Niedziela [10.08.2014, 21:57:07] • [IP: 77.253.134.**]

Popieram gości• Niedziela [10.08.2014, 18:37:12] • [IP: 164.126.109.***] oraz Gość • Niedziela [10.08.2014, 18:26:56] • [IP: 46.76.2.***]. W Międzyzdrojach wszędzie są parkingi płatne, w Rewalu również a i w Zakopanem płacimy nie małe pieniądze za parkowanie to dlaczego nie mają płacić za parkowanie w Dziwnowie czy w Międzywodziu nie dajmy się zwariować. Wciąż macie pretensje do Pana Burmistrza Józwiaka przecież mieliście już Krzysia który gówno wam zrobił i z niego jesteście bardzo dumni jak zwykle wywrotowcy.Jest prawdą że jeżeli wynajmujecie pokoje dla wczasowiczów to zapewnijcie im również parkingi a nie zabudowaliście swoje posesje chałupkami pod wynajem przecież ktoś wam wydał decyzje na zabudowę terenu ; projektant zaprojektował jako budynki mieszkalne z dwoma miejscami dla samochodów bo to było wyjście żeby mieć jak najwięcej pokoi tak samo to jest zrobione jak w Dziwnowie na Osiedlu Rybackim nawet wczasowicze nie maja gdzie wypić kawę bo wszystko zabudowane i u K K również. Jesteście żałośni :(

Gość • Niedziela [10.08.2014, 21:48:55] • [IP: 83.11.107.**]

Jak chcesz wynajmować kwatery to zapewnij parking swoim gościom.

Gość co pisze na złość: • Niedziela [10.08.2014, 18:37:12] • [IP: 164.126.109.***]

A jak wszystko będzie smarami zapaćkanie, że boso chodzić nie będzie można także nie przyjadą. Jak się buduje kwatery, to trzeba zadbać o parkingi dla swoich gości, a nie tylko kasiorę robić bez inwestycji

Gość • Niedziela [10.08.2014, 18:26:56] • [IP: 46.76.2.***]

To niech na swoich posesjach robią parkingi dla swoich gosci

Gala • Niedziela [10.08.2014, 18:13:52] • [IP: 95.41.209.**]

To już nic nie pojmuję-skoro są chodniki, to jezdnia, jak sama nazwa wskazuje, służy do poruszania się po niej samochodami.Te jak wiadomo potrafią czasem trochę nabrudzić, ale i od czasu do czasu muszą zaparkować.Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie parkował, dajmy na to na Słonecznej, żeby dojść do domu na Zatocznej.W Międzywodziu i tak w sezonie jest ciężko zaparkować, więc nie utrudniajmy jeszcze życia kierowcom, bo w końcu nikt tu nie przyjedzie.A przecież chyba nie o to chodzi.

2fast4u • Niedziela [10.08.2014, 17:58:22] • [IP: 66.206.121.**]

To co sie wyprawia na tej budowie to jeden wielki żart, projekt drogi zlecono chyba studentowi pierwszego roku bo nikt doświadczony nie kompromitowal by sie tym czymś, no ale ktoś to przecież zatwierdził. Logiczne jest ze ta droga jest najbardziej ruchliwa w okresie wakacyjnym gdzie z każdego auta wycieka woda z klimatyzacji i zostaje na przepięknej jasnej kostce, nie wspomnę już o naszych przestarzałych śmieciarkach z których sie leje " niezłe szambo". Co do zaparkowanych aut przed posesją nie sadze aby komuś przeszkadzały a chyba najmniej turystą którzy i tak chodzą środkiem drogi bo to normalne w miejscowościach turystycznych, ale zapewne nasza stra miejska która nie potrafi odróżnić volkswagena od mercedesa szybko sie pojawi i" zrobi porządek" Na koniec gorąco pozdrawiam Pana Burmistrza który za cały ten bajzel bierze odpowiedzialność.

Gość • Niedziela [10.08.2014, 17:11:34] • [IP: 83.21.139.*]

jak wszędzie nie będzie można parkować a Straż Miejska będzie sypać mandatami to turyści w końcu przestaną przyjeżdzać tutaj !! a to wiadomo co oznacza dla mieszkańców którzy z nich żyją...

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Gmin z najmniejszą frekwencją gm. Świerzno - 51,85%. Gminy z największą frekwencją gm. Dziwnów 80,85% ■ Powiat kamieński: Frekwencja 62,76% Liczba kart ważnych 26 450 Liczba uprawnionych 42 147 ■ OSTRZEŻENIE NUMER 122/I/2020 BURZE Stopień zagrożenia: 1 Ważność: dnia 29-06-2020 do godz. 20:00 Obszar: województwo dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Wraz z przemieszczającym się płytkim ośrodkiem niskiego ciśnienia nad naszym krajem, prognozuje się występowanie burz z umiarkowanym opadem deszczu o wydajności od 10 do 30 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 70-80 km/h z kierunków południowo-zachodnich ■ Wczasowicze z regionów ryzyka wyrugowani z Heringsdorfu! Jak poinformował serwis niemieckiej telewizji NDR, turyści, którzy przyjechali na wakacje do Heringsdorfu na Uznamie zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy uznam. Takie sankcje dotknęły 14 osób – gości z tak zwanych obszarów wysokiego ryzyka czyli terenów Niemiec zagrożonych koronawirusem. Usunięcie gości to wynik czujności właścicieli kwater prywatnych. Jeden z nich miał sprawdzić pochodzenie gości. Gdy okazało się, że przyjechali z rejonu objętego epidemią, mieszkaniec odmówił ich przyjęcia. Dodatkowo powiadomił urząd powiatowy i Ordnungsamt. Jak poinformował rzecznik powiatu Achima Froitzheima, ta „sytuacja pokazuje, że wynajmujący kwatery i hotelarze są bardzo uważni i dobrze działa przepływ informacji. Przemysł turystyczny nad Morzem Bałtyckim cieszy się z rozpoczęcia sezonu. „Chcemy jednak, aby nasi mieszkańcy pozostali zdrowi, a nasi goście mogli także zdrowi po urlopie opuścić ten region”. Według aktualnie obowiązujących przepisów turyści nie mogą wjeżdżać do Meklemburgii-Pomorza Przedniego, jeśli pochodzą z okręgu lub miasta, w którym liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców była większa niż 50 w ciągu ostatnich siedmiu dni przed wjazdem ■ W efekcie nieodpowiedzialnego zachowania turystów z południa Polski kilkadziesiąt osób w Rewalu zostaje na kwarantannie w hotelu ■ 27-latek zabił swoją babcię. Zadał jej kilka ciosów nożem. Do tragedii doszło w Stuchowie, wsi położonej na terenie gminy Świerzno w powiecie kamieńskim. Mężczyzna, będący pod wpływem narkotyków zabił nożem swoją babcię. W postępowaniu przygotowawczym sąd dzisiaj zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy ■ Informujemy, że w Porcie Rybackim (Dziwnów, ul. Osiedle Rybackie 16K) rozpoczął swoją regularną działalność handlową Sklep Rybny „Miruna”. Można go znaleźć na parterze budynku Zarządu Portu tj. w specjalnym miejscu, które projektanci tego obiektu, przewidywali właśnie na tego typu sklep. W ofercie są ryby świeże ■ Urokliwe i widokowe klify, lecz niedostępne dla turysty na rowerach ■ Mateusz Stodulski – radny Gminy Kamień Pomorski z Klubu „Ziemia Kamieńska” składa mandat W gminie Kamień Pomorski w okręgu wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim prawdopodobnie na jesieni tego roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Kamień Pomorski. Mateusz Stodulski w Wyborach Samorządowych w 2018 roku wybrany został w skład Rady Miejskiej Kamień Pomorski z listy „Nasza Gmina Nasz Powiat” w Okręgu Wyborczym nr 9 w Kamieniu Pomorskim. Radny składa mandat z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania ■ W Międzyzdrojach sieć Plusa uruchamia nowoczesną czwartą generację telefonii komórkowej ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan na godz: 8:00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ Szczecin – starszy mężczyzna. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 554/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie ■ Głowa piosenkarza z gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach, powróciła na swoje miejsce ■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■